فهرست
یادداشت: چلسی باید در ترانسفرمارکت فعال‌تر باشد
یادداشت: چلسی باید در ترانسفرمارکت فعال‌تر باشد

یادداشت: چلسی باید در ترانسفرمارکت فعال‌تر باشد

 بن هیوارد

شاید تنها چند روز باشد که آنتونیو کونته به طور رسمی کارش را در چلسی آغاز کرده است؛ اما سرمربی ایتالیایی به خوبی می داند که باید برای موفقیت در لیگ برتر بازیکنانی به مراتب بهتر از انگولو کونته به خدمت گیرد. شکست 2 بر صفر مقابل راپید وین در دیدار دوستانه در اولین تجربه مربی گری کونته در تیم لندنی نشان داد که این تیم تفاوت زیادی با چلسی فصل قبل نکرده و برای موفقیت نیاز به بازیکنانی فراتر از باتشوای و کانته دارد.

چلسی در دیدار مقابل حریف اتریشی با سیستم 4-2-4 بازی کردو وقتی توپ را از دست می داد به سیستم 1-1-4-4 تغییر رویه می داد. بسیاری از حملات چلسی بی نتیجه بود و دلیلش پیراهن سنگین شماره 10 برای روبن لوفتوس چیک بود که به دیگو کاستا ترجیح داده شده بود.

 ادن هازارد ممکن است نقشی کلیدی در خط حمله داشته باشد. اما لوفتوس چیک نتوانست نظر کونته را جلب کند و بین دو نیمه هم جایش را به اسکار داد. دیدار روز شنبه اولین مسابقه چلسی بعد از 60 روز بود و  در مقابل راپید وین پیش از آن 6 بازی دوستانه در پیش فصل و یک بازی رسمی در یورولیگ انجام داده بود.

کونته اما هنوز نقشیدر این تیم نداشته و برد و باخت هنوز هم به او ربطی ندارد. چون دوشنبه هفته گذشته کارش را در این تیم آغاز کرده است. اما یک چیز را به خوبی می فهمد و آن این است که تیمش در حفظ مالکیت توپ ضعیف است و تکل هایشان هم 50-50 موفق است.

ویکتور موزز و پاپی جیبوجی بازیکنان سورپرایز کونته در ترکیب اصلی بودند و این در حالی بود که اولا آینا، ناتانیل چالوبا و کریستین کوواس از روی نیکمت کار را دنبال کردند. در تمام مدت بازی کونته درگوشی با موزز صحبت می کرد و البته یکی از بازیکنانی بود که بد هم کار نکرد. او بارها حملات خطرناکی هم در قلب دفاع حریف پایه ریزی کرد.

اسکار کاری کرد که در بازی بعدی در ترکیب اصلی باشد و در میانه میدان و هنگام حمله ها عملکرد خوبی داشت. او بیشتر از لوفتوس چیک فضا پیدا کرد و توانست کارهایی کند.

در نیمه دوم چلسی پیشرفت بیشتری داشت. آینا یک توپ به تیر دروازه زد و دیگو کاستا و اسکار هر دو شانس های خوبی داشتند که موفق به استفاده از آن ها نشدند. جیبوجی به نظر در حد استاندارد نبود و به همین دلیل کونته باید به فکر بازیکنی برای پست دفاع میانی باشد.

در این بازی ها البته نتیجه اهمیتی ندارد و دلیل برای ناراحتی هواداران چلسی از این شکست نیست. اما سرمربی سابق یوونتوس به خوبی می داند که باید اول از همه به فکر یک مدافع باشد و بعد هم یک مهاجم دیگر می تواند تیمش را به شدت تقویت کند. مخصوصا که کاستا مانند بیشتر اوقات فصل گذشته درخشش خاصی نداشت و بازیکنان راپید توانسته بودند به خوبی او را مهار کنند.

یکی از 28 هزار نفری که در آلیانز استادیوم تماشاگر این بازی بودند رومان آبراموویچ بود که توانست با چشمان خودش مشکلات تیمش را آنالیز کند. شاید این مالک ثروتمند روس برای جذب کونته در رقابت با تیم های دیگر پول زیادی خرج کرده باشد، اما می داند اگر بیشتر از این ها برای خرید بازیکن خرج نکند، با همین کونته هم از تیم های دیگر لیگ برتری عقب می افتد.کد خبر 9404
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-18 17:03:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر