فهرست
یادداشت/ بالوتلی، از «چرا همیشه من» تا «پس من چی؟»
یادداشت/ بالوتلی، از «چرا همیشه من» تا «پس من چی؟»

یادداشت/ بالوتلی، از «چرا همیشه من» تا «پس من چی؟»

ملسیا ردی
4 سال پیش ماریو بالوتلی معمار چیزی بود که خود آلمانی ها آن را آلبتراوم، کابوس، نامیدند. او دو گل زد تا مانع شود تیم یوآخیم لوو بیشتر از نیمه نهایی یورو 2012 پیشروی کند. عکس شادی ویژه او بعد از زدن گلش تا مدت ها روی جلد روزنامه ها و مجلات بود. پیراهنش را درآورد، پاها را از هم باز کرد، بدن ورزشکاری اش را به رخ کشید و انگیزه برای موفقیت در چشمانش دیده می شد.

4 سال گذشت. او دوباره معمار یک کابوس بود؛ اما کابوسی برای خودش. از ساختن شب رویایی برای تیم ملی کشورش و تمام ملتش رسیده به جایی که کسی او را نمی خواهد و بعد از این که لیورپول اعلام کرده او باید از تیم برود، باید از میان تیم های سطح پایین یکی را برای بازی انتخاب کند.

او فقط 25 سال سن دارد. قهرمان لیگ قهرمانان شده است. 3 بار قهرمان سری آ شده است. قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرده است. می تواند بازیکنی باشد که مقابله کردن با او سخت است، می تواند مهارنشدنی باشد، می تواند تعیین کننده باشد. اما تمرکز کافی ندارد. آخرین فرصت هایش را هم به نظر از دست داده است.

بالوتلی در لیورپول آینده ای ندارد. پیشنهاد جدی ای هم ندارد. گفته می شود او از سامپدوریا و کروتونه پیشنهاد دارد. اما این هم فقط نوشته مطبوعات است و مشخص نیست چقدر رسمیت داشته باشد. مطمئنا اگر هم به تیمی برود باید در دستمزدش تخفیف خیلی خیلی زیادی بدهد. چون تیمی که او را بخرد ریسک بزرگی کرده و خودش هم این را می داند.

خودش دوست داشت در میلان بماند. اما روسونری تمایلی به تبدیل کردن قرارداد قرضی او به دائمی نداشتند. حالا جمله معروف «چرا همیشه من؟» به «چرا من نه؟» تبدیل شده است. چطور بالوتلی به اینجا رسید؟ بازیکنی که زمانی پیرلو او را یکی از با استعدادترین ها معرفی کرده بود. گفته بود این پتانسیل را دارد که بهترین دنیا شود. چرا نشد؟ استیون جرارد در کتاب داستان زندگی اش از او تمجید کرد و نوشت پتانسیل بالایی دارد. پس چه شد؟

طبیعی است که به خاطر نام بزرگش هنوز از او انتظارات زیاد باشد. اما او اصلا سخت کوشی لازم برای رسیدن به موفقیت را ندارد. وقتی به لیورپول رفت قول داد به اوج بازگردد. از آن زمان مدت زیادی نگذشته است. اما اتفاقی هم نیفتاده است. در واقع تنها کاری که لیورپول برای او کرد این بود که اجازه داد با آن ها تمرین کند تا بدنش آماده بماند. برای رشد و رسیدن به اوج این خود بالوتلی بود که باید کاری می کرد. اما نکرد. پیرلو گفته بود که او وقت دیگری برای هدر دادن ندارد. همین طور هم بود و به نظر وقتش تمام شد.
 کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-07-19 17:13:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر