فهرست
آنچلوتی : حضور رونالدو در فینال را رد نمی کنم / علاقه جهانی به رئال ، غافلگیرم کرده است
آنچلوتی : حضور رونالدو در فینال را رد نمی کنم / علاقه جهانی به رئال ، غافلگیرم کرده است

آنچلوتی : حضور رونالدو در فینال را رد نمی کنم / علاقه جهانی به رئال ، غافلگیرم کرده است

آی اسپورت - کارلو انچلوتی که پس از دو شکست متوالی در برابر بارسا و سویا مورد انتقاد شدید رسانه های اسپانیا قرار گرفته بود حال با صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان و همچنین رده دوم لالیگا در حاشیه امنیت مناسبی قرار گرفته است. مصاحبه امروز او با روزنامه " ال موندو " را اینجا بخوانید :


چه چیزی در مادرید بیش از هر چیزی شما را مجذوب خود کرده است ؟

عشقی که به این باشگاه در نقطه نقطه جهان وجود دارد. نه در میلان و نه در هیچ باشگاه دیگری که کار کرده ام ، همچین علاقه و شور جهانی مفرطی را ندیده ام. بی نظیر است .


خراردو مارتینو اعتقاد دارد که در اسپانیا بیشتر از فوتبال از حاشیه صحبت می شود . شما هم موافقید؟

او حق دارد. واقعیت این است که در اسپانیا بیشتر از اینکه از فوتبال و تاکتیک صحبت شود از جنجال و حاشیه ؛ بخصوص در مورد اشتباهات داوری صحبت می شود. بدتر اینکه این مساله ، فشار روی داوران را افزایش می دهد.


می دانید داور بازی فینال کوپا دل ری  چه کسی است ؟

بله ! " ماتئو لاهوس " نه در مورد او پیش داوری می کنم و نه اینکه با بازیکنان در مورد او صحبت خواهم کرد. مساله داوری مرا نگران نمی کند. وقتی از ایتالیا خارج شدم عادت انتقاد از داوری را کنار گذاشتم.

فینال را چطور ارزیابی می کنید ؟

معتقدم بازی برابر و البته پر تنشی خواهد بود. امیدوارم نقش اول این بازی را ما بازی کنیم . البته این امر در مقابل بارسا قدری مشکل است چرا که فلسفه بازی آنها حفظ توپ و مالکیت بازی است و این یک مساله کلیدی است.


یک زمانی می گفتند دوران گواردیولا - مورینیو ! آیا این دوران را می توانیم دوران  آنچلوتی - مارتینو بنامیم ؟

نمی دانم ! از طرف خودم بخواهم صحبت کنم باید بگویم که در مورد مورینیو فقط یک بار و آن هم در ماه اگوست و در آمریکا ، زمانیکه در یک تورنمنت با چلسی بازی داشتیم صحبت شد و او را در تونل ورزشگاه دیدم. و پس از آن نه از خود او و نه از ایده های تاکتیکی او حرفی به میان نیامده است. مارتینو یک مربی جدی است و متاسفانه روزهای خوبی را نمی گذراند. مربیگری در بارسا سخت تر از هر باشگاه دیگری است. چرا که آنها فلسفه ای دارند که سال ها با آن به نتایج مطلوبی رسیده اند و هر مربی جدیدی ، باید ایده های قبلی خود را کنار گذاشته و به فلسفه بارسلونا پایبند باشد. فاصله بین عرش تا فرش در بارسلونا کسری از ثانیه است.


به بازیکنان تیمتان بین دو نیمه بازی برگشت با دورتموند چه گفتید ؟

قبل از هر چیز به آنها روحیه دادم. جو رختکن بسیار منفی بود و نمیشد در مورد مسائل تاکتیکی صحبت کرد. وقتی بازی تمام شد ، انگار یک تراژدی رخ داده بود ، چون همه بخاطر شکست ناراحت بودند . ولی خوشبختانه تیم صعود کننده ما بودیم نه دورتموند !


بنظر می رسد زیدان بیشتر از شما با بازیکنان صحبت می کند ؟

بصورت اختصاصی بله ! زیزو بیشتر از من با بازیکنان در ارتباط مستقیم است. من خیلی با بازیکنان صحبت نمی کنم. یکی از مربیان سابقم به من می گفت " کارلو هیچوقت به بازیکنانت خیلی نزدیک نشو " . این گفته او را هیچوقت فراموش نکرده ام. معتقدم زیاد صحبت کردن و نزدیک شدن به بازیکنان ، باعث می شود که احترام متقابل از بین برود. اما زیزو این کار را بخوبی انجام می دهد و معتقدم مربی بزرگی خواهد شد.


آینده خود در مادرید را چطور می بینید ؟

خیالم راحت است. به این مجموعه اطمینان دارم. فوتبال غیر قابل پیش بینی است و در هر ثانیه ممکن است روی بدش را به شما نشان بدهد. بطور مثال در دورتموند. کافی بود پنالتی ما گل شود اما چنین نشد و ورق برگشت. اگر در ادامه توپ میخیتاریان به تیر نمی خورد ، شاید الان مقابل شما ننشسته بودم.
 از بایرن نمی ترسید ؟

می دانم که آنها هم از این قرعه خشنود نیستند. نه تنها بایرن ، بلکه همه حریفان در این مرحله سخت و دشوارند. هر کدام شیوه بازی مخصوص به خودشان را دارند . اضافه بر این ، لیگ قهرمانان تورنمنتی پر تنش و با حساسیت بالاست که فتح آن بسیار مشکل است. در میلان هم همچون مادرید ، یکی از اهداف رسیدن به چهار تیم پایانی بود. معتقدم پس از چند بار رسیدن به این مرحله ، بالاخره نوبت شما می شود که در فینال حاضر باشید و قهرمان هم بشوید. امیدوارم امسال این اتفاق برای ما بیفتد.


از شیوه بازی اتلتیکو خوشتان می آید ؟

خیر ! بنظر من بسته به کیفیت بازیکنانتان ، شیوه بازی شما هم متفاوت خواهد بود. نه ما می توانیم مثل آنها بازی کنیم نه آنها مثل ما. اتلتیکو فصل بی نظیری را سپری می کند. البته از سیستم دفاعی آنها خوشم می آید و همچنین از اتحاد و فداکاری آنها در هنگام دفاع ، ولی شیوه بازی آنها به فلسفه بازی رئال نمی خورد.

 


در فینال کوپا دل ری در غیاب رونالدو سیستم بازی شما تغییر خواهد کرد ؟

رونالدو هر روز در حال بهتر شدن است ولی در مورد او ریسک نمی کنم . بازی کردن او را هم رد نمی کنم .کسی نمی تواند جای او را پر کند. اگر به بازی نرسد کمی تغییرات خواهیم داشت. به بازیکنان دیگرم ایمان دارم و آنها هم در شرایط مطلوبی به سر می برند.


در غیاب رونالدو روحیه تیمی افت نمی کند ؟

غیبت رونالدو در هر شرایطی به چشم می آید ولی نه در این حد که بازیکنان بگویند " اوه خدای من ! حالا بدون او چکار کنیم ؟ " بازیکنان رئال به توانایی خودشان ایمان دارند و بدون رونالدو هم می توانند پیروز شوند. این را در همین فصل بارها اثبات کرده اند. این یک فرصت خوب است برای دیگر بازیکنان که در غیاب رونالدو در فینال بدرخشند.


منبع : As

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-14 16:30:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر