فهرست
هشدار زیدان به لوپتگی؛ همه جام‌ها
هشدار زیدان به لوپتگی؛ همه جام‌ها

هشدار زیدان به لوپتگی؛ همه جام‌ها

آی‌اسپورت- زیدان در مصاحبه اخیرش درباره مسائل مختلفی صحبت کرده است. زین الدین زیدان سرمربی سابق رئال مادرید که در پایان فصل قبل بعد از دو سال و نیم درخشان در برنابئو و کسب سه عنوان پیاپی لیگ قهرمانان، این تیم را ترک کرد، اخیراً مصاحبه ای با یوفا انجام داده که بخش های مهم گفته های سرمربی فرانسوی سابق رئال مادرید به شرح زیر است:

«هر سه عنوان لیگ قهرمانان فوق العاده بودند، هر کدام بنا به دلیل متفاوتی خاص بودند. اولین جام، جذابیتش به خاطر این بود که نخستین جامم به عنوان مربی بود. جام دوم دلچسب و نمادین بود. ما در مقابل یوونتوس در نیمه دوم نمایشی خارق العاده داشتیم. و سومین جام هم حسن ختامی برای دورانم در رئال مادرید بود. این که نتایج مان در خانه در لیگ قهرمانان خیلی ایدئال نبود، شاید یکی از دلایلش این بود که اکثر اوقات در بازی های خارج از خانه ان قدر خوب نتیجه می گرفتیم که در بازی برگشت در خانه، تمرکز لازم را نداشتیم. در عین حال هیچوقت این احساس را نداشتم که تیم دستپاچه و مضطرب است، وقتی بازیکنان با کیفیت زیادی در ترکیب تیم خود دارید، آن ها خود می دانند که چطور در موقعیت های سخت و لحظات حساس که خوب بازی نمی کنید، اوضاع را مدیریت کنند. بنابراین خیلی سریع می توانستند ما را به مسیر درست بازگردانند.»

درباره کریم بنزما، راموس و رونالدو

«حضور کریم بنزما در ترکیب تیم به خاطر توازن در تیم بسیار مهم بود، به خصوص در مورد شکل کار هجومی تیم. او کمک می کرد تا بازی مالکانه مان اجرا شود، کریم واقعاً یک بازیکن در خدمت تیم است. رونالدو و راموس هر دو بازیکنانی هستند که با انرژی و اثرگذاری فراوان در ترکیب تیم فعالیت می کنند. راموس یک رهبر واقعی و یک عنصر موثر در رختکن است. رونالدو هم یک رهبر درون زمین است که دیگر بازیکنان را تهییج می کند و الهام بخش آنان است. آن ها همدیگر را تکمیل می کردند.»

سرمربیگری در رئال مادرید

«برای من خیلی فرقی بین بازی های لالیگا و لیگ قهرمانان نبود. وقتی سرمربی رئال مادرید هستید. تفاوتی نمی کنید در چه مسابقه ای به میدان می روید، باید در هر صورت پیروز شوید. در عین حال باید همیشه استانداردی را حفظ کنید. این فلسفه من در رئال مادرید هم بود.»

 

نود

۱    
آی اسپورت
2018-09-06 00:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر