فهرست
تاریخچه سرمربیان صبا در لیگ برتر/ از همه رنگ، از همه جا!
تاریخچه سرمربیان صبا در لیگ برتر/ از همه رنگ، از همه جا!

تاریخچه سرمربیان صبا در لیگ برتر/ از همه رنگ، از همه جا!

آی اسپورت- صبا اولین حضورش در لیگ برتر را در دوره چهارم جشن گرفت. آنها با پرویزر مظلومی و کلی ستاره استقلالی دور از این تیم یعنی جواد زرینچه، محمد نوازی، ستار همدانی، سهراب بختیاری زاده و بقیه راهی لیگ برتر شدند و دیگر هرگز اینجا را ترک نکردند. در این سالها، 16 نفر روی نیمکت صبا به عنوان سرمربی نشستند که برخی مثل ضیایی و مرفاوی در چند نوبت به این پست رسیدند.
اولین سرمربی شان در لیگ برتر، پرویز مظلومی بود که آنها را به این سطح رساند ولی خیلی زود جایش را به میلان زیوادینوویچ صرب داد که تنها در 19 بازی سرمربی بود.
سپس نوبت به مجید جلالی رسید که با صبا قهرمان جام حذفی شد ولی در لیگ نتایج خوبی نگرفت و بعد از 5 بازی ابتدایی لیگ پنجم برکنار شد. در لیگ پنجم، محمدحسین ضیایی هم روی نیمکت صبا نشست و از ابتدای لیگ ششم، فرهاد کاظمی سرمربی این تیم شد ولی تنها 10 بازی دوام آورد. سپس دوباره ضیایی سرمربی شد تا هفته های پایانی لیگ هفتم که یحیی گل محمدی نفر اول کادر فنی شان لقب گرفت و نتایج بدی در این 10 بازی گرفت.
در لیگ هشتم، فیروز کریمی سرمربی شان شد و سپس دوباره نوبت ضیایی شد. در لیگ نهم، کار را با ضیایی استارت زدند ولی او بعد از 16 بازی برکنار شد و در 18 بازی بعدی، رسول کربکندی روی نیمکت شان نشست. علت اخراج ضیایی البته با سر به صورت فریدون فضلی کوبیدن و شکستن دماغ این بازیکن بود نه مسایل فنی!
در لیگ دهم، کار با محمود یاوری شروع شد. او بعد از 12 بازی رفت و سپس در یک بازی، حسن آذرنیا سرمربی لقب گرفت تا درنهایت عبدالله ویسی در 21 هفته پایانی فصل به نیمکت برسد. ویسی در لیگ یازدهم هم سرمربی صبا باقی ماند و با این تیم سهمیه حضور در آسیا را گرفت.
در لیگ دوازدهم، یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی صبا انتخاب شد. او بعد از 9 هفته ابتدایی به پرسپولیس رفت و صمد مرفاوی جایش را در 25 بازی پایانی فصل گرفت.
در لیگ سیزدهم، دو نفر سرمربی صبا بودند. در نیم فصل اول، محمد مایلی کهن و در نیم فصل دوم صمد مرفاوی. مرفاوی در نیم فصل اول لیگ چهاردهم هم سرمربی صبا ماند و سپس به پیکان رفت. بعد از او، در اولین بازی نیم فصل دوم، ناصر بختیاری زاده روی نیمکت نشست تا درنهایت مهدی تارتار به عنوان سرمربی جدید در 14 بازی باقیمانده فصل انتخاب شود.
فصل قبل هم علی دایی سرمربی شان بود و حالا لیگ شانزدهم و برای چندمین بار، صمد مرفاوی!
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-15 18:26:28
نظر دهید

۱ نظر
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۱۹
فقط علی دایی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر