فهرست
تاریخچه نیمکت تیمهای لیگ شانزدهم/ تازه واردها
تاریخچه نیمکت تیمهای لیگ شانزدهم/ تازه واردها

تاریخچه نیمکت تیمهای لیگ شانزدهم/ تازه واردها

آی اسپورت- تیمهایی که می شود آنها را تازه واردان لیگ برتر لقب داد، برخلاف امثال فولاد و صنعت نفت و پیکان و بقیه کمتر دست به تغییر ترکیب کادر فنی شان در طول فصل می زنند. اگر هم این کار را انجام بدهند، لیگ بعدی را با مربیان جانشین لیگ قبلی استارت می زنند.
گسترش فولاد/ 3 مربی در 4 دوره
در لیگ سیزدهم برای اولین بار حضور در بالاترین سطح فوتبال ایران را تجربه کردند. اولین سرمربی شان رسول خطیبی بود که تنها 20 هفته روی نیمکت این تیم ماند و با 4 برد و 8 باخت جایش را به مهدی تارتار داد. تارتار در 10 بازی انتهایی لیگ سیزدهم و 11 بازی ابتدایی لیگ چهاردهم سرمربی گسترش بود و با کارنامه 5 برد و 8 باخت در 21 بازی رفتنی شد. سپس نوبت به فراز کمالوند رسید که همچنان روی نیمکت گسترش حضور دارد. او 14 برد و 18 باخت در 49 بازی روی نیمکت گسترش کسب کرده است.
ماشین سازی/ یک مربی در یک دوره
اولین حضورشان در تاریخ لیگ برتر را امسال سپری می کنند. روی نیمکت شان رسول خطیبی نشسته که سابقه سرمربیگری گسترش فولاد، تراکتورسازی و سیاه جامگان را هم دارد. جالب اینکه رسول خطیبی همیشه از ابتدای فصل حضور داشته ولی هیچگاه پایان فصل را ندیده است؛ بعد از 20 بازی از گسترش در لیگ سیزدهم، بعد از 19 بازی در لیگ چهاردهم از تراکتورسازی و بعد از 4 بازی از سیاه جامگان در لیگ قبلی رفتنی شد.
نفت/ 5 مربی در 7 دوره
با حسن فرکی حضور در لیگ برتر را استارت زدند و نیمکت شان را در لیگ دهم به او سپردند. فرکی در لیگ یازدهم هم هدایت نفت را برعهده داشت و سپس جایش را به منصور ابراهیم زاده در ابتدای لیگ دوازدهم داد. در لیگ سیزدهم، نیمکت نفت به یحیی گل محمدی رسید و او نیز بعد از یک فصل رفتنی شد تا نوبت به علیرضا منصوریان برسد که در لیگ های چهاردهم و پانزدهم روی نیمکت نفت بنشیند. این فصل هم هدایت شان برعهده علی دایی است.
 
     
آی اسپورت
2016-07-19 18:49:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر