فهرست
یک خط حمله خالی/مسأله فولاد:گلزن کیست؟
یک خط حمله خالی/مسأله فولاد:گلزن کیست؟

یک خط حمله خالی/مسأله فولاد:گلزن کیست؟

آی اسپورت- فولاد گلزن ندارد و آقای سرمربی دست‌هایش بسته است. همین دیروز بود که می‌گفت ترجیح می‌دهد به تلاش برای جذب یک گلزن ششدانگ ادامه بدهد تا اینکه از بین خارجی‌ها متقاضی حضور در فولاد که هیچکدام‌شان کیفیت ندارند، یک نفر را انتخاب کند و تا آخر فصل بابت این انتخابش خود را سرزنش کند.

سعداوی حق دارد بهترین را بخواهد اما کاهش بودجه فولاد دست‌هایش را بسته و او باید به اندازه کیفیت فنی بازیکنان، محدودیت‌های مالی باشگاه را هم در نظر بگیرد. محدودیت‌هایی که هیچ بعید نیست فولاد و سعداوی را به جذب یکی از همان ناکارآمدها مجبور کند.
دست فولاد که از گلزن‌های لیگ برتری خالی ماند، مسوولان این باشگاه رضایت دادند به خواسته کادر فنی برای جذب مهاجم خارجی؛ البته به شرطی که رقم قرارداد این خارجی از سقف قراردادهای فولاد تجاوز نکند. از آن روز، سعداوی و دستیارانش افتادند دنبال بازیکنان خارجی اما خط حمله‌شان خالی است هنوز.
اولین بازیکنی که کادر فنی فولاد روی او دست گذاشت، خورخه سباستین سائز بود. مهاجم 31 ساله آرژانتینی که بعد از سه فصل موفق در قطر، قراردادش را با الوکره فسخ کرده بود. همین بازیکن اما دو روز پیش برای فولادی‌ها پیغام فرستاد که حضور در فوتبال ایران با رقم پیشنهادی آنها برایش صرف ندارد و ترجیح می‌دهد با رقمی بالاتر در لیگ برتر مکزیک بازی کند. بعد از او اهوازی‌ها رفتند سراغ رافائل کاستا دوس سانتوس؛ کاپیتان تیم سیارا در لیگ سری B برزیل که سابقه بازی در آسیا را هم دارد. مخالفت باشگاه برزیلی اما اجازه انتقال این بازیکن به فوتبال ایران را نداد تا کادر فنی فولاد به اجبار سومین گزینه‌اش را رو کند؛ پاتریک فرایدی. این مهاجم نیجریه‌ای فصل پیش با پیراهن الفجیره در امارات بازی کرده بود که مثل رافائل کاستا به‌ دلیل مخالفت باشگاهش امکان انتقال به فولاد خوزستان را پیدا نکرد. با وجود تمایل این بازیکن به مذاکره با فولاد، باشگاه الفجیره در قبال دریافت یک مبلغ هنگفت او را به مدت یک سال به القادسیه عربستان قرض داد تا باز هم دست فولاد خالی بماند. فولادی‌ها البته از مهاجمان خارجی حاضر در لیگ برتر خودمان هم غافل نبودند و حتی با لوسیانو پریرا وارد مذاکره شدند. این مهاجم برزیلی که پیش از سپاهان در اهواز بازی کرده بود، قول داد که در تهران به مذاکره با مدیران فولاد بنشیند اما پیش از آن با قراردادی بالاتر از پیشنهاد باشگاه اهوازی با گسترش فولاد امضا کرد.
تا این‌جای کار همه گزینه‌ها از دست رفته‌اند اما این دلیل نمی‌شود که فولاد و سعداوی هم دست از تلاش بکشند. همین دیروز بود که آقای سرمربی به دیدار هیات مدیره باشگاه رفت و مدعی شد در لیستش نام بیش از 20 مهاجم خارجی را نوشته که حاضرند با شرایط مالی فولاد قرارداد ببندند اما کیفیت فنی‌شان در اندازه‌های این تیم نیست.
سعداوی دو راهکار را هم به مدیران فولاد پیشنهاد کرد؛ اینکه یا از بین همین گزینه‌های ناکارآمدِ موجود، یکی را بنشانند پای قرارداد و یا تا بعد از بازی هفته چهارم- برابر سیاه‌جامگان- که لیگ یک ماه تعطیل می‌شود دست از تلاش بردارند و در آن تعطیلی، نعیم سعداوی برای پیدا کردن مهاجم شخصا به برزیل برود. توجیه آقای سرمربی هم این است که چون لیگ‌های فوتبال این کشور آن موقع به نیمه‌های دور رفت رسیده و بازیکنان‌ برزیلی در شرایط بازی قرار دارند، او راحت‌تر می‌تواند مهاجم مورد نظرش را انتخاب کند.  
     
آی اسپورت
2016-07-20 13:25:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر