فهرست
یادداشت روز : آخرین ایده های تهاجمی آنچلوتی برای مغلوب کردن بارسا
یادداشت روز : آخرین ایده های تهاجمی آنچلوتی برای مغلوب کردن بارسا

یادداشت روز : آخرین ایده های تهاجمی آنچلوتی برای مغلوب کردن بارسا

آی اسپورت - رئال مادرید در شب شکست بارسا با گلباران کردن آلمریا خود را به رده دوم جدول رساند و بالاتر از بارسا قرار گرفت. رئال مادرید پس از بازی رفت در برابر دورتموند که به مصدومیت رونالدو انجامید سه بازی را برگزار کرده که در هر سه بازی رونالدو حضور نداشته و احتمال غیبت رونالدو در فینال جام حذفی در مقابل بارسلونا هم بسیار زیاد است. کارلو آنچلوتی آخرین ایده های خود برای مقابله با بارسا در غیاب رونالدو را مرور می کند و منتقد روزنامه مارکا نگاهی داشته به این مساله :

« مادرید متقاعد شده است که روز چهارشنبه در مقابل بارسا باید بدون رونالدو به میدان برود. آنچلوتی در نشست خبری پس از بازی با آلمریا اذعان کرد که کسی نمی تواند جای رونالدو را پر کند و او برای پوشش این خلا باید سیستم تاکتیکی رئال را عوض کند به همین خاطر کارلتو از دیروز ایده های تاکتیکی خود برای این جدال سخت را روی میز قرار داده و یک به یک آنها را مرور می کند. اینکه ترکیب تهاجمی تیم چگونه باید باشد مهمترین سوالی است که ذهن او را درگیر کرده است. ایسکو بازی کند یا دی ماریا؟ هر دو در ترکیب قرار بگیرند چطور است ؟ به نظر می رسد که اگر آنچلوتی نگاهی دوباره به بازی با آلمریا داشته باشد به یک راهکار خوب خواهد رسید»


« روز شنبه رونالدو نبود و غیبتش هم به چشم نیامد . اگر بازی برگشت با دورتموند را که رئال با اندوخته سه گل بازی رفت ، این تیم آلمانی را دست کم گرفته بود کنار بگذاریم ، باید بگوییم که غیبت رونالدو برای مادرید هرگز در حد فاجعه نبوده است . البته آلمریا آنقدر حریف دست و پا بسته ای بود که نه تنها غیبت رونالدو به چشم نیامد که آنچلوتی ، دی ماریا و گرت بیل را هم از بازی بیرون کشید »

« یک بار دیگر به ترکیب رئال در بازی با آلمریا نگاه می کنیم ؛ از زمانی که آنچلوتی تصمیم گرفت که ایسکو را فدای طرح تاکتیکی جدیدش کند ، خیلی کم دیده بودیم که دی ماریا و ایسکو در کنار هم و از ابتدا بازی کنند. شماره های 22 و 23  وقتی که در کنار هم قرار گرفتند ، فوتبال مادرید تبدیل به یک نمایش هنری بی نظیر شد. مادریدی که هر ثانیه می توانست موقعیت گل خلق کند و به گل برسد »


« نیم ساعت از بازی نگذشته بود که دی ماریا با همکاری ناچو و با یک ضربه ، درخت آلمریا را که تا آن لحظه تنومند جلوه می کرد را قطع کرد. ال فیدئو در میان انبوه شاخه های این درخت ، راه دروازه را پیدا کرد و با قدرت تکنیکی مثال زدنی و شوت دقیقش ، استبان را مغلوب کرد. دی ماریا روی گل دوم مادرید هم نقش تعیین کننده ای داشت.بیل تمام مسیر روبرویش را به سرعت می دوید و در انتظار دریافت یک هدیه بود. این هدیه را نیز ال فیدئو در بهترین زمان ممکن برای وی فرستاد و شوت بیل هرچند که با دفع ناقص استبان همراه بود اما وارد دروازه شد »


« از این لحظه به بعد دی ماریا ، ایسکو و بیل محوطه جریمه آلمریا را به محل تفریح خود بدل کردند و هر لحظه خطر فروریختن دروازه آلمریا را می توانستی احساس کنی. ایسکو که به نظر می رسد در اوقات فراغتش بولینگ بازی می کند (اشاره به دقت شوتها و پاسهایش ) گل سوم را با شوتی که بنظر یک پاس به عقب می آمد به ثمر رساند. یک روزاریویی ، یک کاردیفی و یک مالاگایی ، هواپیمای مادرید را در غیاب موتور پرتغالی اش روشن کرده و آن را به پرواز در آوردند »

« آنچلوتی حالا سه اسلحه قدرتمند خود در غیاب رونالدو را پیدا کرده است. اینها را که کنار بنزما قرار دهد به یک ترکیب تهاجمی عالی برای روز چهارشنبه دست خواهد یافت. دی ماریا در کنار ایسکو و پشت سر بیل و بنزما می توانند کاری کنند که غیبت رونالدو در برابر بارسا کمتر حس شود و بازی در برابر این بارسای بحران زده آسان تر از آنچه تصور می شود خواهد شد. بدون شک  در حال حاضر این مربع تهاجمی در صدر ایده های تهاجمی کارلتو برای فینال کوپا دل ری قرار دارند مگر اینکه تا روز بازی اتفاق خاصی بیفتد »


روبن خیمنز : مارکا

ترجمه : رضا سیف
     
آی اسپورت
2014-04-14 16:28:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر