فهرست
یادداشت: یووه با ایگواین مهارنشدنی می شود
یادداشت: یووه با ایگواین مهارنشدنی می شود

یادداشت: یووه با ایگواین مهارنشدنی می شود

مارک دویل

تا امروز هواداران ناپولی هنوز هم شعارهایی در حمایت از اسطوره شان، دیگو مارادونا سر می دهند. معنی یکی از آن ها این است:«او، مامان، مامان، مامان، می دونی چرا قلب من می زنه؟ مارادونا رو دیدم، مارادونا رو دیدم. حالا عاشق هستم».

آن ها دوباره این شعار را قبل از آخرین بازی فصل گذشته خواندند، اما با یک تغییر. نام اسطوره آرژانتینی با بازیکن آرژانتینی فعلی آن ها عوض شده بود. ایگواین. فهمیدن دلیلش هم آسان است. ایگواین به تازگی مقابل فروزینونه هت تریک کرده بود و کاری کرده بود که هیچ کس، حتی مارادونا، تا به حال آن را انجام نداده بود. رکورد گونار نوردهال در گلزنی را با زدن 35 گل در فصل شکسته بود.

ایگواین اما در آستانه انجام کار دیگری است که مارادونا آن را هم انجام نداده است. ترک ناپولی به مقصد یک تیم ایتالیایی دیگر.

در سال 1990، بعد از این که مارادونا ناپولی را به دومین اسکودتو در 3 سال رساند، سیلویو برلوسکونی، رئیس رقیب دیرینه ناپولی، میلان، به او پیشنهاد داد. شماره 10 حتی قبول کرد تا با نخست وزیر ایتالیا دیداری داشته باشد. دستمزد سالانه 5.2 میلیون یورو به او پیشنهاد شد تا به سن سیر برود. اما مارادونا به برلوسکونی گفت:«هرگز در ایتالیا برای تیمی که ناپولی نیست بازی نمی کنم. نمی توانم به انتظاراتی که هواداران ناپولی از من دارند خیانت کنم».

برلوسکونی اما توضیح دیگری برای این اتفاق دارد:«من تقریبا مراحل انتقال او را تکمیل کرده بودم. اما او کاپیتان ناپولی شده بود و من هرگز کاپیتان تیم های دیگر را نمی خرم. خاطرات هر دوی آن ها از این انتقالی که انجام نشد متفاوت است. اما در نهایت نتیجه یک چیز بود و مارادونا به میلان نرفت.

در آخر در فوتبال ایتالیا وقتی پول صحبت کند بازیکن جا به جا می شود. به همین دلیل هم ایگواین در راه رفتن به یووه است. بازیکن 28 ساله با بیانکونری به توافق اولیه رسیده است و یووه باید رقم فسخ قرارداد او که حدود 94 میلیون یورو است را پرداخت کند.

یوونتوس اما 5 بار پشت سر هم قهرمان سری آ شده است. فصل گذشته قهرمانی اش عجیب بود چون در اوایل فصل امتیازات زیادی را از دست داده بود. البته در فوتبال هیچ چیز قطعی نیست. اما وقتی صحبت از گلزنی بشود ایگواین ثابت کرده که می تواند تضمینی برای تعداد گل های بالا باشد. او در 104 بازی در لیگ ایتالیا 71 بار گل زده و همچنین گزینه خوبی برای یووه ای است که به دنبال یک شماره 9 است.

در بازی های یورو 2016 خط دفاعی بیانکونری که خط دفاعی ایتالیا بود بهترین عملکرد را داشت. پس اضافه شدن میرالم پیانیچ می تواند دفاع تیم آلگری را قوی تر هم بکند. در خط حمله هم آن ها پائولو دیبالا را دارند و بعد از جدایی موراتا حالا به فکر جذب ایگواین هستند. اگر یووه موفق شود پوگبا را قانع کند که در تیم بماند آن ها شانس خوبی برای رسیدن به یک قهرمانی دیگر دارند و در لیگ قهرمانان هم قدرت مقابله با هر تیمی، حتی رئال و بارسلونا را هم دارند.

جدایی موراتا کمی هواداران بیانکونری را نگران کرده است. به همین دلیل است که صحبت از جذب احتمالی ایگواین، بازیکنی که تیم های زیادی به دنبال خریدنش هستند، قلب هواداران تورینی را به تپش انداخته است. کد خبر 9404
  ۳  
آی اسپورت
2016-07-15 15:38:16
نظر دهید
۳ نظر
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۱
هیگووین هیچ وقت بازیکن تاپی نبوده رفتن موراتا و آمدن هیگووین یعنی ضعیفتر شدن یووه
کامبیز
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۰
اگه بازیکن بود الان ارژانتین 3 تا جام گرفته بود
یوهان کرایف
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۱۴
ولی چه تیمی بشن با اضافه شدن آلوس و پیانیچ و بن عطیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر