فهرست
یادداشت/ خوش شانس، مثل مورینیو و میخیتاریان
یادداشت/ خوش شانس، مثل مورینیو و میخیتاریان

یادداشت/ خوش شانس، مثل مورینیو و میخیتاریان

پیتر استاونتون
در این مرحله از پیش فصل بیشتر صحبت از این است که بازیکنان برای مورینیو چه می توانند بکنند تا مورینیو برای بازیکنان! فرم و آمادگی و فیتنس مهم تر از هر عملکردی است و به همین دلیل مورینیو بدون این که کاری کرده باشد در اولین قدم شانس آورد و تیمش با برد استارت زد. آن هم با ترکیبی که هنوز بازیکنان یورو 2016 را در اختیار ندارد.

هنریک میخیتاریان، بازیکن تازه وارد یونایتد هم در این بازی عملکرد خوبی داشت و مهم تر از آن او هم مانند مورینیو این شانس را آورد که در بازی اول تیم برنده باشد. هرچند که بهترین موقعیت برای گلزنی را به دست آورد اما گل نزد. او اما خودش را در دورتموند به عنوان یک تمام کننده بی نظیر ثابت کرده است و مطمئنا برای یونایتد هم گل های زیادی خواهد زد.

هواداران یونایتد که مسیری کوتاه برای رسیدن به ویگان طی کرده بودند خوشحال بودند که برای اولین بار دیدند که لوک شاو 45 دقیقه بازی کرد. برای اولین بار در 10 ماه اخیر البته. زمستان گذشته در بازی مقابل آیندهوون پای او شکست.

آندریاس پریرا کسی بود که به بهترین شکل از شانسش استفاده کرد و در یکی از مهم ترین مقاطع زمانی گل زد. آندر هررا شوتی زد که بلوکه شد و او توانست توپ برگشتی را به گل تبدیل کند.

در این بازی اما قدرت منچستر به خوبی محک زده نشد، مخصوصا که تیم میزبان توان کافی برای تهدید کرد دروازه منچستر را نداشت. تصور کنید بازی ای بود که ویل کین در آن گل زد و خودش را مطرح کرد.

خوان ماتا هم در این بازی به میدان رفت. او یک بار در جلب کردن نظر مورینیو ناکام بوده و زمانی که در چلسی بود هیمن آقای خاص او را فروخت. آن هم در شرایطی که بازی های فوق العاده ای به نمایش گذاشته بود. در ابتدای بازی هم او روی نیمکت بود و این موضوع استرس خودش و هواداران را زیاد کرد. اما ماتا خوب بازی نکرد و مطمئنا اگر می خواهد رئیس جدید اولدترافورد را قانع کند باید به مراتب بهتر از این بازی کند.

بدتر از این ها عملکرد ممفیس دیپای بود. او هم در این بازی چندین موقعیت از دست داد و مربی اش را برای شروع ناامید کرد.

امروز اما فرصتی بود تا بازیکنان یونایتد بتوانند خودشان را به سرمربی جدید نشان دهند. نه هیچ چیز دیگر و مبادا که از این برد خیلی خوشحال شوید. یونایتد باید در تور پیش فصل به چین سفر کند و آنجا با دورتموند و منچسترسیتی بازی کند. شاید بتوان آن بازی ها را محکی جدی تر دانست. مخصوصا که وین رونی و زلاتان ایبراهیموویچ هم به اردوی تیم ملحق می شوند. اما آن زمان هم حتی نمی توان امیدوار یا ناامید شد. چون لیگ برتر لیگ عجیبی است.کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-07-16 20:28:35
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر