فهرست
۴ سال تا آغاز جام جهانی قطر/ رویای میلیارد دلاری
۴ سال تا آغاز جام جهانی قطر/ رویای میلیارد دلاری

۴ سال تا آغاز جام جهانی قطر/ رویای میلیارد دلاری

آی اسپورت- چهار سال بعد در چنین روزی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آغاز خواهد شد. دقیقا چهار سال دیگر جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار خواهد شد. آماده سازی برای برگزاری این رقابت‌ها همچنان در این کشور واقع در خاورمیانه ادامه‌ دارد. سایت AFC، در یک گزارش این بازی‌ها و کشور میزبان پرداخته است که در ادامه‌ به آن اشاره می‌شود.

قطر

جمعیت: ۲.۷ میلیون نفر

پایتخت: دوحه

زبان رسمی: عربی

واحد پول: ریال قطر

ــ قبل از استخراج نفت در سال ۱۹۴۰ اقتصاد قطر روی ماهیگیری و مروارید متمرکز بود.

ــ قطر سومین کشور از لحاظ داشتن گاز طبیعی در جهان بود.

ــ Qatar Sports Investments صاحب باشگاه پاری ‌سن‌ ژرمن است.

نکات کلیدی: تاریخ برگزاری بازی‌ها از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر

این بازی‌ها ۲۸ روز به طول خواهد انجامید و فینال در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ برگزار می‌شود. این روز، روز ملی قطر است.

هشت استادیوم: هفت ورزشگاه تقریبا تکمیل شده‌اند و یک استادیوم دیگر ‌ بازسازی شد. ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه پس از بازسازی در ۱۹ می ۲۰۱۷ افتتاح شد. بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده تمام هفت ورزشگاه دو سال قبل از شروع جام جهانی تکمیل خواهند شد.

تورنمنت فشرده: بیشترین فاصله میان استادیوم‌ها تنها ۵۵ کیلومتر خواهد بود (ورزشگاه البیت با ورزشگاه الوکره). کوتاه‌ترین فاصله نیز پنج کیلومتر خواهد بود (استادیوم الریان با ورزشگاه اجوکیشن سیتی). این شرایط باعث خواهد شد هواداران بتوانند در یک روز بیش از یک بازی را تماشا کنند.

نوآوری: ورزشگاه راس ابو عبود نخستین ورزشگاه در تاریخ جام جهانی خواهد بود که بر اساس طراحی پیمانه‌ای ساخته می‌شود. این استادیوم به صورت موقت است و پس از جام جهانی می‌تواند به محلی برای برگزاری تورنمنت‌های کوچک‌تر تبدیل شود.

ورزشگاه ملی لوسیل: این ورزشگاه با ظرفیت ۸۰ هزار نفر میزبان دیدار افتتاحیه و فینال خواهد بود.

 ۶.۵ میلیارد دلار: این مجموع بودجه برای ساخت هفت استادیوم قطر است.

۱۸ تا ۲۴ درجه سانتیگراد: دمای هوا در زمان برگزاری جام جهانی مطبوع خواهد بود و هواداران و بازیکنان در شرایط خوبی قرار خواهند داشت.

امکانات رفاهی: هواداران می‌توانند برای اقامت در این کشور عربی از گزینه‌های متعددی استفاده کنند. هتل، آپارتمان و کمپ‌های کویری از جمله مکان‌هایی است که هواداران می‌توانند در آن جا اقامت داشته باشند.

سیستم حمل و نقل: هواداران می‌توانند از طریق فرودگاه تازه ساخته شده حمد خود را به قطر برسانند. این فرودگاه بین‌المللی سالیانه ظرفیت ۵۰ میلیون نفر را خواهد داشت. جابجایی در کشور قطر به لطف حمل و نقل عمومی و سیستم جدید متروی این کشور آسان خواهد بود.

Fan ID: در جام جهانی آینده مانند جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه  هواداران Fan ID خواهند داشت.

ویزا: ۸۰ کشور جهان می‌توانند به راحتی  برای تماشای بازی‌ها به این کشور سفر کنند و ویزا آزاد خواهد بود.

هواداران: پیش‌بینی می‌شود یک و نیم میلیون هوادار برای تماشای بازی‌ها به قطر سفر کنند.

امنیت: قطر جزو کشورهایی است که کمترین جرم و جنایت را در آمار جهانی به ثبت رسانده است. این کشور جزو کشورهای امن جهان شناخته می‌شد. قطر  با کارشناسان بین‌المللی همچون اینترپل همکاری می‌کند. به همین خاطر هواداران در امنیت کامل به سر خواهند برد.

 

فوتبال در قطر: ۱۲ تیم در لیگ حرفه‌ای این کشور رقابت می‌کنند. بازیکنان مشهوری همچون ژاوی ارناندس و وسلی اشنایدر در این لیگ پا به توپ بودند.

السد قطر دو بار قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شده است. این اتفاق در سال ۱۹۸۹ و ۲۰۱۱ رخ داد. تیم‌ ‌ملی قطر افتخارات زیادی را کسب کرده است. آنها توانستند در سال ۲۰۰۶ مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کنند. همچنین سه بار  برنده جام خلیج فارس شوند و یک بار قهرمان بازی‌های غرب آسیا شوند. تیم‌ ‌ملی قطر جزو تیم‌های حاضر در کوپا آمه‌ریکای ۲۰۱۹ خواهد بود.

انتهای پیام

     
آی اسپورت
2018-11-21 16:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر