فهرست
پیشنهاد برای جراحی فوتبال ایران؛ نامه بنویسیم به رئیس جمهوری
پیشنهاد برای جراحی فوتبال ایران؛ نامه بنویسیم به رئیس جمهوری

پیشنهاد برای جراحی فوتبال ایران؛ نامه بنویسیم به رئیس جمهوری

آی اسپورت- فوتبالِ ایران بیمار است. فقط در یک فوتبالِ بیمار، قهرمان لیگ در 30 هفته 36 گل میزند. دولت سالانه حدود 500 میلیارد تومان به واسطه ی باشگاه ها، در لیگِ برتر پول می ریزد. اما متناسب با این هزینه، تولید محتوا و ثروت نمیشود. سرمربی تیم ملی، باور فنی اش را به نحوه اماده سازی تیم های لیگ برتر و کیفیت تمرینات این تیم ها از دست داده است. چه باید کرد؟

پیشنهاد: روزنامه نگاران و فعالانِ فوتبال با برنامه ریزی در چند جلسه حاضر شویم و نامه یی را تنظیم کنیم برای رئیس جمهوری. و متناسب با گزارشِ تحقیقی که در نامه به رئیس جمهوری داده شده؛ از او بخواهیم که دستورِ تشکیل چند کارگروهِ مناسب را بدهد تا ناکارآمدی های اقتصادی و فنیِ فوتبالِ ایران و لیگ برتر بررسی شود. و از پیِ آن، تغییراتی در مدیریتِ کلان فوتبال و چگونگی توزیعِ پول در فوتبال ایران ایجاد شود.

هدف: قرار گرفتنِ فوتبال در یک مسیرِ تازه؛ مسیری که به بهره وریِ اقتصادی و فنی بیانجامد. اکنون در مرحله یی نیستیم که نیاز به زیاده گویی باشد. باید هرچه زودتر(در همین یکی دو هفته آتی) کار را شروع کنیم. اگر قبول داشته باشیم که این لیگ و این فوتبال دچار فساد اقتصادیِ و ضعفِ فنیِ شدید شده و رسیده به مرحله ی هزینه ی بدونِ بازگشت.

فرزاد حبیب اللهی

     
آی اسپورت
2014-04-15 09:15:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر