فهرست
استتوس؛ مقایسه کی‌روش-برانکو به کمک طارمی- رحمتی
استتوس؛ مقایسه کی‌روش-برانکو به کمک طارمی- رحمتی

استتوس؛ مقایسه کی‌روش-برانکو به کمک طارمی- رحمتی

آی اسپورت- مقایسه کی روش و برانکو در ماجرای طارمی و مقایسه آن با آن چه که درباره مهدی رحمتی رخ داد، ممکن است درست نباشد. اول از همه؛ به دلیل استایل و شکل شخصیتی دو مربی، یکی اهل نرم خویی و آن یکی سفت و سخت مثل خودش. هیچ کس نمی تواند بگوید کدام روش دقیقا برای مربیگری موثر تر است. بعضی ها مثل برانکو، اهل گذشتن اند و البته کی روش، در نقطه کاملا مقابل، جایی که از کنتر لغزشی گذشته است ...
البته فوتبال و روزنامه نگاری ورزشی به ما آموخته کمتر مطلق گرا باشیم. چون اگر پای بحث وسط باشد می شود از درگیری شدید دو گلر تیم ملی در جام ملتهای آسیا 2015 نوشت که خبرش هیچ وقت به بیرون درز نکرد تا به اصول اخلاقی و انضباطی تیم ملی هم خدشه ای وارد نشود . این چیزها، در فوتبال چیز غریبی نیست؛ وقتی که قرار است هرسال با 25 تا 30 فوتبالیست سروکار داشته باشید که حالا حالا ها کار دارد تا یک آدم نرمال از داخل شان در بیاید.
بله، فوتبال به ما یاد می دهد که گل بی عیب خداست. پس صرفنظر از اصول اولیه (این را بعدا درباره اش بحث می کنیم) ، باید خطاپوش و مثبت به داستان‌ها نگاه کرد که ممکن است غم کمال گرایی دخل مان را بیاورد.

پژمان راهبر
  ۸  
آی اسپورت
2016-07-18 17:22:46
نظر دهید

۸ نظر
برزو 4&9
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۴۷
خیلی رو میخواد تاپالوویچ رو با سرمربی سابق رئال و منچستر و پرتغال مقایسه کردن!
-
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۷
خداییش کیروش و برانکو رو با هم مقایسه میکنید؟ برانکو مربی کجاها بوده؟؟؟
soltan
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۵
استاد پژمان ! پراید پرسپولیس رو با بنز تیم ملی مقایسه جایز نیست !
پجمان راهبر مردی از تبار بشکه
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۲۰
قاتل کیسه آمد, من میگم بیگ لاک. نههههههههههه پجمان. نابودگر رءال مادرید با اون همه ستاره کجا , برانکوی دوست داشتنی کجا. راننده اتوبوس پارک شده کجا , راننده پورشه کجا . مربی دقیقه آخر وبا شانس واقبال والطاف داوری(بازی با ازبک. وکره جنوبی که دراولی گل ازبک رو نگرفتن ودردومی پنالتی رحمان احمدی رو بازیکن کره ). به جام.جهانی رفته کجا , مربی بدون استرس ونگرانی به جام جهانی رفته کجا. کی روش منتظر باش یازده شهریور که باهات بدجور تسویه حساب میکنیم.
راهبرجان قشنگ بخون
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۱۳
موضوع طارمی با رحمتی از زمین تا آسمان تفاوت داشت. مهدی رحمتی بعد از باخت تیم ملی به لبنان و ازبکستان و کمرنگ شدن شانس صعود ایران به جام جهانی، برای فشار بر کیروش به تیم ملی پشت کرد و حتی توی اون مقطع با همدستی با قلعه نوعی بر علیه کیروش مصاحبه کرد و گفت کیروش هیچ وقت نفر اول موفقی نبوده. این را دیگه شما رسانه ها کاملاً در جریان هستید. در واقع رحمتی، عامدانه و آگاهانه و با برنامه ریزی بر علیه کیروش موضع گرفت و وارد یک زورآزمایی با کیروش شد و بعد از آن هم با فشار افکار عمومی که باید به تیم ملی برگرده کیروش گفت از مردم عذرخواهی کنه و به تیم ملی برگرده ولی هرگز زیر بار عذرخواهی از کیروش نرفت و حتی نگذاشت تا هادی عقیلی هم عذرخواهی کنه. طبیعتاً هیچ مربی(بجز گلابی مثل مظلومی) چنین بازیکنی را تحمل نخواهد کرد ونمیبخشه و حذف میکنه. ضمن اینکه رحمتی اگر یک درصد احتمال میداد تیم ملی به جام جهانی می رود می گفت غلط کردم و به تیم ملی برمی گشت ولی منتظر عدم صعود تیم ملی به جام جهانی و اخراج کیروش بود تا با قلعه نوعی به تیم ملی بیایند. یعنی این برنامه ریزی شده بود که این اتفاق نیفتاد. ولی مهدی طارمی یه بچگی و بی تجربگی کرد و خیلی ها هم بخاطر منافعشون درست راهنماییش نکردند و بعدش هم پشیمون شد و عذرخواهی کرد و الان هم برای جبران مافات برگشته و ما هم ازش حمایت می کنیم تا واقعاً جبران مافات کنه. ضمن اینکه موضوع طارمی بیشتر به هواداران و مدیریت ارتباط داشت تا سرمربی که هواداران مشروط بخشیدند تا طارمی جبران مافات کنه نه اینکه مثل قبل همه چیز گل و بلبل باشه و مطمئناً طارمی هزینه این ندانم کاری را هم خواهد داد و تنبیه خواهد شد. بحث تیم ملی با باشگاه هم که کاملاً متفاوته. باشگاه بازیکن سازه و برای بازیکن هزینه میکنه و نمیتونه به راحتی حذف کنه در حالی که در تیم ملی، تیم ملی دستمزدی به بازیکن نمیده و دست مربی تیم ملی هم برای انتخاب بازیکنان مختلف بازه برای همین مثلاً کیروش سراغ دانیال داوری رفت.
امید
سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵، ۰۷:۳۶
موضوع رحمتی، فقط خود رحمتی نبود. باند رحمتی- قلعه نوعی در مقابل کیروش-نکونام بود. یه زورآزمایی و مچ اندازی بود که کیروش پیروز شد.
pers
سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵، ۱۰:۵۶
اولا تاپالوویچ خودتی و هفت پشتت بیشعور دوما همون برانکو تا اونجاتون رو سوزوند تو دربی که الان اینجوری زر زر میکنین سوما کی روش مثلا چه غلطی کرده واسه فوتبال ؟؟؟مگه رفتیم جام جهانی چهرام نشدیم برگشتیم پس زر اضافی نزنین البته شما کیسه ها خوب از اب گل الود ماهی میگیرین چون حساب تا اونجاتون فرو کرد برانکو بسووووزید ادمین تر خدا بچاپ
Danial
سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۱۳
درست هست که هیچ چیز مطلق نیست اما بالاخره یه کاری یا اشتباه هست یا نیست. به نظر من بخشیدن بازیکنی که به تیم پشت میکنه نمیتونه تاثیر خنثی در تیم داشته باشه. این تاثیر یا مثبت هست یا منفی‌ فقط این مثبت یا منفی‌ بودن شدت و ضعف ممکنه داشته باشه. من کاری که کیروش با رحمتی و عقیلی کرد رو بسیار پسندیدم و کلا الان ۴ سال هست که بساط ساک رو دوش انداختن و اردو رو ترک کردن در تیم ملی‌ ما جمع شده. در مورد مهدی طارمی هم زمان همه چیز رو ثابت خواهد کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر