فهرست
نه در دفاع از رامین و مهدی/ خیانتکار اصلی کیست؟
نه در دفاع از رامین و مهدی/ خیانتکار اصلی کیست؟

نه در دفاع از رامین و مهدی/ خیانتکار اصلی کیست؟

1- کاربران پرسپولیسی آی‌اسپورت در هر نظرخواهی و نظرسنجی که شرکت می کنند و هر کامنتی که می نویسند، موضع تندی نسبت به بازگشت طارمی به پرسپولیس دارند. از فحاشی‌های کاف‌دارِ مثبت هجده که اخلاق رسانه‌ای اجازه انتشار آن را نمی‌دهد تا واژه هایی سرشار از نفرت و بغض، که داغ خیانت پشت‌شان تلنبار شده. داستان برای رامین رضاییان هم فرقی نمی‌کند. کافی است ببینید سلفی او با تانک‌های کودتای ترکیه با چه لیچارهایی از سوی دوآتشه‌های پرسپولیس همراه شده. موضع‌ سر‌خ‌ها صریح‌تر از چیزی است که تصورش می‌شد. گویا این دوراهی برای بازگشت به پرسپولیس ندارند. حتی اگر پرسپولیس در خرید مهاجم گلزن به بن‌بست خورده باشد و طارمی توانایی فسخ قرارداد با ریزه اسپور را داشته باشد و حاج حسین هدایتی در شب گردی‌های اینستاگرامی احتمال بازگشت طارمی را تایید کند. هواداران پرسپولیس به دلیل اینکه طارمی و رضاییان به منافع تیم‌ پشت کردند و به ترکیه رفتند، کینه‌ای سخت از آنها به دل دارند و همین کینه باعث شده که حتی وقتی تیم بدون مهاجم مانده، مانع از بازگشت طارمی شود و منافع تیم به خطر بیفتد. کینه‌ای که از به خطر افتادن منافع پرسپولیس شروع شد، حالا علیه منافع تیم عمل می‌کند. این مشکل پارادوکسیکال چطور حل می‌شود؟ شاید اگر ماجرا را جور دیگری ببینیم، را‌حت‌تر بتوان حکم داد.
 
 
 
2- چطور می‌توان توقع داشت پرسپولیس که به خاطر منافع به حق باشگاه، با اردوی پیش فصل تیم‌ملی مخالفت کرد، حالا با دو بازیکنی که به خاطر منافع شخصی شان به ترکیه رفته‌اند، اینطور برخورد کند؟ مگر نه اینکه آنها  هم برای بازی در تیمی بهتر و عقد قراردادی چرب تر جلای وطن کرده‌اند؟ تا چند روز ابتدایی که تصور عمومی بر انتقال غیرقانونی رامین رضاییان و ترانسفر غیراخلاقی مهدی طارمی بود. مدیران باشگاه ادعا می‌کردند اولی با تیم قرارداد داشته و دومی با حضور در باشگاه به صورت شفاهی قول داده بود که تمدید می کند. اما حالا که چند روزی از داستان گذشته ، بند خودکاری قرارداد رامین منتشر شده و همه فهمیده‌اند که توافق با طارمی به هیچ امضایی ختم نشده اما این اتفاقات هم ذره ای از عصبانیت هواداران پرسپولیس کم نکرد. آنها بابت از دست دادن ستاره‌های تیم ناراحتند و راحت ترین روش را انتخاب کرده‌اند؛ خائن دانستن طارمی و رامین. ولی در این جدایی تنها این دو مقصر بودند؟


3- پس از انتشار عکس قرارداد رامین رضاییان دیگر همه متوجه شدند که مشکل اصلی از قرارداد رامین بوده. بندی که مدیران پرسپولیس به آن تن داده بودند به اواجازه می داد، هر زمان که ناراضی باشد از تیم جدا شود. چه کسی با اضافه شدن این بند موافقت کرده؟ کسی غیر از مدیران پرسپولیس؟ ماجرای طارمی که اسفناک‌تر است. مهدی طارمی دو فصل پیش به عنوان گلزن مستعد و ناشناخته لیگ یکی به پرسپولیس اما مدت قراردادی که با او امضا شد، دو سال بود؛ دو سال برای مهاجمی جوان که هر کسی می‌توانست پیش‌بینی کند، در یکی دو فصل به چهره تبدیل شود. تصور می کنید اگر همان موقع با طارمی قراردادی 5ساله امضا می‌شد، دیگر این اتفاقات نمی‌افتاد و حتی اگر طارمی پیشنهاد اروپایی خوبی داشت، پول خوبی از رضایت‌نامه‌اش نصیب پرسپولیس می‌شد. رامین و مهدی به عنوان دو ستاره جاه‌طلب از باگ های حقوقی قراردادهای مشکل دارشان استفاده کردند و از تیم جدا شدند. شاید بعضی از هواداران خشمگین این دو را مقصر بدانند، اما مقصر اصلی مدیری است که پای این قراردادها را امضا کرده.
 
 
4- دو ستاره تاثیرگذار تیم جدا شده‌‌اند. شاید پس از اتفاقات همه انتظار داشتند که مدیران پرسپولیس مواخذه شوند. اما چنین اتفاقی نیفتاد.آنها پشت بی‌وفایی ستاره‌های تیم پنهان شدند تا آب ها از آسیاب بیفتد. در این بین هم  وحید امیری، علیرضا بیرانوند، ساسان انصاری و سید جلال حسینی قرارداد بستند. همه دو ساله و همه در وضعی که «احتمالا» می‌توانند پس از فصل اول قراردادشان را تمدید نکنند. این بار اگردر پایان فصل وحید امیری از تیم جدا شود، مقصر کیست؟
 

مهدی امیرپور
  ۱۷  
آی اسپورت
2016-07-16 16:48:00
نظر دهید

۱۷ نظر
ایمون زاید
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۳۹
یه موضع گیری کاملا استقلالی. تو پرسپولیس هر اتفاقی میفته به خودمون ربط داره نه شما آقای استقلالی
امیررضا
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۰
خوب نوشته ها. بدبختا این دوتا فقط به خاطر پول رفتن. کی به خاطر تعصب قید پول بیشتر رو میزنه
آرش
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۵
ابول. عالیه اقا. عالی
پرسپولیس تا ابد
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۷
عالی! حرف حساب جواب نداره...
امید کوکبی
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۹
به عنوان یه پرسپولیسی میگم احسنت.. واقعیت رو گفتین آقای امیرپور... پرسپولیس سالهاست چوب ندانم کاری مسئولان ورزش رو میخوره و امسال وضعیتش هم وخیم تر است
-
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۵۳
یه استقلالی عقده اینو نوشته. همه میدونن امیرپور سردبیر آی اسپورت استقلاللیه
اکبر محمدزاده
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۵۴
موضوع رامین رضاییان با طارمی فرق داره. پرسپولیس دیگه جایی برای رامین نداره. مهدی حالا شاید برگرده
برزو
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۵۵
پرسپوپلیسیه سوخته خریییداریم
سمیرا
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۲
دیگه برانکو باید بیخیال رامین و مهدی بشه و تیمشو بسازه. فقط یه هفته مونده به شروع لیگ و آی اسپورت لطفا توام حاشیه نساز
سجاد
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۱۷
سوژه ندارین دیگه؟ این آش زیادی شور شده تمومش کنید زرد اسپورت
ناشناس
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۱
طارمی تنها اشتباهش این بود که گفت رفتنم به ترکیه سفر تفریحیه بعد رفت و قرارداد بست وگرنه مسئولین باشگاه گفتند قول داده بمونه خودش هیچوقت نگفت از اول گفت میخواد بره ! رضاییان هم که مشکل از قراردادش بود طبق بند قرارداد جدا شده چرا باید فحش بخوره !
آرش
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۷
ماشالا به آقای سردبیر. تنها چند ساعت قبل از بازگشت طارمی، اتفاق رو پیش بینی کرده و اینقدر خوبدر موردش نوشته. مرسی ای اسپورت، مرسی امیرپور
مشروح
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۴۵
مدیرهای تیمهای ایرانی همه شون ضعیفن و این مختص مدیران فعلی پرسپولیس نیست. ولی ضعف مدیران دلیل نمیشه که کار رامین رضائیان و طارمی قابل دفاع باشه اونها هم نحوه رفتنش خیلی خیلی بد بود و اگه از همون اول صادقانه موضوع رفتن و قراردادشونو توضیح میدادن هیچ اتفاقی نمیفتاد و همه هم حمایت میکردند.
حمیدرضا
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۳۸
به من چه به استقلالی ها چه؟! البته که آقای امیرپور پرسپولیسی هستند و سندش عکس بچه های همشهری جوان بازی پرسپولیس سپاهانه… شلوغش نکنید مهم نیست …یه جوون یه اشتباهی کرده و الان هم به اشتباهش پی برده . باید بخشیدش
pers
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۱
ناراحتیم ولی خوبیش اینه کیسه ها میسوزن و ضایع میشن کاوه متشکریم
-
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۴۵
اینا رو ول کن یکی اون شهباززاده رو بگیره که تو این بلبشو میخاد یکاره پاشه بره ترکیه خوب عقلم خوب چیزیه
حرف حساب
شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵، ۲۳:۳۴
برزوی شش تایی سوخته ... خریدار نیستیم! مال بد بیخ ریش کیسه!! خخخخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر