فهرست
جدال مرگ و زندگی در مکه/ تراکتورسازی با لشکری از غایبان، به مصاف شیرهای عربستان می رود
جدال مرگ و زندگی در مکه/ تراکتورسازی با لشکری از غایبان، به مصاف شیرهای عربستان می رود

جدال مرگ و زندگی در مکه/ تراکتورسازی با لشکری از غایبان، به مصاف شیرهای عربستان می رود

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در ادامه ی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، فرداشب میهمان تیم الاتحاد خواهد بود. این بازی که از ساعت 22  برگزار می شود، پنجمین دیدار تراکتورسازان در رقابت های این فصل محسوب می شود؛ فصلی که پیش از این با یک برد و دو تساوی برای تراکتورسازان همراه بود و تنها پیروزی شاگردان اولیویرا، در بازی نخست و مقابل همین تیم الاتحاد بود که موفق شدند با تک گل تماشایی کریم انصاری‌فرد، رقابت ها را نیز همچون فصل گذشته با برد آغاز کنند.
الاتحاد نیز پس از شکست بازی نخست مقابل تراکتورسازی، دو برد و یک شکست دیگر را نیز در کارنامه ی خود ثبت کرد تا هم اکنون با 6 امتیاز در رده ی دوم جدول گروه ‍C قرار بگیرد و یکی از شانس های صعود این گروه به مرحله ی بعدی باشد. الاتحاد که حریف خطرناکی در بازی های خانگی محسوب می شود و هر دو برد قبلی خود را در بازی های خانگی کسب کرده است، امید زیادی دارد تا با غلبه بر شاگردان تونی اولیویرا، گام بلندی برای صعود به دور بعدی رقابت ها بردارد.
تراکتورسازان نیز برای این که امیدهای خود را برای صعود به دور بعدی از دست رفته نبینند، برای کسب سه امتیاز این بازی سخت خارج از خانه به میدان می روند، زیرا که می دانند در صورت واگذار کردن نتیجه ی این مسابقه، تا حد زیادی از صعود به مرحله ی بعدی باز می مانند و به همین دلیل انگیزه ی زیادی برای کسب نتیجه ی لازم در خاک عربستان دارند. هرچند که دست تونی اولیویرا برای انتخاب بازیکن در این دیدار بسیار بسته است، زیرا مهدی کیانی و فرشاد احمدزاده را به دلیل دو اخطاره بودن در اختیار نخواهند داشت و حامد لک و کریم انصاری‌فرد، دو عنصر تأثیرگذار این تیم نیز به دلیل دعوت شدن به اردوی تیم ملی، کاروان تراکتور را در این بازی همراه نخواهند کرد و برای برپایی اردوی کارلوس کروش در آفریقای جنوبی سرخواهند کرد. همچنین گفته می شود محمد ابراهیمی و عبادزاده نیز به دلیل مسائل انضباطی در این دیدار به میدان نخواهند رفت و دست تونی کاملاً بسته خواهد بود.
آخرین بازی الاتحاد عربستان به هفته ی پایانی لیگ حرفه ای کشورش بازمی گردد، جایی که روز هفدهم فروردین، با حساب دو بر صفر مغلوب تیم نجران شدند و لیگ داخلی را با 32 امتیاز، در رده ی هفتم به پایان رساندند.
در این سو نیز، آخرین بازی شاگردان تونی اولیویرا به هفته ی سی ام لیگ برتر ایران و برد روحیه بخش مقابل استقلال تهران باز می گردد که این پیروزی، مجموع امتیازات تراکتور را در لیگ داخلی به عدد 45 رسانید و این تیم، لیگ سیزدهم را با قرار گرفتن در رده ی ششم به پایان برد.
خطرناک ترین بازیکن تیم الاتحاد، مختار فلاته است که در لیگ داخلی عربستان، با به ثمر رساندن 20 گل، در رده ی دوم جدول گلزنان این لیگ قرار گرفت. این بازیکن در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز با 3 گل، عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است و سومین گلزن برتر این رقابت ها محسوب می شود.
هم اکنون در جدول گروه C رقابت ها، تیم العین امارات با 7 امتیاز صدرنشین است، الاتحاد عربستان با 6 امتیاز در جایگاه دوم ایستاده است و تراکتورسازی ایران و لخویای قطر به ترتیب با 5 و چهار امتیاز در رده های بعدی قرار گرفته اند و تراکتورسازی برای صعود به مرحله ی بعدی، نیاز مبرمی به کسب امتیازات این دیدار دارد.
بنابر اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، "ویلیام بنجامین" به همراه "متیو جیمز کریم" و "آناز حاکان" هر سه از کشور استرالیا، این بازی را قضاوت می کنند و داور چهارم نیز "احمد ابوبکر سعید الکاف" از کشور عمان است.

حیران حیدری 
     
آی اسپورت
2014-04-14 17:35:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر