فهرست
آمار شهباززاده در استقلال/ ستاره بود، ستاره رفت
آمار شهباززاده در استقلال/ ستاره بود، ستاره رفت

آمار شهباززاده در استقلال/ ستاره بود، ستاره رفت

آی اسپورت- قصه سجاد و شهباززاده و استقلال بالاخره در فاصله 5 روز تا استارت لیگ شانزدهم قطعی شد و حالا همه می دانند که تیم منصوریان در این فصل شماره 10 ندارد. شهباززاده بالاخره حرفش را به کرسی نشاند و با پرداخت رقمی 700 میلیونی از استقلال رفت؛ بازیکنی که در دو فصل حضورش برای آبی ها عملکرد درخشانی داشت و اگر نبود لج بازیهای قلعه نویی و مظلومی برای دور کردنش از محوطه جریمه، شاید حالا گلهای بیشتری هم زده بود.

19 گل
شهباززاده طی دو فصل برای استقلال 19 گل زد. 12 گل در لیگ چهاردهم زیرنظر قلعه نویی طی 2665 دقیقه بازی و 7 گل در لیگ پانزدهم که مظلومی سرمربی استقلال بود در 2265 دقیقه. این یعنی شهباززاده برای استقلال هر تقریبا 260 دقیقه یک گل زده که آمار خوبی نیست. او فصل اول حضورش در استقلال، 3 پاس گل داد و یک پنالتی گرفت. در فصل دوم آمار پاس های گلش به 4 و پنالتی هایش به 2 افزایش یافت و درنهایت با کارنامه 19 گل، 7 پاس گل و گرفتن 3 پنالتی در 56 بازی رفتنی شد. شهباززاده در فصل اول حضورش فقط برابر سایپا 55 دقیقه بازی کرد و در سایر بازیهای استقلال 90 دقیقه در زمین حضور داشت.

تیمها
شهباززاده این 19 گل را وارد دروازه 13 تیم کرد؛ استقلال خوزستان (2 گل)، پیکان (2 گل)، نفت مسجدسلیمان، ملوان، پدیده، صبا (3 گل)، پرسپولیس، راه آهن، سایپا، سیاه جامگان (3 گل)، نفت، گسترش فولاد و تراکتورسازی. سباه جامگان تنها تیمی بود که در یک بازی بیش از یک بار دروازه اش برابر شهباززاده فرو ریخت.

جام حذفی
شهباززاده و استقلال در جام حذفی، عملکرد عجیبی داشتند. استقلال با گلهای شهباززاده مرحله به مرحله در جام حذفی جلو می رفت ولی در اولین بازی بدون او به دلیل محرومیت، شکست می خورد. در جام حذفی امسال، شهباززاده در اولین بازی استقلال 2 بار دروازه شهرداری سمنان را باز کرد. او دو گل در هم در نیمه نهایی وارد دروازه تراکتورسازی در تبریز کرد و آبی ها را یک تنه تا فینال برد. او اما در این دو بازی، دو کارت زرد گرفت، فینال را از دست داد و استقلال در ضربات پنالتی باخت و قهرمان نشد. دو سال قبل هم استقلال با گلزنی او برابر پارسه، رقیب ذوب آهن در یک چهارم نهایی شد. شهباززاده اما این بازی را از دست داد چون برابر پارسه دقیقه 68 کارت زرد دومش را گرفته و اخراج شده بود. استقلال برابر ذوب آهن بدون او، بازی را در ضربات پنالتی باخت.

ششمین نفر
شهباززاده برای استقلال در تاریخ لیگ برتر به اندازه علی سامره و امید ابراهیمی گل زده است. او با 19 گل بعد از آرش برهانی، رضا عنایتی، سیاوش اکبرپور، فرهاد مجیدی و مجتبی جباری بهترین گلزن آبی هاست ولی امسال قطعا یک پله سقوط کرده و از ابراهیمی هم عقب می افتد.

کلیدی
شاید مهمترین گل شهباززاده برای استقلال در دربی رقم خورد. آبی ها آن بازی را باختند ولی بالاخره بعد از 4 دربی موفق به باز کردن دروازه پرسپولیس و شکستن رکورد کلین شیت های نیلسون شدند. بهتر که نگاه کنیم اما گل دقیقه 2+90 او به استقلال خوزستان و گل دقیقه 4+90 او به مهدی رحمتی درون دروازه پیکان را نباید فراموش کنیم که هر دو 3 امتیازی بودند و تنها گل بازی.
     
آی اسپورت
2016-07-21 01:39:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر