فهرست
یادداشت روز: لیورپولی ها و قهرمانی در لیگ برتر؛ خیلی دور خیلی نزدیک
یادداشت روز: لیورپولی ها و قهرمانی در لیگ برتر؛ خیلی دور خیلی نزدیک

یادداشت روز: لیورپولی ها و قهرمانی در لیگ برتر؛ خیلی دور خیلی نزدیک

آی اسپورت-

1-سوت پایان بازی که به صدا درآمد هواداران فوتبال در سراسر دنیا  شاهد یکی از دراماتیک ترین صحنه های فصل بودند.  چشم های خیس و بغض استیون جرارد در میان حلقه ی بازیکنان لیورپول، لحظاتی مملوء از احساسات خالصانه و زیبا بود. از آخرین باری که جرارد را این چنین دیده بودیم سال های زیادی می گذرد: فینال جاودانه ی استانبول!  لحظه ای که  « استیوی» آن ضربه سر مهار نشدنی را وارد دروازه کرد پر از بغض شد اما بالافاصله خودش را کنترل کرد. با فریاد ها و حرکات دستش امید را  بر پیکر بی جان لیورپول تزریق کرد و در نهایت جام را به آنفیلد آورد. این بار هم جرارد ترجیح داد بعضش را در نطفه خفه کند. در میان حلقه ی هم تیمی هایش مجددا با حرکات دستش و با فریادهایش هیجان و امید را به تیم القا می کند. فریاد می زند که هنوز کار تمام نشده و تا قهرمانی بازی های سخت دیگری باقی مانده است. «کاپیتان استیوی» سال ها در انتظار چنین لحظه ای بوده است.2- اوایل دو فصل پیش اگر به یکی از هواداران لیورپول می گفتید که براندن راجرز تیمت را در مدت 3 سال به یک مدعی درجه 1 قهرمانی تبدیل خواهد کرد، تنها لبخند تلخ او را هدیه می گرفتید. نا امیدی چنان در روح و جسم هواداران لیورپول رخنه کرده بود که به این سادگی ها نمی شد دریچه ی امید را به آنان نشان داد. راجرز اما «مرموزانه»  بنیان تیم خودش را ساخت. طبیعی بود این لیورپول برای اوج گرفتن به چند سالی زمان نیاز داشته باشد اما راجرز استادانه تا جایی که ممکن بود این زمان را کاهش داد. زمانی که سوانسی را تنها پس از یک فصل از «چمپیونشیپ» نجات داد و روانه ی لیگ برتر کرد، می شد فهمید که براندن استاد انجام کارهای سخت در مدت زمان کوتاه است.

3-سرعت،سرعت و باز هم سرعت. شاید مهم ترین ویژگی لیورپول راجرز همین مسئله باشد. حضور حداقل 5 بازیکن سرعتی در فاز هجومی، لیورپول را به تیمی ترسناک در جزیره بدل کرده است. کوتینیو زیر نظر راجرز به یکی از استعداد های فوتبال برزیل تبدیل شده است. بازیکنی چند پسته که در تمامی نقاط خط هافبک می تواند بازی کند. استرلینگ در 19 سالگی کلاس بالایی از خودش نشان می دهد. استاریج هر روز که می گذرد چلسی را بیش از پیش از فروشش پشیمان می کند و لوئیس سوارس نیز همه کاره ی تیم است. «شاعر» تیم است و هر زیبایی را که بخواهید به ریتم لیورپول می بخشد. 3-3-4 راجرز شبیه هیچ تیمی نیست. او بازیکنانی منحصر به فرد و مهم تر از همه رهبری منحصر به فرد دارد.

http://www.thehitavada.com/images/13son2.jpg4- جرارد راست می گوید، آن ها هنوز چیزی را به دست نیاورده اند. پیروزی در برابر سیتی شرط لازم بود، اما به هیچ وجه کافی نیست. آن ها تنها 2 امتیاز بیشتر از چلسی دارند و یک بازی مسقیم با آن ها. پس در یک چشم به هم زدن ممکن است همه چیز را از دست بدهند. سیتی نیز همچنان همین حوالی حضور دارد، آن ها اگر 2 بازی عقب افتاده خود را با پیروزی پشت سر بگذارند به 1 امتیازی لیورپول می رسند. حتی تساوی مقابل چلسی نیز می تواند راه فرار سیتی را هموار کند. آنفیلد به شدت هیجان زده و مملوء از بغض و احساس است اما هنوز چیزی تمام نشده است. لیگ برتری که در عرض 2 دقیقه می تواند قهرانی را از منچستر بگیرد و تقدیم سیتی کند، قطعا آن قدر بی رحم است که این همه احساس و عشق «مرسی سایدی» را هم ببلعد. لیورپول به همان اندازه که به قهرمانی نزدیک است، ممکن است از آن دور باشد.

http://www.thisisanfield.com/wp-content/uploads/PROP140413-041-Liverpool_Man_City-1113x840.jpg5-تاریخ سازی لیورپول می تواند دقیقا همزمان با رفتن سرآلکس باشد. قهرمانی لیورپول در اولین سالی که یونایتد سر آلکس را ندارد می تواند معانی زیادی داشته باشد. هوادارن یونایتد با چشمانی نگران هر هفته بازی های دشمن دیرینه را دنبال می کنند به این امید که آن ها قهرمان نشوند. سرآلکس هم مطمئنا چنین احساسی دارد. میراث او به شدت در خطر قرار گرفته است.بازگشت لیورپول و رفتن سر آلکس می تواند لیگ برتر را وارد فاز جدیدی بکند. یونایتد دیگر اجازه ی «آرام نشستن» نخواهد داشت، اکنون دیگر غرور آن ها در خطر قرار گرفته است.


شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-04-14 18:12:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر