فهرست
گزارش ویژه فنی از ذوب‌آهن: چطوری کام‌بک ممکن شد؟
گزارش ویژه فنی از ذوب‌آهن: چطوری کام‌بک ممکن شد؟

گزارش ویژه فنی از ذوب‌آهن: چطوری کام‌بک ممکن شد؟

آی‌اسپورت- تیم یحیی تا سال قبل، یک برنامه داشت؛ پاس به نزدیک‌ترین بازیکن. آنقدر بازیکنان پاس بی‌هدف به هم می‌دادند که هر چه فصل به انتها نزدیک‌تر می‌شد، بی‌انگیزگی از بر و روی ذوب‌آهن می‌بارید. پاس‌های بازیکنان ذوب آهن منجر به خلق موقعیت نمی‌شد و این موضوع، فوتبال‌زدگی را در این تیم زیاد کرده بود. 

ولی ذوب‌آهن در فصل جدید تغییر سبک داده است. گل‌محمدی ستاره‌های تیمش نظیر هادی محمدی، کاوه رضایی، مسعود حسن‌زاده، هاشم بیک‌زاده را بیرون کرد و به جوان‌هایش اعتماد کرده است. جوان‌هایی که عطش بازی دارند. چه با تیکی‌تاکای ایرانی و چه با هر سیستم دیگری. گل‌محمدی با این تصمیم، بی‌انگیزگی را از تیمش خارج کرد. حالا دیگر دو ستاره تیمش (رجب‌زاده و حدادی‌فر) روی هم هفتاد سال سن ندارند. با پارگی رباط‌ صلیبی شماره هشت تیم، ذوب‌آهن بی‌ستاره‌تر از همیشه شده و به شخص خاصی تکیه ندارد. 

دیگر تغییر گل‌محمدی، روی مدل بازی این تیم تاثیر گذاشت. حالا برخلاف سال قبل، پاس‌های بازیکنان به کات‌بک و شوت پشت محوطه منجر نمی‌شود. آن‌ها با پاس‌کاری‌، دفاع حریف را باز می‌کنند تا در نهایت با ضربه سر، به گل برسند. تاکتیک ویژه ذوب‌آهن در فصل جدید سانتر از جناحین خواهد بود. به همین دلیل مرتضی تبریزی هم دیگر در وینگرها حضور ندارد و مهاجم‌هدف این تیم شده است.  اتفاقی که شب قبل سه گل برای این تیم ساخت و در نهایت سوپر جام را به آن‌ها هدیه داد. 

ذوب‌آهن در شبی که با دو گل از حریف عقب افتاده بود، روی دو سانتر و دو ضربه سر، بازی را به تساوی کشید. گل سوم ذوب‌آهن هم روی سانتر از جناحین منجر به اشتباه پورقاز شد و در نهایت از روی ضربه پنالتی توپ را به گل تبدیل کردند. کام‌بک رویایی ذوبی‌ها با سه سانتر به دست آمد. سه فریم از سه گل ذوب‌آهن را مشاهده می‌کنید.حسام محسنیان 
  ۲  
آی اسپورت
2016-07-20 14:31:09
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵، ۲۲:۵۵
کام بک یعنی چی؟! خب بنویس بازگشت.
-
پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۸:۵۴
جری و تبریزی خیلی خیلی سرتر از رضایی و حسن زاده هستن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر