فهرست
یک احتمال خوب؛ تیم ملی در برابر چین و قطر آدیداس می‌پوشد؟
یک احتمال خوب؛ تیم ملی در برابر چین و قطر آدیداس می‌پوشد؟

یک احتمال خوب؛ تیم ملی در برابر چین و قطر آدیداس می‌پوشد؟

آی اسپورت - چند روز پیش بود که رییس فدراسیون فوتبال در اظهار نظری از تهیه بهترین برند تولید البسه‌های ورزشی برای تیم ملی فوتبال ایران خبر داد. این در حالی بود که فدراسیون فوتبال به تازگی و در اواخر دوره مدیریتی علی کفاشیان با برند ایتالیایی جیووا قرارداد بسته بود؛ قراردادی که برای نخستین بار فدراسیون می‌توانست علاوه بر دریافت مجانی پوشاک مورد نیازش پولی را هم دریافت کند. تاج درباره پوشاکی که جیووا برای بازی با قزاقستان و مقدونیه تولید کرده بود گفت: لباس اول تیم ‌ملی نه تنها مورد تایید من نبود،‌ بلکه مورد تایید کارلوس کی‌روش هم نبود. ما طی رایزنی‌هایی که با سایر برندها انجام دادیم سعی خواهیم کرد بهترین برند را برای لباس تیم ‌ملی انتخاب کنیم و در این زمینه نیز نگران نیستیم.
 
بر اساس برخی اخبار از کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال که اخیرا امیر عابدینی هدایت آن را بر عهده گرفته، برند مورد نظر مهدی تاج شرکت ورزشی آدیداس است که البسه ورزشی تیم‌های بزرگی مانند اسپانیا، آلمان و آرژانتین را هم تولید می‌کند و فدراسیون فوتبال هم علاقه‌مند به استفاده از پوشاک این شرکت است که بدون شک استانداردترین و پیشرفته‌ترین پوشاک ورزشی را تولید می‌کند.
 
شاید فدراسیون تحت هدایت مهدی تاج در کنار امیر عابدینی که جزو مدیران سرشناس و فوتبالی به شمار می‌رود، توانایی جذب اسپانسرهای قوی را بر خلاف دوره مدیریتی علی کفاشیان داشته باشد اما به نظر می‌رسد تاج برای عقد قرارداد با آدیداس برای استفاده در بازی با چین و قطر با مانعی به نام جیووا مواجه شود؛ شرکتی که از همان روزهای نخست انتقادات زیادی نسبت به کم نام و نشان بودن آن وجود داشت و حتی برای پوشاک اصلی تیم‌های ملی مراسم رونمایی هم برگزار کرد اما پوشاک تهیه شده به هیچ وجه زیبایی و کیفیت لازم را نداشت. با این حال تیم ملی مقابل مقدونیه و قزاقستان با این پوشاک به میدان رفت و مطابق انتظارات انتقاد اهالی فوتبال را هم به همراه داشت.
 
این شرکت که با مبلغی در حدود ۱۰۰ هزار دلار و تولید رایگان بخشی از لباس‌های موردنیاز فدراسیون فوتبال موفق به عقد قرارداد با ایران شده، برای فاز نخست قرار خود بخشی از مبلغ قرارداد را هم پرداخت کرده  و عقد قرارداد با ایران که جزو شانس‌های حضور در جام‌جهانی است، برگ برنده‌ای برای این شرکت در تاریخ نه چندان طولانی‌اش محسوب می‌شود و به سختی به دنبال راضی نگه داشتن فدراسیون فوتبال ایران است. مشخص نیست فدراسیون فوتبال چطور می‌تواند با وجود قرارداد با برند جیووا از البسه‌های دیگری استفاده کند. البته در این مورد به نظر می‌رسد فدراسیون‌نشین‌ها با استناد به بندهای قرارداد با جیووا به سراغ لباس‌های دیگری خواهند رفت چرا که طبق قراردادی که فدراسیون فوتبال با برند ایتالیایی بسته است، در صورتی که این برند نتواند انتظارات فدراسیون فوتبال را برای تیم ملی بزرگسالان برآورده کند، آن‌ها مجاز هستند که با برند دیگری وارد مذاکره شوند.
 
نکته دیگر درباره البسه تیم‌ملی این است که فدراسیون فوتبال پس از بازی با قزاقستان، طراحی‌های دیگری را با کمک دانشگاه الزهرا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تیم ملی فوتبال تدارک دید و در اختیار جیووا قرار داد تا آن‌ها برای دیدار با چین و قطر لباس‌های استاندارد و زیباتری را تولید کنند. طبق شنیده‌ها این شرکت هم طراحی‌های جدید را در ۴ تولیدی مختلف تهیه کرده و ظرف چند روز آینده برای بررسی به دست فدراسیون فوتبال می‌رسد. مسئولان شرکت جیووا وعده تولید بهترین لباس ورزشی و در حد البسه‌های شرکت آدیداس و نایکی را داده‌اند که در صورت تحقق نشدن این امر به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال بیش از پیش ترغیب به استفاده از لباس‌های آدیداس خواهد شد.

منبع: ایسنا
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-16 12:16:38
نظر دهید
۱ نظر
-
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۸
اقا یه سوال
شما گزارشاتون رو از 90TV.IR برمی دارین یا اونا

چون هیچیش تغییر نمی کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر