فهرست
آکادمی سرخآبی‌ها در باتلاق: حق‌السکوت به پیشکسوتان
آکادمی سرخآبی‌ها در باتلاق: حق‌السکوت به پیشکسوتان

آکادمی سرخآبی‌ها در باتلاق: حق‌السکوت به پیشکسوتان

آی‌اسپورت- مدیریت آکادمی استقلال به صادق ورمرزیار رسید. کسی که فقط یک دوره سرمربی تیم فوتسال علم و ادب مشهد بود. در فوتبال هم سابقه چند ماه کمک مربیگری در استقلال و فقط یک فصل دستیاری در صبای قم را دارد. او هیچ‌گاه سابقه درخشانی بعد از پایان دوران فوتبالش نداشته است. بعد از کنار رفتن حسن روشن که سر و صدای زیادی به پا کرده بود‏، افشارزاده سراغ گزینه‌ای رفت که حاشیه را از این قسمت مدیریتش کم کند. حالا جدی‌ترین وظیفه ورمرزیار، کار در سکوت خبری است تا فشاری مظاعف روی دوش افشارزاده حس نشود.

 
آکادمی استقلال و پرسپولیس در این سال‌ها فرصتی شده برای ساکت کردن پیشکسوتان منتقد. آکادمی این دو تیم محل برو و بیای امثال حسن روشن، محمد پنجعلی، حسین عبدی، رضا رجبی و امثالهم شده است. کسانی که بدون هیچ تجربه موفق در پست‌های دیگر و یا تیم‌های دیگر، به واسطه سال‌ها حضور در این باشگاه‌ها، خودشان را محق به دریافت این پست‌ها می‌دانند. به همین دلیل است که تعداد بازیکنانی که در این‌ سال‌ها از آکادمی این دو باشگاه رشد کرده‌اند، به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد.


در کنار این موضوع، بودجه‌ خاصی هم مدیران باشگاه‌ها برای این قسمت در نظر نمی‌گیرند. اتفاقی که باعث می‌شود مدیران آکادمی برای رفع نیاز مالی، روی به درآمدزایی‌های عجیب بیاورند. به عنوان مثال آکادمی پرسپولیس از هر کودکی که در تست‌گیری این باشگاه شرکت داشت، مبلغی پول دریافت می‌کرد. حتی شایعه شده بود که مدیران آکادمی قبلی یکی از این دو باشگاه، از طریق شماره شناسنامه مادر و پدر بازیکنان، شرایط زندگی آن‌ها را بررسی می‌کردند و سعی بر این داشتند که از بازیکنانی استفاده کنند که مادرشان بیوه‌ بوده باشد. فساد بزرگی که برای هیچ نهادی اهمیت ندارد و این مدیران باز هم، سال‌های بعد بر روی این صندلی‌ها خواهند نشست. کدخبر: 9407
  ۶  
آی اسپورت
2016-07-20 21:23:05
نظر دهید

۶ نظر
سعید
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۵
فساد فوتبالی
صابر
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۵
کجای این مملکت پاکه که فوتبالش پاک باشه
محمد
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۶
معلوم کاره پرسپولیسه. دوره رویانیان....
-
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۵۲
رجبی همه بیوه هارو استاد کرد و یه پرادو خرید
عباس
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵، ۱۸:۴۲
وااااای
-
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۴۷
اینو باید شهردار تهران روی بیلبورد بنویسه و یزنه سردر تهران!
ما کشوری هستیم که اگه مادرت بیوه باشه واسه آکادمی استخدامت میکنن!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر