فهرست
درباره انتخاب های عجیب و غریب داوران برتر/ واقعا ممنونیم!
درباره انتخاب های عجیب و غریب داوران برتر/ واقعا ممنونیم!

درباره انتخاب های عجیب و غریب داوران برتر/ واقعا ممنونیم!

آی اسپورت- مراسم تقدیر و تشکر از داوران، امروز با حضور رییس فدراسیون و دیگر مسئولان فوتبال ایران در هتل المپیک برگزار شد. در این مراسم، داوران برتر هر هفته معرفی شدند. داوران برتر هر ماه نیز انتخاب شده و معرفی شدند و درنهایت سوت طلایی فصل به ترکی رسید و حسین زرگر هم لقب بهترین داور نیم فصل دوم را گرفت. اما این مراسم پر بود از گاف و اشتباه و به سخره گرفتن تیمهایی که مردان سیاهپوش، سیاه پوش شان کردند.
داور یا کمک داور؟
انتخاب بهترین داوران هفته، یک اتفاق عجیب داشت. اینکه در چند هفته به جای داور، کمک داور برتر اعلام شد. رضا سخندان، محمدرضا ابوالفضلی، بابک داوری و رحیم شاهین کمک داورانی بودند که به عنوان داور برتر هفته انتخاب شدند.
ترکی؟
عنوان بهترین داور هفته 26 لیگ قبل به محسن ترکی رسید. او این هفته دربی را سوت زد و مرور بازی ثابت می کند چند اشتباه مرگبار داشت شامل نگرفتن دو ضربه پنالتی برای استقلال و تکرار نکردن پنالتی مهار شده طارمی.
پلیتیک؟
در فاصله یک هفته تا شروع لیگ شانزدهم، برگزاری مراسم تقدیر از بهترین داوران لیگ قبلی یک پلیتیک محض است. این مراسم در بیشترین زمان ممکن نسبت به دوره قبلی برگزار شد تا سوتی ها و گاف های داوران از ذهن همه برود و سیل تقدیرها و تشکرها و جوایز به راحتی اهدا شود.
داور ماه؟
عجیب ترین اتفاق ممکن، اعلام نام برترین داور ماه بود که البته اینجا هم کمک داوران حضور داشتند. داور انتخاب شده به عنوان مرد برتر ماه در هیچکدام از هفته های برگزار شده لیگ برتر در ماه مورنظر به عنوان داور برتر هفته انتخاب نشده است. مثلا محمدرضا منصوری کمک داور و اشکان خورشیدی درحالی به عنوان داورهای برتر دی  و بهمن انتخاب شده اند که هرگز داور برتر یک هفته فصل نبوده اند.
زرگر؟
حسین زرگر به عنوان بهترین داور نیم فصل دوم اعلام شد. محض نمونه اول، او با صحیح اعلام کردن گل دقیقه آخر سایپا برابر پرسپولیس یک تنه قهرمان فصل را عوض کرد. محض نمونه دوم، او با نگرفتن خطای فرزاد حاتمی روی امین حاج محمدی در صحنه گل اول تراکتورسازی به استقلال، امیدهای قهرمانی تیم مظلومی را کاملا از بین برد. از اشتباهاتش در بازی فوق حساس پرسپولیس و نفت هم صرف نظر کردیم. زرگر با تغییر سرنوشت تیمهای حاضر در کورس قهرمانی لایق این انتخاب بود.
 
     
آی اسپورت
2016-07-17 19:27:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر