فهرست
اینفوگرافیک: فصلِ رویاییِ پایت در یک نگاه
اینفوگرافیک: فصلِ رویاییِ پایت در یک نگاه

اینفوگرافیک: فصلِ رویاییِ پایت در یک نگاه

آی‌اسپورت – مدیرِ باشگاهِ وستهم، دیوید گولد، اعلام کرده به پیشنهادی زیرِ 50 میلیون پوند برایِ دیمیتری پایت گوش نخواهد داد. با اینکه خودِ پایت چند روز پیش خیال وستهمی‌ها را راحت کرد و گفت 100 درصد در جمعشان باقی خواهد ماند، اما تجربه نشان می‌دهد حتی چنین حرفی هم نمی‌تواند حکمی قطعی تا پایانِ پنجره‌یِ ترنسفرهایِ تابستانی باشد.
 
شاید بزرگ‌ترین شانسِ وستهم و اسلاون بیلیچ برایِ حفظِ ستاره‌شان سنِ به نسبت بالایِ پایت باشد. هافبکِ سابقِ مارسی 29 ساله است و برایِ تیمی که قصدِ خریدش را داشته باشد ارزشِ بازفروش نخواهد داشت. بنابراین پرداختِ حداقلِ 50 میلیون پوند شاید برایِ سه یا چهار سال استفاده‌یِ صرف از او خواهد بود. در ضمن پایت سابقه‌یِ مصدومیتِ بیش از دو ماه در فصلِ پیش را هم دارد، مقطعی که در آن وستهم حتی یک بازی را هم در لیگ نبرد.
 
با این وجود نمایشِ فوق‌العاده‌یِ پایت در فصلِ پیش تیم‌هایِ زیادی را دچارِ وسوسه‌یِ خریدِ او می‌کند. پایت فصلِ پیش بعد در لیگِ برتر 104 پاسِ کلیدی داد که بعد از مسوت اوزیل بالاترین آمار بود. 12 پاسِ گلِ پایت هم بعد از اوزیل و ریاض محرز سومین آمارِ بالایِ لیگ بود. در ضمن پایت 9 گل هم برایِ وستهم زد تا نقشِ یک هافبکِ هجومیِ کامل را برایِ تیمش بازی کند. ضرباتِ ایستگاهیِ او، به خصوص گلی که در جامِ حذفی در اولدترافورد به منچستر یونایتد زد، از به یادماندنی‌ترین لحظاتِ فصل بودند.
 
این درخشش باعث شد تا دیدیه دشان اختلاف نظرهایی که با پایت داشت و شک و تردیدی که درباره‌یِ روحیه‌یِ تیمیِ او داشت را فراموش کند و در بازی‌هایِ دوستانه‌یِ قبل از یورو ازش در ترکیبِ اصلی استفاده کند. همین فرصت برایِ پایت کافی بود تا خودش را به عنوانِ بازیکنی بدونِ جایگزین به دشان ثابت کند.
 
پایت در دو بازیِ اولِ فرانسه در یورو 2016 ستاره و منجیِ له بلو بود و هرچند به مرور از درخشش‌اش در تورنمنت کم شد و در فینال در اوایلِ نیمه‌یِ دوم تعویض شد، اما با 22 پاسِ کلیدی (بالاترین در کلِ تورنمنت)، سه گل و دو پاسِ گل و 18 دریبلِ موفق فصلِ رویاییِ خودش را به پایان رساند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-19 09:48:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر