فهرست
آمار: تکنیکی‌ترین جوان‌های اروپا
آمار: تکنیکی‌ترین جوان‌های اروپا

آمار: تکنیکی‌ترین جوان‌های اروپا

آی‌اسپورت – انتقالِ گرانقیمتِ آنتونی مارسیال از موناکو به منچستر یونایتد سر و صدایِ زیادی در اولدترافورد به پا کرد و خیلی‌ها لویی ون گال را متهم به خریدِ از رویِ ناچار در روزِ پایانیِ پنجره‌یِ تابستانیِ ترنسفرها کردند. اما مارسیال فقط چند دقیقه فرصت می‌خواست تا در اولین حضورش برایِ یونایتد یک‌تنه خطِ دفاعیِ لیورپول را به هم بزند و همانجا بدل به پسرِ محبوبِ استرتفورد اند شود.
 
مارسیال فصلِ پیش در 31 بازی برایِ منچستر یونایتد به زمین رفت و به شکلِ میانگین در هر بازی 5.9 بار اقدام به دریبلِ حریفان کرد که در 2.7 بارش موفق بود. این درصدِ موفقیت او در رده‌یِ چهارمِ جدولِ تکنیکی‌ترین جوانانِ فصلِ گذشته‌یِ فوتبالِ اروپا (بازیکنانی که تا پایانِ فصل بیش از مرزِ 20 سال رد نشدند) قرار می‌دهد.
 
در رده‌یِ سومِ این جدول لیروی سانه ایستاده است. پدیده‌یِ شالکه که طیِ دو فصلِ پیش در بوندسلیگا و اروپا نامی برایِ خودش دست و پا کرده است، فصلِ پیش در هر بازی به شکلِ میانگین 6 بار تصمیم به جا گذاشتنِ حریفِ مستقیمش گرفت که در 2.8 بارش موفق بود. سانه که قطعا یکی از جذاب‌ترین جوانانِ نسلِ جدیدِ فوتبالِ آلمان است، آینده‌ای درخشان دارد، آینده‌ای که بر اساسِ شایعاتی که به گوش می‌رسد می‌تواند در منچستر و تحتِ نظرِ پپ گواردیولا باشد.
 
بعد از سانه در جدول، یک فرانسویِ دیگر قرار دارد. کینگزلی کومن که فصلِ پیش به صورتِ قرضی از یوونتوس به بایرن مونیخ پیوست یکی از پدیده‌هایِ بایرن بود و کنارِ داگلاس کاستا پوششِ خوبی که بال‌هایِ بایرن در دورانِ مصدومیتِ آرین روبن و فرانک ریبری داد. کومن همچنین تیرِ خلاص را به تیمِ سابقش، در کلاسیک‌ترین بازیِ فصلِ پیشِ چمپیونز لیگ، یعنی پیروزیِ 4-2 بایرن مقابلِ یوونتوس، شلیک کرد. اما از منظرِ تکنیکی، کومن در رده‌یِ دومِ فهرستِ ما قرار می‌گیرد. او فصلِ پیش در در 23 بازی برایِ بایرن میانگینِ 6.7 دریبل داشت که 3.7 تایشان موفق بود.
 
و در نهایت صدرِ جدول. تکنیکی‌ترین بازیکنِ جوانِ فصلِ پیشِ فوتبالِ اروپا پدیده‌یِ 18 ساله‌ای بود که دیرتر از مارسیال و کومن و سانه نامِ خودش را مطرح کرد، اما آینده‌ای بسیار درخشان دارد. اوزمان دمبله پدیده‌یِ سابقِ رن که حالا به بوروسیا دورتموند پیوسته است، قطعا پدیده‌یِ سالِ لیگِ یک بود، لیگی که در آن در 26 بازی میانگینِ 5.8 دریبل داشت، با تعدادِ خیره‌کننده‌یِ موفقیتِ 4.1. دمبله با اینکه از مارسیال و کومن و سانه کوچک‌تر است اما به شکلِ عجیبی با بلوغِ ذهنیِ بالاتری بازی می‌کند و به خصوص تصمیم‌گیری‌هایش برایِ ضرباتِ آخر از او یکی از جذاب‌ترین فوتبالیست‌هایِ این فصلِ اروپا را ساخته است.
 
بعد از رفتنِ ایلکای گوندوگان، هنریک مخیتاریان و متس هوملز، حالا توماس توخل قصد دارد با دمبله، مارک بارترا، رافائل گوئررو و سباستین روده تیمی جدید بسازد.
 
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-17 11:52:24
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر