فهرست
آمار مربیان لیگ شانزدهم در تاریخ لیگ برتر
آمار مربیان لیگ شانزدهم در تاریخ لیگ برتر

آمار مربیان لیگ شانزدهم در تاریخ لیگ برتر

آی اسپورت- نیمکت تیمهای حاضر در لیگ شانزدهم، همه نوع مربی دارد. از امیر قلعه نویی که رکورددار نیمکت نشینی در تاریخ لیگ برتر است تا نعیم سعداوی و سیروس پورموسوی که تازه وارد هستند.

صدرنشین
امیر قلعه نویی تا به حال 363 بار در لیگ برتر مربیگری کرده و تنها در لیگ های اول و ششم حضور نداشته است. در لیگ های دوم، هفتم و پانزدهم هم از ابتدا حضور نداشت و سپس به بقیه پیوست.

نزدیک ترین رقیب
نزدیک ترین تعقیب کننده قلعه نویی، مجید جلالی است که امسال سیصدمین سرمربیگری اش در تاریخ لیگ برتر را جشن می گیرد. جلالی درست مثل قلعه نویی حضور در سیزدهمین دوره لیگ برتری اش را تجربه می کند.

بالای 200
دو مربی دیگر هم بیش از 200 بار در لیگ برتر سرمربیگری کرده اند؛ علی دایی و فرهاد کاظمی. دایی حضورش در نهمین دوره لیگ برتر را تجربه می کند و کاظمی برای یازدهمین دوره حاضر است. دایی 241 سرمربیگری کرده و کاظمی 231 بار.

بالای 100
5 مربی سابقه سرمربیگری بین 100 تا 200 بازی در لیگ برتر را دارند. یحیی گل محمدی با 126 بازی برای پنجمین دوره در لیگ برتر فعالیت می کند. حسین فرکی طی 6 دوره حضور قبلی اش در 166 بازی سرمربی بوده است. صمد مرفاوی که هشتمین سال نیمکت نشینی اش در لیگ برتر را سپری می کند، سابقه 173 سرمربیگری دارد. فراز کمالوند که از دوره نهم در لیگ برتر حضور داشته، 117 بار روی نیمکت تیمهای تبریزی نشسته است. عبدالله ویسی به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در 5 دوره حضورش سابقه 169 سرمربیگری دارد.

دو رقمی ها
5 مربی حاضر در لیگ شانزدهم، هنوز تعداد حضورهای شان در لیگ برتر سه رقمی نشده است. برانکو ایوانکوویچ تنها 35 بار روی نیمکت پرسپولیس نشسته و همین تمام سابقه اش در لیگ برتر است. علیرضا منصوریان هم سابقه 60 بار نشستن روی نیمکت نفت به علاوه 10 بازی سرمربیگری پاس همدان را دارد. نادر دست نشان طی دو دوره حضور قبلی اش 45 بار روی نیمکت مس و پگاه حضور داشته است. رسول خطیبی 43 بازی سرمربی گسترش فولاد، تراکتورسازی و سیاه جامگان بوده. رضا مهاجری هم تمام 30 بازی فصل قبل روی نیمکت پدیده نشست.

صفرکیلومتر
دو سرمربی تازه وارد لیگ شانزدهم، سیروس پورموسوی و نعیم سعداوی هستند. صاحبان نیمکت استقلال خوزستان و فولاد برای اولین بار حضور در لیگ برتر را تجربه می کنند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-19 19:40:41
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر