فهرست
اشـک چـهارم!/ مجید جلالی
اشـک چـهارم!/ مجید جلالی

اشـک چـهارم!/ مجید جلالی

آی‌اسپورت- یکی از اتفاقات جالب آغاز مسابقات هفته دوازدهم لیگ برتر، ترکیدن بغض مجید جلالی در نشست خبری بعد از بازی پیکان بود. او که این روزها فشار روحی فراوانی را تحمل می‌کند، نهایتا وضعیت موجود را تاب نیاورد و مقابل چشم خبرنگاران گریه کرد. این البته اولین باری نیست که یک مربی مطرح در ایران مقابل انظار عمومی اشک می‌ریزد؛ چه اینکه در سال‌های گذشته حداقل سه مورد مشابه دیگر هم داشته‌ایم. البته این غیر از اشک شوق است، وگرنه اگر قرار بود گریه ناشی از خوشحالی را هم به این فهرست اضافه کنیم، مطلب حسابی طولانی می‌شد.

محمد مایلی‌کهن: اشک‌های او معروف‌ترین نمونه از گریه کردن در ژانر مربیان است. حاجی احساساتی فوتبال ایران سال90 و زمانی که سرمربی سایپا بود در نشست خبری بعد از تساوی با تراکتورسازی در زمین این تیم به شدت گریه کرد. فحاشی شدید برخی از هواداران تیم میزبان در آن بازی خون مایلی‌کهن را به جوش آورده بود. او بلند فریاد می‌زد و می‌گفت: «زن و بچه داور چه گناهی کرده‌اند که باید فحش بخورند؟ اصلا من این فوتبال را نمی‌خواهم.» تصاویر مربوط به این نشست خبری تا مدت‌ها در رسانه‌های تصویری بازپخش می‌شد.

حمید استیلی: استیلی که به عنوان بازیکن، صاحب معروف‌ترین اشک‌های تاریخ فوتبال ایران است و هنوز گریه او بعد از گلزنی به آمریکا در اذهان باقی مانده، در قامت مربی هم یک بار اشک ریخته است. موضوع به سال94 و زمانی مربوط می‌شود که او سرمربی ملوان بود. استیلی که در آن زمان به خاطر غیربومی بودن تحت فشار شدید انتقادات قرار داشت، بعد از شكست ملوان به خاطر فحاشی برخی از تماشاگران به کادرفنی غمگین شد و اشک ریخت. او گفت: «من غیربومی می‌روم، اما در این شهر دل خیلی از بومی‌ها را هم شکستند.»

علی دایی: دایی بارها نشان داده بر خلاف ظاهرش، آدمی به شدت احساساتی است. او در جریان کودتایی که در لیگ چهاردهم علیه ‌او شکل گرفت، مقابل چشم هواداران و خبرنگاران اشک ریخت. در آن زمان دایی سرمربی پرسپولیس بود، اما به شکلی عجیب حمید درخشان را به جای او منصوب کردند. در یک روز هر دو مربی راهی محل تمرینات شدند و اتفاق عجیبی در تاریخ پرسپولیس به ثبت رسید. نهایتا هم فشارهای روحی باعث شد اشک از چشم علی دایی فرو بریزد و عکاسان پرشمار حاضر در محل تمرینات، یک قاب تاریخی شکار کنند.

مجید جلالی: پخش برنامه هفته گذشته نود در مورد جادوگری، بیشترین فشار را متوجه مجید جلالی کرد. در آن برنامه کدهایی ارائه شد که عمدتا معطوف به این مربی قدیمی بودند. نهایتا جلالی در نشست خبری بعد از بازی پیکان و نفت آبادان که به قطع نوار هفت پیروزی پیاپی این تیم انجامید، مقابل چشم خبرنگاران اشک ریخت. او گفت از خداوند به خاطر اینکه در ایران به دنیا آمده گلایه کرده است! این اولین بار نیست که جلالی با چنین اتهامی مواجه می‌شود. پیش‌تر نیز برخی مدعی شده بودند اصرار او بر پوشیدن یک گرمکن مشکی‌رنگ خاص، مشکوک است. با این وجود حجم فعلی فشارها با هیچ زمان دیگری قابل مقایسه نیست.

همشهری ورزشی

۱ ۱  
آی اسپورت
2017-11-21 20:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مهدی
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۲۰
چرا دروغ میگید، فیلم گریه کردنش رو بزارید، دارید برای زدن جلالی خودتون رو جر میدید ولی آخرش خودتون رسوا میشید
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر