فهرست
گزارش: اثبات پنج میلانی به مونتلا
گزارش: اثبات پنج میلانی به مونتلا

گزارش: اثبات پنج میلانی به مونتلا

آی‌اسپورت – میلان در دیدارهایِ دوستانه، قبل از شروعِ فصلِ جدیدِ سریِ آ، مقابلِ بایرن مونیخ، لیورپول و چلسی قرار خواهد گرفت، بازی‌هایی که فرصتِ خوبی به مونتلا برایِ سنجشِ بازیکنانش می‌دهد. در حالِ حاضر امیدِ اولِ مونتلا در خطِ میانی همچنان ریکاردو مونتولیو است، در حالیکه جاکومو بون‌اونتورا هم اگر فرمِ نیمه‌یِ دومِ فصلِ پیش را حفظ کند می‌تواند به یکی دیگر از مهره‌هایِ کلیدیِ روسونری تبدیل شود. اما جدا از این دو هافبک، میلانِ مونتلا برایِ اوج گرفتن نیاز به نمایش‌هایی درجه یک از جوانانش دارد.
 
جی‌جی دوناروما (17 ساله)
 
مهمترین میراثِ سینیسا میهایلوویچ در میلان، دونارومایی بود که فصل پیش موفق شد جایِ دیگو لوپز درونِ دروازه را بگیرد و بدل به یکی از پدیده‌هایِ فصلِ سریِ آ بشود. مقایسه‌ها از همان ابتدا با جی‌جی بوفون شروع شد (تشابهِ اسمی هم سوژه‌ای دو برابر به این مقایسه‌ها داد). اما اگر دوناروما قصد دارد راهیِ بوفونِ افسانه‌ای را ادامه دهد، از همین فصل باید رشد و بلوغش را به شکلِ کامل شروع کند و نشان دهد تنها یک جرقه نبوده است.
 
آلسیو رومانیولی (21 ساله)
 
اگر دوناروما با بوفون مقایسه می‌شود، از رومانیولی هم به عنوانِ آلساندرو نستایِ جدید یاد می‌شود (البته با همان منطقی که از استفانو استورارو به عنوانِ جنارو گتوزویِ جدید حرف می‌زنند). رومانیولی محصولِ آکادمیِ رم بود، اما جایی در برنامه‌هایِ بلندمدتِ رودی گارسیا پیدا نکرد و با این شک و تردید که از کودکی هوادارِ لاتزیو بوده، و بازیکنِ محبوبش خودِ نستا بوده، تابستانِ پیش به میلان فروخته شد. رومانیولی که استعدادی چشمگیر از یک مدافعِ مدرن، با قدرتِ بازیسازی و پا به توپِ بالا است، نکته‌ای که باعث شده با جان استونز هم مقایسه شود، فصلِ اولِ قابلِ قبولی را در سن سیرو پشتِ سر گذاشت. اما او هم مثل دوناروما برایِ اثباتِ خودش به مونتلا نیاز به تداوم دارد.
 
ماتیا دشیلیو (23 ساله)
 
باز هم یک مقایسه‌یِ دیگر، این بار با یک چهره‌یِ افسانه‌ایِ دیگر: پائولو مالدینی. دشیلیو، دفاعِ چپی بود که قرار بود جایِ شماره‌یِ 3 تکرارنشدنیِ میلان را بگیرد و بخشی از آینده‌یِ درخشانِ روسونری شود. اما مصدومیت‌ها و افت‌هایِ مقطعی هرگز تداوم لازم را برایِ او به همراه نیاورد. با این حال نمایش‌هایِ خوبِ دشیلیو در پایانِ فصلِ پیش باعث شد تا آنتونیو کونته او را با خودش به یورو 2016 ببرد، جایی که فرایِ انتظار (مثل اکثرِ بازیکنانِ  آتزوری) ظاهر شد. این تورنمنت می‌تواند شروعی برایِ اثباتِ دشیلیو به عنوانِ مدافعِ چپِ میلانِ جدید با مونتلا باشد، پستی که البته برایِ تسخیرِ مطلقش باید با لوکا آنتونلی بجنگد.
 
آندره‌آ برتولاچی (25 ساله)
 
هافبکِ سابقِ جنوا که تابستانِ پیش با 20 میلیون یورو راهیِ میلان شد، به هیچ وجه موفق نشد ارزشِ خودش را در فصلِ 2016-2015 ثابت کند. اما با وجودِ مصدومیت‌ها و تطبیق پیدا نکردنش با محیطِ جدید، برتولاچی گوشه‌هایی از تواناییِ خودش با توپ و قدرت و دوندگی‌اش را نشان داد، کیفیاتی که اگر مونتلا بتواند ازشان به شکلِ کامل استفاده کند وضعیتِ خطِ میانیِ تیمش بسیار بهتر خواهد شد. البته برتولاچی فرصتِ زیادی برایِ نشان دادنِ خودش نخواهد داشت و اگر تا ژانویه بدل به بازیکنِ موردِ نظرِ مونتلا نشود، بعید است دیگر آینده‌ای در میلان داشته باشد.
 
جانلوکا لاپادولا (26 ساله)
 
پدیده‌یِ فصلِ پیشِ سریِ بی که در مجموعِ 46 بازی 30 گل برایِ پسکارا زد، در حالیکه که تیم‌هایِ زیادی در سریِ آ دنبالش بودند راهیِ سن سیرو را پیش گرفت. لاپادولا حالا فرصت یاد گرفتن از مربی‌ای دارد که خودش یکی از بهترین مهاجمینِ چند دهه‌یِ اخیرِ سریِ آ بود. سوالِ بزرگ اینجاست: آیا کیفیتِ بازیِ لاپادولا به اندازه‌یِ قرار گرفتن در ترکیبِ اصلیِ میلان و گل زدنِ مداوم در سریِ آ هست یا نه.
 
 
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-07-18 08:53:12
نظر دهید
۲ نظر
-
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵، ۰۹:۲۴
میلان به دوران اوجت برگرد ... فورزا میلان ..
علی
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۵۸
این میلان با یه سرمربی باهوش و نابغه و یکی دو خرید میتونه خودشو بالا بکشه
کاش مونتلا همونی باشه که لازم داریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر