فهرست
رمز موفقیت تاتنهام/ عابر پیاده!
رمز موفقیت تاتنهام/ عابر پیاده!

رمز موفقیت تاتنهام/ عابر پیاده!

آی اسپورت- تیم شمال لندن در ادامه روند فوق‌العاده‌اش روز شنبه با نتیجه 4 بر صفر در وایت هارت لین بورنموث را شکست داد. این تیم در رقابت‌های این فصل در بازی‌های خانگی شکست‌ناپذیر بوده است. اما یکی از دلایل موفقیت شاگردان پوچتینو این است که در ترکیب تیم کسی مثل عابر پیاده نیست. کسی قدم نمی‌زند. همه از نزدیک با هم کار می‌کنند، پرس می‌کنند و اهمیت ویژه‌ای به این بازی تیمی می‌دهند.

قصدم این نیست که به آرسنال طعنه بزنم، اما در تیم فعلی آرسنال بازیکنانی هستند که مثل عابر پیاده‌ها رفتار می‌کنند. در برنامه پرسی که تیم دارد شرکت نمی‌کنند و دوندگی زیادی ندارند. در تاتنهام اوضاع و شرایط کاملا متفاوت است. می‌توانید به وضوح ببینید که بازیکنان این تیم با چه انرژی‌ای بازی می‌کنند. یکی از نشانه‌هایش هم تعداد دفعاتی است که توپ‌های از دست رفته را بازپس می‌گیرند. این عالی است و هربار در این تیم کسی برای پرس کردن و گرفتن توپ می‌رود، یک نفر هم پشت سرش است. در تمام مناطق زمین این اتفاق می‌افتد.

درست است که برای پیاده کردن این سبک و روش نیاز است که مربی خوبی داشته باشی و مربی هم توصیه‌های خوبی داشته باشد، اما بازیکنان هم باید توصیه‌ها را عملی کنند. البته یک نکته دیگر هم وجود دارد و آن هم این است که در تیمی که می‌خواهد این سبک را پیاده کند، باید بازیکنان جوان و پرانرژی باشند. تاتنهام در حال حاضر همه این شرایط را دارد. چه این تیم بتواند قهرمانی را از چلسی بگیرد، چه نتواند، نمی‌توان منکر عملکرد فوق‌العاده این تیم و مربی‌اش شد. تاتنهام نقاط قوت زیادی دارد و توانسته با مربی فوق‌العاده و بازیکنان پرانرژی بازی‌های چشم‌نوازی را ارائه دهد.

۸    
آی اسپورت
2017-04-16 15:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر