فهرست
آنالیز/ تمرینات کلوپ بازیکنان را ویران می کند
آنالیز/ تمرینات کلوپ بازیکنان را ویران می کند

آنالیز/ تمرینات کلوپ بازیکنان را ویران می کند

آی اسپورت- لیورپولی ها اخیرا دلایل زیادی برای خوشحالی داشته اند. از روی کار آمدن یورگن کلوپ گرفته تا خرید سادیو مانه در تابستان. این تیم و هوادارانش امیدوارند با کمک مربی جوان و پرانرژی شان فصل موفقیت آمیزی داشته باشند. مربی ای که می خواهد خودش را در مشهورترین لیگ فوتبال دنیا ثابت کند.
اما با خواندن ادامه مطلب می فهمید که شاید هواداران باید انتظارشان را پایین تر بیاورند.
رایموند ورهاین مربی سابق تیم ملی ولز است و شدیدا از روش های تمرین دادن کلوپ انتقاد کرده است. او معتقد است کلوپ بازیکنان را ویران می کند و دلیلش جلسات تمرینی خیلی طولانی و با تعداد زیاد است. به همین دلیل است که معمولا تیم های یورگن کلوپ به نسبت دیگر تیم ها مصدومان بیشتری دارند.
ژوزه مورینیو دیگر مربی ای است که تمرینات شدیدا پرفشاری دارد و به همین دلیل است که موفقیت های او معمولا مقطعی است و نمی تواند برای مثال مانند سر الکس در یک تیم برای مدت طولانی دوام بیاورد. حتی گفته می شود چلسی فصل گذشته او هم به خاطر تداوم تمرینات پرفشار ناگهان از پا درآمد. این موضوعی است که رسانه ها برای مورینیو و این داستانش نام «سندروم فصل سوم» را انتخاب کرده اند. در باور خیلی ها که خرافاتی هستند یا شاید کمتر به دلایل علمی فکر می کنند این موضوع می تواند یک اتفاق باشد. اما مطمئنا دلیلی پشت این اتفاق است که مورینیو هرگز نمی تواند در سومین فصل حضورش در باشگاهی موفق باشد. حتی در چلسی فصل گذشته این شایعات وجود داشت که بازیکنان به او خیانت می کنند و بعضی ها به نهایت توان برای او بازی نمی کنند. ممکن است این طور نباشد، اما در این که به خاطر همین تمرینات پرفشار خیلی ها هم با او رابطه خوبی ندارند، شکی نیست.
کلوپ هم اما همین طور است. ورهاین مراحل «ویران شدن» بازیکن توسط کلوپ در تمرینات را این طور نوشته است:
مربیان گاهی بازیکنان را با تمرینات زیاد ویران می کنند. این ویران کردن 3 فاز دارد: 1- خستگی 2- مصدومیت 3- بحران مصدومیت
خستگی انباشته می شود. تمرینات پرفشار است و تعداد و مدت آن ها زیاد و زمان برای ریکاوری کم است. یعنی حدود 2 یا 3 جلسه در روز که به جای آماده شدن باعث می شود بازیکن بعد از پیش فصل ناآماده تر شود. بعد از 2 هفته تمرینات پرفشار و زیاد بازیکنان خسته باید بازی های دوستانه انجام دهند و این یعنی ریسک مصدومیت شدیدا بالاست. خستگی بدن باعث ضعیف شدن سیستم عصبی می شود و سیگنال ها از مغز به ماهیچه ها کمتر می شوند. این یعنی هماهنگی کمتر می شود. بعد از این که بعضی از بازیکنان مصدوم شدند، در هفته سوم و چهارم پیش فصل مربیان می بینند که تعداد مصدومان رو به زیاد شدن است. فاز بحران مصدومیت آغاز می شود. هرچه مصدومان بیشتر شوند تعداد بازیکنان تیم کمتر می شود و دقایق بازی ها بیشتر. یعنی خستگی و مصدومیت بیشتر. در حدود 2 هفته تیم اصلی با بحران مصدومیت رو به رو می شود.
 کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-07-19 19:21:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر