فهرست

گزارش روز - الکسیس سانچس بجای فابرگاس؛ سورپرایز تاتا برای بازی فینال

آی اسپورت - تنها دو روز با فینال کوپا دل ری بین رئال و بارسا فاصله داریم و روز به روز بر حساسیت های این بازی افزوده می شود. بارسلونای بحران زده به این امیدوار است که با کسب حداقل این جام نه چندان مهم ، مرهمی بر زخمهای عمیق خود بگذارد. تاتا مارتینو که این روزها بیشتر از هر رمانی مورد انتقاد رسانه های بارسلون قرار دارد به خوبی از اهمیت کسب این جان باخبر است. منتقد روزنامه موندو دپورتیوو در یادداشت خود در مورد وضعیت این روزهای بارسا می نویسد :
« بر اساس شنیده ها ، مارتینو به ترکیب 11 نفره ایده آل خود برای مسابقه فینال جام حذفی نزدیک شده است. البته همه چیز به روند بهبودی مصدومان این تیم بستگی دارد و بخصوص آخرین جلسه تمرینی ، نقش تعیین کننده ای در اعلام نفرات اصلی بارسا برای بازی فینال خواهد داشت .مهمترین علامت سوال مربوط است به " پیکه "  و اینکه او به این بازی خواهد رسید یا خیر ؟ تیم پزشکی بارسلونا امروز آخرین آزمایشات لازم را انجام خواهند داد و به احتمال فراوان فردا مشخص خواهد شد که وضعیت پیکه چگونه است »


« علاوه بر پیکه بارترا نیز دچار مصدومیت شده و حضور او نیز در این بازی مبهم بنظر می رسد. با مشخص نبودن وضعیت این دو بازیکن ، پویول به نوعی مجبور شده است که خودش را به این بازی برساند و به احتمال زیاد پویول و ماسکرانو زوج دفاعی بارسا در مقابل مادرید خواهند بود. در فاز دفاعی بارسلونا، آلبا و آلوز در آخرین بازی بارسا در لالیگا روی نیمکت نشسته بودند که از این دو ، آلبا در نیمه دوم وارد زمین شد » 

« در میانه زمین ، حضور مثلث ژاوی ، بوسکتس و اینیستا قطعی بنظر می رسد .ژاوی نیز مقابل خرانادا نیمکت نشین بود و با استراحت کافی به بازی فینال خواهد رسید.از دفاع و میانه زمین که بگذریم به مهمترین قسمت زمین برای بارسا می رسیم ؛ در فاز تهاجمی نیمار و مسی غیر قابل جایگزین هستند و نیمار در چپ و مسی در مرکز خط آتش بارسا بازی خواهند کرد. اما اینکه چه کسی در سمت راست فاز تهاجمی بارسا قرار خواهد گرفت هنوز مشخص نشده است . خبر رسیده که شانس بازی الکسیس بجای فابرگاس بسیار بالاست »


« الکسیس سانچز که در دو بازی متوالی نیمکت نشین بوده است می تواند سورپرایز تاتا برای بازی فینال باشد.عملکرد ضعیف این روزهای فابرگاس ، بدون تردید در بازی کردن مهاجم شیلیایی در فینال بی تاثیر نخواهد بود. در دو بازی این فصل رئال و بارسا،  تاتا از دو شیوه تاکتیکی متفاوت استفاده کرده است. در نیوکمپ ، فابرگاس به عنوان 9 کاذب و جلوتر از مسی به بازی گرفته شده بود . در آن بازی ، سسک کار خاصی انجام نداد و الکسیس بجای وی وارد زمین شد. نیمار ستاره ان دیدار بود که یک گل زد و یک پاس گل نیز به الکسیس داد.اما در بازی برگشت در برنابئو ، لئو مسی کمی جلوتر بازی می کرد و اینیستا از او پشتیبانی می کرد. نیمار به راست منتقل شده بود و فابرگاس نیز عمق بیشتری داشت. در این بازی هم نیمار و مسی تعیین کننده بودند و فابرگاس بازهم خنثی بود و تعویض شد »


« همه شواهد به این اشاره می کنند که فابرگاس شانسی برای حضور در ترکیب اصلی بارسا در فینال چهارشنبه نخواهد داشت و کسی هم به تاتا بابت این امر خرده نخواهد گرفت. دیروز روز استراحت بازیکنان بارسا بود اما ماسکرانو ، نیمار و اینیستا در محل تمرینات بارسا حاضر شده و تمرین کردند. در ادامه پویول ، پیکه و بارترا نیز به این جمع اضافه شدند. چیزی به بازی فینال نمانده و این دو روز باقی مانده برای بارسا می تواند بسیار تعیین کننده باشد » 


گابریل سانس : موندو دپورتیوو

ترجمه : رضا سیف     
آی اسپورت
2014-04-14 19:00:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر