فهرست
جزئیاتی از یک مراسم؛ نکونام در بهشت خداحافظی کرد
جزئیاتی از یک مراسم؛ نکونام در بهشت خداحافظی کرد

جزئیاتی از یک مراسم؛ نکونام در بهشت خداحافظی کرد

آی اسپورت - مراسم خداحافظی جواد نکونام از فوتبال، در بهشت الرضا(ع) واقع در خیابان شهید کاشانی برگزار شد. بهشت الرضا همان موسسه ای است که کودکان معلول و بی سرپرست را تحت پوشش قرار می دهد. پیش از صعود ایران به جام جهانی و قبل از سه بازی آخر تیم ملی ایران مقابل قطر، لبنان و کره جنوبی بازیکنان تیم ملی به همراه کی روش در این موسسه حاضر شدند و متوجه شدند این بچه ها جای مناسبی ندارند. از سویی پروژه ساخت و ساز ساختمان جدید آنها نیمه کاره باقی مانده بود. به کمک کی روش و بازیکنان تیم ملی، پول خوبی برای ادامه این پروژه جور شد. دیروز نکونام ترجیح داد مراسم خداحافظی اش را در بین این بچه ها بگیرد. بچه هایی که اکثرشان شرایط جسمانی سختی داشتند اما به نظر می رسید از حضور در این موسسه کاملا راضی هستند.

این بچه ها که بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی بیشتر و بیشتر به بچه های ایران نزدیک شدند، میزبانی خیلی گرمی هم از چهره هایی چون نکونام، کریم باقری، علی دایی، عادل فردوسی پور، پرویز ابوطالب و احسان علیخانی داشتند. در این مراسم اکثر میهمان ها باردیگر به خداحافظی تلخ اسطوره های فوتبال ایران اشاره می کردند. احسان علیخانی در بخشی از حرف های خود گفت: «جواد نکونام زحمات زیادی برای فوتبال ایران کشیده است. او نزدیک به 40 گل ملی زده و رکوردار بازی های ملی است. واقعا ما نباید برای چنین بازیکنی یک دیدار خداحافظی بگیریم؟ نباید مراسمی برای او بگیرم که در خور شانش باشد؟»عادل فردوسی پور هم در بخشی از حرف های خود گفت: «سه نسل از کاپیتان های تیم ملی را اینجا داریم. هر کدام غریبانه از فوتبال خداحافظی کرده اند. چرا باید اینطور باشد؟ اگر کشورهای غربی چنین چهره هایی داشتند شما می دیدید که چطور مراسمی برای این عزیزان می گرفتند.» علی دایی هم دقایقی بعد به همین نکته اشاره کرد. او خطاب به حاضران گفت: «اگر فوتبال امارات یکی مثل نکونام داشت، می دانید برایش چکار می کرد؟» عادل چند دقیقه قبل گفته بود: «اگر آنها بازیکنی مثل نکونام داشتند تیمی مثل آرژانتین یا برزیل را برای مراسم خداحافظی اش می آوردند.»

کریم باقری اما معتقد بود خداحافظی نکونام در چنین موسسه ای آنقدرها تلخ نیست. او گفت: «جواد به نظر من جای خوبی را انتخاب کرده است.» البته نظر عادل و دیگران هم همین بود ولی اصرار داشتند که فدراسیون باید برای پاسداشت چنین بازیکنانی باید مراسمی برای خداحافظی شان برگزار کند. نکونام درباره اینکه شاید فدراسیون برایش بازی خداحافظی بگیرد، گفت: «ببیند من چون دیده بودم در گذشته بازیکنان ملی ما چطور کنار می روند، تصمیم گرفت دور از زمین فوتبال از بازی های ملی خداحافظی کنم. الان هم دور از زمین به طور کلی از فوتبال خداحافظی کرده ام. همیشه گفته ام نیاز به بازی دوستانه یا هر چیز دیگری نیست.» در این مراسم، بازار سلفی ها داغ بود و احسان علیخانی هم سلفی جالبی با نکونام و عادل فردوسی پور گرفت. اکثر حاضران هم در مراسم خداحافظی نکونام با او عکس سلفی گرفتند تا در فضای مجازی منتشر کنند. نکونام پیش از ترک مراسم جمله جالبی به زبان آورد که پایان بخش تمام بحث ها بود: «من در بهشت خداحافظی کردم نه زمین فوتبال!»

منبع: خبر آنلاین
     
آی اسپورت
2016-07-16 11:37:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر