فهرست
تاریخچه مربیان فولاد در لیگ برتر/ ایرانی ها و کروات ها
تاریخچه مربیان فولاد در لیگ برتر/ ایرانی ها و کروات ها

تاریخچه مربیان فولاد در لیگ برتر/ ایرانی ها و کروات ها

آی اسپورت- نیمکت فولاد در تاریخ لیگ برتر محلی بوده برای دوئل بین ایرانی ها و کروات ها. «ویچ» ها بیش از هر تیمی روی نیمکت فولاد در لیگ برتر حضور داشته اند و حتی قهرمانی های این تیم هم بین کروات ها و ایرانی ها تقسیم شده است.
فولادی ها با وینکو بگوویچ حضورشان در تاریخ لیگ برتر را استارت زدند. او در ابتدای لیگ سوم این تیم را ترک کرد و راهی پرسپولیس شد. بعد از او اما همچنان سنت حضور مربیان کروات در این تیم پابرجا ماند. نناد نیکولیچ در ابتدا و سپس ملادن فرانچیچ هدایت فولاد را برعهده گرفتند و این تیم با ستاره های کشف شده وینکو در حضور فرانچیچ قهرمانی لیگ چهارم را جشن گرفت. سپس نوبت رفتن ستاره ها رسید و تغییرات مداوم نیمکت. فرانچیچ بعد از 45 بازی شامل 24 برد و 9 باخت رفت و نیکولیچ (او کلا 16 بازی سرمربی فولاد بود شامل 6 برد و 6 باخت) برگشت تا قصه لیگ پنجم هم تمام شود.
در لیگ ششم، محمد مایلی کهن هدایت فولاد را برعهده گرفت و نتایج بد ابتدای فصلش به قدری تاثیرگذار بود که حتی حضور عبدالله ویسی و آگوستو ایناسیو (4 برد و 3 باخت در 13 بازی) هم چاره کار نشد و فولاد سقوط کرد.
بعد از یک فصل دوری از لیگ برتر، فولاد با خرید امتیاز سپاهان نوین در لیگ هشتم دوباره وارد لیگ برتر شد و هدایتش را به مجید جلالی سپرد. در ابتدای لیگ نهم اما جلالی رفت و لوکا بوناچیچ سرمربی شد. او در 8 بازی رنگ برد را ندید، 4 بار باخت و اخراج شد تا جلالی دوباره برگردد.
جلالی چند فصلی را در این تیم سپری کرد تا اینکه در ابتدای لیگ دوازدهم، حسین فرکی هدایت فولاد را در دست گرفت. او دو فصل روی نیمکت این تیم نشست و در سال دوم موفق شد آنها را قهرمان کند.
بعد از رفتن او، دراگان اسکوچیچ سرمربی فولاد شد. او نیز در لیگ های چهاردهم و پانزدهم روی نیمکت این تیم نشست و حالا از این فصل نعیم سعداوی، سرمربی اهوازی هاست.
     
آی اسپورت
2016-07-18 18:38:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر