فهرست
اتفاق شیرین هفته؛ لیگ کفتربازی با رقابت تهران- رامین
اتفاق شیرین هفته؛ لیگ کفتربازی با رقابت تهران- رامین

اتفاق شیرین هفته؛ لیگ کفتربازی با رقابت تهران- رامین

آی اسپورت- بازار آهن یافت‌آباد تهران امروز شاهد برگزاری مسابقه ملی «کفتر پرانی» بود؛ مسابقه‌ای که به قول برگزارکنندگان آن، هر ساله در تیر و با اوج گرفتن گرما و به منظور مشخص شدن توان کبوتران برگزار می‌شود. دو تیم «کفتربازان» ورامین و یافت‌آباد از ساعت 6:30 صبح امروز به مصاف یکدیگر رفتند و در این رقابت، هریک از دو تیم با پرواز دادن 507 کبوتر به رقابت پرداختند.
نکته جالب توجه آن است که در این مسابقه، داوران از شب گذشته اقدام به علامت‌گذاری کبوتران این رقابت‌ها کرده و آن‌ها را در قرنطینه نگهداری کردند؛ همچنین داوران یافت آباد و ورامین با جابه‌جا شدن در این دو منطقه، بر روند پرواز کبوتران نظارت کردند.
روند امتیاز گیری در این مسابقات به شکلی است که میانگین زمان پرواز کبوتران هر یک از این تیم‌ها ارزیابی شده و تیمی که بیشترین میانگین زمان را داشته باشد به عنوان برنده انتخاب می‌شود. گرانترین کبوتر حاضر در این مسابقه، کبوتری است که رکورد 17 ساعت پرواز را ثبت کرده و حدود 40 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده. 

این مسابقه با سر بریدن یک گوسفند آغاز شد و قرار است در اختتامیه این مراسم نیز گوسفند دیگری به منظور مصون ماندن کبوتران از چشم زخم، قربانی شود. علاوه بر آن حضور یک قرقی در آسمان محل برگزاری مراسم باعث شد تا داوران را به صرافت تیراندازی به سمت آن بیندازد.
  ۷  
آی اسپورت
2016-07-15 15:42:31
نظر دهید
۷ نظر
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۷
جای قندلی و مایلی خالی بوده
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۵:۵۸
ی مشت بیکار
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۰۵
بهروز رهبری فرد اول میشه
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۷
gps وصل کنند بهشون :)
امیرعلی
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۹
کجای آزار این زبون‌بسته‌ها «شیرین»ه؟
باب اسفنجی عاشق نیلو و هانی
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۰
نه جی پی اس نمی خان عابر بانک دارن
امیر تبریز اوغلی ضد نگ و کیسه
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۳۲
خاک بر سرشون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر