فهرست
اینفوگرافیک: آیا فروش ماتا و بلیند درست است؟
اینفوگرافیک: آیا فروش ماتا و بلیند درست است؟

اینفوگرافیک: آیا فروش ماتا و بلیند درست است؟

آی‌اسپورت – غیر از ماتا و بلیند، باستین شواین‌اشتایگر و مارکوس روخو دیگر نام‌هایِ بزرگی هستند که خطرِ خط خوردن از برنامه‌هایِ مورینیو را احساس می‌کنند. شواین‌اشتایگر سه سال است مدام با مصدومیت درگیر بوده (اصلا دلیلِ فروشش به یونایتد هم از سویِ پپ گواردیولا همین بود) و احتمالا به لحاظِ فیزیکی نتواند خودش را با فوتبالِ پرفشارِ مورینیو مطابق کند. مارکوس روخو هم در دو سالِ اخیر موفق نشده خودش را به ترکیبِ ثابتِ یونایتد تحمیل کند و حالا با بازگشتِ لوک شاو و داشتنِ گزینه‌یِ جذابی به نامِ کمرون بروتویک-جکسون فروشِ او هم منطقی به نظر می‌رسد.
 
اما در موردِ ماتا و بلیند شرایط فرق می‌کند. رابطه‌یِ قبلیِ مورینیو و ماتا از همانِ روزِ اول او را گزینه‌یِ اولِ خروج جلوه داد. اصلا دلیلی که ماتا در یونایتد است اعتقاد نداشتنِ مورینیو به سبکِ بازیِ او در چلسی بود، بازیکنی که دو سالِ پیاپی به عنوانِ بهترین بازیکنِ فصلی آبی‌هایِ لندن انتخاب شده بود. با این حال نگاهی به آمارِ ماتا در فصل پیش نشان می‌دهد هافبکِ اسپانیایی یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایِ یونایتد در بعدِ هجومی بوده است.
 
ماتا فصلِ پیش بالاترین درصدِ پاسِ سالم بینِ همه‌یِ یونایتدی‌ها را داشت (89) و بیش از هر بازیکنِ دیگری موقعیتِ گل درست کرد (53). ماتا از منظرِ پاسِ گل هم بعد از وین رونی، در رده‌یِ دوم قرار داشت (5). در سویِ دیگر زمین هم بلیند یکی از کلیدی‌ترین بازیکنانِ یونایتد در بعدِ دفاعی و بازیسازی از عقبِ زمین بود: بالاترین تعدادِ پاسِ سالم (1,665)، در جدولی که ماتا را نفرِ دوم می‌دید، بیشترین بلوکه‌یِ توپ (20) و دومین تعدادِ تکلِ موفق (67)،بعد از متئو دارمیان.
 
باید ببینیم با توجه به این آمار و شناختی که مورینیو حداقل تا یک ماه و نیمِ آینده از ماتا و بلیند، از نزدیک، پیدا می‌کند باعث می‌شود بازیکنانِ محبوبِ لویی ون گال به عنوانِ یک یا دو مهره‌یِ چند کاره‌یِ موردِ نظرِ او در یونایتد باقی بمانند یا نه، اتفاقی که البته با آمدنِ هنریک مخیتاریان و اریک بایی، خیلی محتمل به نظر نمی‌رسد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-18 11:34:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر