فهرست
پیش‌بینی درآمد فروش پیراهن تیم ملی؛ محقق می‌شود؟
پیش‌بینی درآمد فروش پیراهن تیم ملی؛ محقق می‌شود؟

پیش‌بینی درآمد فروش پیراهن تیم ملی؛ محقق می‌شود؟

آی اسپورت – پس از اعلام نوع توافق فدراسیون فوتبال با شرکت آدیداس از سوی مسئول حقوقی این فدراسیون مبنی بر اینکه قرارداد با آدیداس اسپانسری نیست و قرار شده لباس‌های تیم ملی را خریداری کنیم، انتقادهای زیادی به فدراسیون فوتبال صورت گرفت. گزارش‌های مختلفی درباره قیمت‌های البسه و تجهیزات آدیداس در رسانه‌ها منتشر شد و در ادامه فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت در این خصوص اطلاعیه صادر کند.

در اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره توافق با شرکت آدیداس آمده که «فدراسیون فوتبال از فروش لباس‌های تیم ایران در سراسر جهان 15 درصد سود می‌گیرد و انتظار می‌رود فدراسیون 1.5 میلیون یورو از این راه درآمدزایی داشته باشد». در واقع با توجه به این اطلاعیه فدراسیون فوتبال انتظار دارد حدود 7.5 میلیارد تومان از محل فروش لباس‌های ایران در سراسر جهان درآمد داشته باشد که این به‌معنای فروش 10 میلیون یورو یا 50 میلیارد تومان لباس تیم ملی ایران در سراسر جهان است.

در فروشگاه مجازی آدیداس قیمت باکیفیت‌ترین لباس که برای تیم‌های ملی تولید می‌شود، 130 یورو (650 هزار تومان) است. قیمت نوع دیگر این لباس‌ها که کپی است  90 یورو (450 هزار تومان) و لباس‌های هواداری 69.95 یورو (350 هزار تومان) قیمت‌گذاری می‌شود، به این ترتیب برای اینکه درآمد مورد نظر فدراسیون فوتبال حاصل شود، آدیداس باید 77 هزار لباس اصلی تیم ملی ایران یا 111 هزار لباس کپی یا 143 هزار لباس هواداری یا مجموعی از این سه نوع لباس را به‌فروش برساند. باید دید هواداران فوتبال ایران در سراسر دنیا تا جام جهانی این تعداد لباس را از آدیداس خریداری خواهند کرد تا 1.5 میلیون یورو برای فدراسیون درآمدزایی داشته باشد یا نه.

 

تسنیم

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-12-26 15:22:00
نظر دهید

۱ نظر
ميلاد
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۴۷
اين قرارداد شايد عالي نباشه ولي اگر تخفيف رو در نظر بگيريم و بخوصوص ما كه خارج از ايران هستيم خيلي هم دوست داريم از پيراهن تيم ملي يك نسخه داشته باشيم. فقط در امريكا بالاي ١،٥ ميليون ايراني هستند. بسياري هم حتما ميخرند. در ايران كپي رايت وجود نداره و اين كار رو بسيار سخت ميكنه. فروش پيراهن خودش كلي درامد داره كه ما تا الان هيچ نخش مثبتي در اون نداشتيم. باشگاهها هم ميتونند با ايجاد نمايندگي يا اينترنتي پيراهنهاشونو بفروشند و درامد كسب كنند. بجاي گدايي پيامكي هوا دار حداقل يه چيزي در دستش داره.مثل همه جاي ديگه. البته اين بيشتر براي خارج از ايرانه وگرنه در ايران كه سگ صاحبش رو نميشناسه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر