فهرست
روحیه دست نشان برای بازگشت به لیگ برتر: حاشیه‌های فوتبال آبادان به من انرژی می‌دهد
روحیه دست نشان برای بازگشت به لیگ برتر: حاشیه‌های فوتبال آبادان به من انرژی می‌دهد

روحیه دست نشان برای بازگشت به لیگ برتر: حاشیه‌های فوتبال آبادان به من انرژی می‌دهد

آی اسپورت - بوی خوب خاطرات داغ جنوب و صدای جیرینگ جیرینگ النگوهای دختران لب شط و نفس گرم هوای آبادان حالا دوباره احساس می شود. دست نشان و صنعت نفت آبادان شاید در لیگ برتر امسال بتوانند تلفیقی از فوتبال تکتیکی جنوب و ذات درگیرانه فوتبال شمال را ارائه کنند. گفتگو با نادر دست نشان چند روز قبل از آغاز لیگ سرشار از گفتنی‌ها و ناگفتنی‌هایی بود که نقطه‌چین های قراوانی داشت. اینکه صنعت نفت بتواند صفت آسانسور لیگ را از پیشوند خودش حذف کند را با شروع لیگ خواهیم فهمید ولی مهم این است که جای ادبیات فوتبال آبادان با همه ظرافت ها و شگنندگی‌هایش خالی بود و حالا شاید بتوان امیدوار بود بچه‌های نازنین خوزستان، قصه تازه‌ای از رنج و شعف و شادی و هزاران روایت بکر دیگر را برایمان تعریف کنند. آن هم با فوتبال و نادر‌دست‌نشانی که از شمال به جنوب آمده تا پس از سال‌ها دوباره هدایت یک تیم لیگ برتری را بر عهده گیرد. گفت‌وگوی آی اسپرت با سرمربی صنعت‌نفت را بخوانید.

- این سوال شاید تکراری باشد ولی مربیان مختلف هرکدام از زاویه خود به آن جواب داده‌اند. کار در آبادان سخت است آقای دست‌نشان؟
هم سخت و هم لذتبخش است. روزهای اول برخی به من می‌گفتند دیوانه‌ای میخواهی بروی آبادان ولی در جوابشان می‌گفتم همه جا حاشیه دارد.کدام شهر حاشیه ندارد؟از فشارها احساس لذت می‌کردم.انرژی موجود در این شهر و طرفداران فوتبال به من انرژی می‌دهد.پارسال مردم از من حمایت کردند و امیدوارم این حمایت امسال نیز نه از شخص من که از صنعت نفت حمایت کنند.

- ولی قبول کنید اگر تیم صعود نمیکرد حالا سرمربی نفت نبودید؟
قبول دارم ادامه همکاری سخت می‌شد. ولی باور کنید مردم در کوچه و خیابان از من می‌خواستند با نفت ادامه دهم. حتی اوایل نیم فصل دوم که نتایج مناسبی نگرفته بودیم باز حمایت‌ها ادامه داشت.

- ولی مسایل دیگر نیز وجود داشت که نمی‌شود منکر شد؟مهمترین چیزی که کارم را سخت می‌کرد القای افکارم به بازیکنانی بود که سال‌ها با مربیان پرتغالی کار کرده بودند. شش هفته اول نتایج جالبی نداشتیم. به بچه‌هاگفتم تا زمانی‌که مربی تیم هستم باید تابع تصمیمات من باشند. یکی دو بازیکن را که بهانه گیری می‌کردند و نمی‌خواستند تابع تصمیمات من باشند گفتم دیگر نیازی به شما ندارم. چارتر مدیریتی باشگاه هم انصفا کمک کردند. روز اول که به آبادان رفتم احساس نمی‌کردم آبادان هستم. شهری که همیشه دوست داشتم روزی در آن کار کنم.

- برخی اعتقاد دارند در فصل نقل‌و‌انتقالات در مقایسه با سایر باشگاه‌های لیگ برتر یارگیری چندان موفقی نداشته‌اید؟
ما با توجه به محدویت‌های بودجه‌ای وزارت نفت چالش‌هایی داشتیم ولی بازیکنان جذب شده ما نیز قابلیت‌های خاصی دارند که به مرور زمان شاهد خواهیم بود. ضمن آنکه بازیکنانی که حفظ کرده‌ایم نیز ارزش‌های خاص خود را دارند.

- الان گران‌‌ترین بازیکن صنعت‌نفت کدام بازیکن است؟
باور کنید در مورد رقم قراردادها هیچ دخالتی ندارم. تنها وقتی مدیریت از من بخواهد در خصوص تخفیف رقم قرارداد به قضیه ورود می‌کنم. با این همه ترجیح می‌دهم یک تیم به زمین بفرستم تا اینکه بخواهم به تک‌ستاره‌ها دلخوش باشم.ما 9 بازیکن اصلی خود را حفظ کرده‌ایم. چهار نفر نیز از سهمیه امیدهایمان نگه داشته‌‌ایم.

- شما عقیل اعتمادی را برای پست دروازه‌بانی از هلند به ایران آوردید و او هم در مصاحبه‌هایش بارها گفته می‌خواهد در فوتبال ایران دیده شود. از طرفی حسن هوری فصلی فوق‌العاده را پشت سر گذاشت. شانس کدامیک برای حضور در ترکیب بیشتر است؟
ارزش هوری برای من بسیار بالاست. او همیشه کمک بزرگی برای ما در همه ابعاد بوده است. در اردوی سواد کوه او یکی از آماده‌ترین بازیکنانی بود که در تمام این سال‌ها با آنها کار کرده بودم. آن هم با آن ارتفاع از سطح دریا. او دروازه‌بان اول مااست ولی اگر اشتباه کند به نیمکت می‌رود. عقیل اعتمادی نیز توانایی فنی فوق‌العاده‌ای دارد که برای مسابقات پرفشاری چون لیگ برتر به هر سه دروازهبان خود نیاز داریم. دروازه‌بان سوم ما نیز بسیار جوان و آماده است.

- فکر می‌کنید بتوانید امسال نام صنعت نفت را از صفت آسانسور لیگ دور کنید؟
انتظارات باید معقول باشد ولی امسال نیامده‌ایم که بخواهیم برویم. بر اساس قابلیت‌ها ، توانایی‌ها و داشته‌هایمان جلو می‌رویم و امیدواریم طرفداران نیز مانند پارسال  بین داشته‌ها و مطالبات تعادل را برقرار کنند. انتظار دارم جو ورزشگاه مانند روزهایی شود که خودم برابر صنعت بازی داشتم و جهنمی واقعی را شاهد بودیم.

- حرف آخر؟
ببینید من یک عادت دارم. مثلا اگر بازیکن مورد علاقه‌ام مبلغی بالاتر از حدنرمال باشگاه بخواهد از او می‌گذرم و همکاری‌ام را با اوقطع می‌کنم حتی اگر در نتیجه‌گیری‌ام تاثیر منفی بگذارد. برای همین بازیکنان همیشه مطمئن هستم این عدالت وجود دارد و  با انگیزه بهتری در تمرینات حاضر می‌شوند. مردم خوب آبادان مطمئن باشند برای حضوری آبرومند در لیگ برتر امسال تمام تلاش خود را خواهیم کرد.
     
آی اسپورت
2016-07-17 16:11:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر