فهرست
سرمربیان صنعت نفت در لیگ برتر/ محله برو بیا!
سرمربیان صنعت نفت در لیگ برتر/ محله برو بیا!

سرمربیان صنعت نفت در لیگ برتر/ محله برو بیا!

آی اسپورت- صنعت نفت ششمین دوره حضورش در لیگ برتر را سپری می کند. آنها بعد از لیگ های دوم، هفتم، دهم، یازدهم و دوازدهم یک بار دیگر در این فصل به لیگ برتر صعود کرده اند. اتفاق عجیب اما این است که نادر دست نشان، چهاردهمین مردی است که هدایت این تیم را برعهده گرفته. این یعنی آبادانی ها هر فصل دستکم یک بار مربی شان را تغییر داده و هرگز فصل را با مردی که شروع کرده اند به پایان نرسانده اند.
اولین سرمربی شان منصور پورحیدری بود. بعد از رفتن پورحیدری در ابتدای فصل (به دلیل چاقوکشی شبانه چند هوادار علیه بازیکنان غیربومی این تیم)، پرویز مظلومی دستیارش جای او را گرفت و سپس در هفته های پایانی ابراهیم قاسمپور سرمربی صنعت نفت شد ولی تیم درنهایت سقوط کرد.
در لیگ هفتم، صنعت نفت با لطایف الحیل کاملا غیرفوتبالی  به لیگ برتر برگشت. کار با ابراهیم قاسمپور استارت خورد اما او در میانه های نیم فصل اول رفت. جانشین او مجتبی تقوی بود تا انتهای نیم فصل و چند بازی نیم فصل دوم تا اینکه درنهایت احمد طوسی (5 برد و 5 باخت در 14 بازی) سرمربی شد ولی درنهایت تیم سقوط کرد.
در لیگ دهم، صنعت نفت برگشت. در 22 بازی ابتدایی فصل آلفردو کاسمیرو سرمربی شد که 9 بار برد و 11 بار باخت. سپس احمد پارو سرمربی شد با یک باخت و یک برد در دو بازی تا نوبت به غلامحسین پیروانی در 10 بازی انتهایی فصل برسد شامل 3 برد و 6 باخت. این بار اما صنعت نفت ماندنی شد.
پیروانی در 14 بازی ابتدایی لیگ یازدهم هم سرمربی بود ولی بعد از 4 برد و 5 باخت رفت و جایش را به مجتبی مرتضوی داد که تنها سرمربیگری اش را برد. در 19 بازی باقیمانده تا انتهای فصل، خوزه آلبرتو کاستا سرمربی شد و 6 برد و 8 باخت کسب کرد. صنعت نفت ماندنی شد و در لیگ دوازدهم هم بازی کرد.
کاستا در 10 بازی اول یک بار برد و 5 بازی را باخت و اخراج شد. مرتضی بچاری در یک بازی سرمربی شد و باخت. سپس آلفردو کاسمیرو برگشت ولی در 11 بازی 7 بار باخت و رنگ برد را ندید و رفت. در 8 بازی بعدی، علی فیروزی سرمربی بود و با یک برد و 5 باخت رفتنی شد تا سعید سلامات سرمربی شود. او در 4 بازی، 2 بار برد و 2 بار باخت و صنعت نفت سقوط کرد.
این فصل هدایت شان برعهده نادر دست نشان است.
 
     
آی اسپورت
2016-07-16 18:40:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر