فهرست
بند فیفا به سود اروین؛ دست تراکتور خالی است؟
بند فیفا به سود اروین؛ دست تراکتور خالی است؟

بند فیفا به سود اروین؛ دست تراکتور خالی است؟

آی اسپورت - آنتونی استوکس و لی اروین، دو مهاجم ایرلندی و اسکاتلندی تراکتورسازی برخلاف اکثر بازیکنان خارجی تاریخ لیگ برتر،‌ عملکرد فوق‌العاده‌ای در تیم تبریزی داشتند و همین موضوع باعث محبوبیت فراوان این دو میان هواداران تراکتورسازی شد.استوکس و اروین که به بازیکنان تأثیرگذار تراکتورسازی در لیگ تبدیل شده بودند، پس از عملکرد درخشان مقابل ذوب‌آهن در هفته دوازدهم لیگ برتر، با اجازه کادرفنی به مرخصی چهار روزه رفتند اما برخلاف انتظار، استوکس پس از نزدیک به 10 روز غیبت به ایران بازگشت و از اروین هم هنوز خبر خاصی در دست نیست.

استوکس برگشت اما مقابل پرسپولیس بازی نکرد، چون تراکتورسازی به دلیل بی‌انضباطی او را تنبیه کرده بود. در نهایت هم او قرارداد خود را با تراکتورسازی فسخ کرد تا به ایرلند برگردد. درباره لی اروین اما گفته می‌شود او افسردگی گرفته، دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد و به همین دلیل مسئولان باشگاه تراکتورسازی قصد دارند از این بازیکن به فیفا شکایت کنند.

اروین: روحیه‌ام حساس است و نمی‌آیم!

این مهاجم اسکاتلندی چند روز قبل نامه‌ای به باشگاه تراکتورسازی  فرستاد و در آن اعلام کرد به‌دلیل دوری از وطن، شرایط روحی خوبی ندارد و غمگین شده و دیگر به ایران نمی‌آید. او تاکید کرد روان پزشک‌اش گفته باید در اسکاتلند بماند و به خارج از کشور سفر نکند! لی اروین با این نامه پرونده حواشی روزهای اخیر پیرامون حضورش در ایران را بست و پایان همکاری خود با تراکتورسازی را اعلام کرد.

در قوانین فیفا البته بندی به سود بازیکنان وجود دارد که به آن‌ها اجازه می‌دهد قرارداد خود را یک‌طرفه فسخ کنند. این بند شامل حال بازیکنانی می‌شود که 2 ماه حقوق نگرفته باشند. این بازیکنان 2 ماه و 10 روز بعد از دریافت آخرین حقوق می‌توانند به فیفا شکایت و قراردادشان را فسخ کنند. گویا لی اروین هم با استناد به همین بند و البته تبصره‌هایی که در قراردادش وجود دارد مایل به ادامه حضور در تراکتورسازی نیست و این موضوع را به اطلاع مسئولان این باشگاه نیز رسانده است.

با این وضعیت باید دید قرارداد اروین و باشگاه تراکتورسازی چطور تنظیم شده و آیا باشگاه تبریزی می‌تواند با شکایت به فیفا، این بازیکن 24 ساله اسکاتلندی را محکوم کند یا نه؟ لی اروین سال‌ها در اسکاتلند بازی کرده و به نظر نمی‌رسد بی‌گدار به آب بزند. او قطعا اسنادی برای دفاع از خود دارد و همین مسئله باعث شده تا او به تبریز برنگردد و همچنان تعطیلات خود را سپری کند.

 ایران ورزشی

۱۵ ۸  
آی اسپورت
2018-11-30 14:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
نماینده استقلالی ها
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۸
فقط دقت کنید اروین و استوکس 3 ماه هم نتونستند تراکتوری ها را تحمل کنند!!!
علی تراکتوری
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۴
حق داری متوجه نشی فکر میکنی استوکس و اروین هم گرو هستن !!
این دو بازیکن با توجه به بازی هاشون اینقدر پیشنهاد دارن که هوایی بشن !!
آیدین
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۳
در دنیا بی سابقه هست دو بازیکن خارجی یک تیم اعلام کنند از حضور در اون تیم افسردگی گرفتند!
یعنی ننگی شده برای تراکتور!
آیدین
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۳
در دنیا بی سابقه هست دو بازیکن خارجی یک تیم اعلام کنند از حضور در اون تیم افسردگی گرفتند!
یعنی ننگی شده برای تراکتور!
علی تراکتوری
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۷
خدا شفات بده استوکس کی گفته افسرده شده !!
اروین هم دوری از وطن رو بهانه کرده
اوردن بازیکن سطح بالا این مشکلات رو داره که تیم های دیگه اونا رو هوایی میکن
علی تراکتوری
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۵
جوری نوشتین بندی به سود اروین گفتم حالا چه قانونی هست‌!!
اگر دستمزد این بازیکن عقب افتاده بود که دیگه نیاز به این بازیا نبود که بگه مشکلی روحی دارم !! میتونست راحت قرارداش رو فسخ کنه
امیر حسین
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۴
پول مفت و دزدی رو باد میبره! منتظریم تا سرنوشت هدایتی سر این زنوزی هم بیاد!
بهرام
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷، ۱۷:۵۳
همین بازیکنان دو ماه قبل از بودن در تیم احساس رضایت کرده بودند و استوکس گفته بود که از زندگی در تبریز خوشحال است به گونه ای که قرارداد دو یاله خود را 4 ساله کرد و تمدید کرد. مطمئنا دست های پشت پرده و مافیای فوتبال ایران روی کار است. مطمئن باشید اگر این دو بازیکن جلو پرسپولیس بازی میکردند چند گل زده بودند. هر کسی شک دارد برود بازی های این دو بازیکن را در ترکتور تماشا کند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر