فهرست
اختصاصی/ ادینیو: برگشتم ماموریت انجام نشده ام را تمام کنم
اختصاصی/ ادینیو: برگشتم ماموریت انجام نشده ام را تمام کنم

اختصاصی/ ادینیو: برگشتم ماموریت انجام نشده ام را تمام کنم

آی اسپورت- یک تنه مس را تا فینال جام حذفی بالا برد ولی در کرمان به تراکتورسازی باخت و قهرمان نشد و از ایران رفت. یک فصل بعد برگشت و 20 گل در 30 بازی برای تراکتورسازی زد و تا یک قدمی قهرمانی رفت ولی در تبریز آن اتفاق عجیب و غریب افتاد و از ایران رفت. حالا دوباره ادینیو برگشته و به «فوتبال ایرانی» می گوید برگشته تا هم خودش دوباره به اوج برگردد، هم طلسم قهرمان نشدنش در ایران بشکند و هم تراکتورسازی را به قهرمانی در لیگ برساند و اصلا شاید با پیراهن این تیم از دنیای فوتبال خداحافظی کند.
 
تو با خاطره بدی از تبریز رفتی. روز آخر لیگ درحالیکه می توانستی همراه با تراکتورسازی طلسم قهرمان نشدنت را بشکنی اما آن اتفاقات عجیب رخ داد.
خودم هم خیلی به آن روز فکر می کنم. دوست داشتم طلسم قهرمان نشدنم در ایران با تراکتورسازی بشکند. من قبلا هم تجربه از دست دادن قهرمانی را در ایران داشتم. وقتی با مس به فینال جام حذفی رسیدم و دستم از جام کوتاه ماند. در تراکتورسازی هم روز آخر همه چیز برای قهرمانی ما مهیا بود اما نمی دانم چه اتفاقی افتاد که همه چیز عوض شد. من آن روز با خاطره ای تلخ از ایران رفتم اما حالا همه چیز را فراموش کرده ام و دوباره به تبریز برگشته ام تا آن ماموریت انجام نشده را به پایان برسانم و به کمک بقیه بچه ها و کادر فنی خوبی که داریم بتوانم یک قهرمانی برای تیم به دست بیاورم.

اصلا چرا از تراکتورسازی رفتی؟
من دوست نداشتم از تبریز بروم چون در تراکتورسازی خیلی راحت بودم. علاقه خودم این بود که در تراکتور بمانم اما نشد و به قطر رفتم. من آقای گل لیگ شده بودم و برای تراکتورسازی گلهای حساسی زده بودم. طبیعی بود که انتظار داشته باشم دستمزدم بالا برود. دلم می خواست با کمی پول بیشتر بمانم اما به من گفتند نمی توانیم پولی که می خواهی را به تو بدهیم. من در آن سال کمک زیادی کردم که تراکتورسازی نایب قهرمان شود و به آسیا برود اما نمی خواستند پول خوبی به من بدهند. من هم به پول نیاز داشتم و به همین دلیل محبور بروم. پیشنهاد مالی خوبی از قطر به من رسید و من هم قرارداد بستم. من فقط برای پول به قطر رفتم وگرنه در تبریز می ماندم. در قطر هیچ چیز مطابق میل من نبود و فقط به خاطر پول بود که در آنجا ماندم.

اما در السیلیه عملکرد خوبی نداشتی.
بله خودم هم از عملکردم راضی نبودم. پستی که قرار بود در آن در السیلیه بازی کنم موردعلاقه ام نبود و خیلی در آن اذیت شدم. سرمربی السیلیه با من مشکل داشت و کلا هم سرمربی خوبی نبود. همه می دانند وظیفه من بیشتر گل زدن است اما سبک بازی تیم مان جوری بود که من از دروازه دور و برای گل زدن خیلی اذیت می شدم. حتی گاهی که مهاجم نوک بودم هم پاسی به من نمی رسید و به همین دلیل در تیم از من راضی نبودند. البته من هم از حضور در آنجا راضی نبودم اما مجبور بودم بمانم تا قراردادم به پایان برسد. البته نباید هم از یک بازیکن انتظار داشت که همیشه در اوج باشد. قرار نیست چون من در فوتبال ایران خیلی خوب بودم در قطر هم همانطور باشم. مطمئن باشید در تراکتورسازی دوباره به روزهای اوجم برمی گردم.

به همین دلیل برگشتی؟
دقیقا برای همین به تراکتور برگشته ام. آمده ام هم خودم به روزهای اوجم برگردم هم به تراکتورسازی کمک کنم بالاخره در فوتبال ایران قهرمان شود. من روزهای سختم در قطر را فراموش کرده ام و می خواهم دوره جدیدی از فوتبالم را آغاز کنم. آنقدر برای درخشیدن دوباره در تراکتورسازی انگیزه دارم که مطمئن باشید مثل دو سال قبل گلهای زیادی خواهم زد.

جز تراکتور از بقیه تیمهای ایرانی هم پیشنهاد داشتی؟
بله من از سپاهان و پرسپولیس پیشنهاد داشتم. اتفاقا پیشنهاد های خوبی هم به من شد اما من به مدیربرنامه هایم گفتم اولویتم در ایران تراکتورسازی است. حتی اگر قیمت پیشنهادی آن تیمها بالاتر باشد من بازهم دوست دارم در تبریز بازی کنم و حتی اگر بشود با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کنم.
 
  ۵  
آی اسپورت
2016-07-15 18:56:15
نظر دهید

۵ نظر
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۱۱
هم لیگ و هم جام حذفی واسه تراختور کبیر هست
-
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۳۱
جان سان جان
تلاش
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۱۱
از آقای کمالوند میخوایم امسال که تیم قوی شده از سرخابی های پایتخت امتیاز بیشتری بگیره.من یادم نمیاد گسترش از این تیما امتیاز خوبی گرفته باشه.
baran
جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۴۴
یاشا ادینهو
آیدین
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۲۶
همه مردم باید حقایق را به گوش مسئولان رده بالا در مرکز برسانند عده ای از مسئولین دلق و خوش رقص محلی برای اینکه مردم شعار بحق و خواسته های بحق شان را در استادیوم تختی ندهند نمی گذارند بازی ها در این استادیوم برگزار بشه حکومت کشورمان باید این موارد را بداند مردم آذربایجان خواسته های منطقی دارد و برای اینکه بگوش دولت برساند در استادیومها اینها را فریاد می زند ولی عده ای مریض مثل جواد ششگلانی و امثال او حقیقت ها را وارونه جوله می دهند و بد تر مردم را بر علیه حکومتشان می کنند و تحریک می آفرینند مردم آذربایجان تورک دیلینده مدرسه را از حکومت کشور خودشان می خواهند نه از آمریکا و انگلیس و... ما وظیفه داریم اینها را به مرکز انعکاس دهیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر