فهرست
تیم منتخب تاریخ لیگ برتر/ ستاره‌های جاویدان
تیم منتخب تاریخ لیگ برتر/ ستاره‌های جاویدان

تیم منتخب تاریخ لیگ برتر/ ستاره‌های جاویدان

آی‌اسپورت- گزینش بهترین تیم تاریخ لیگ برتر ایران یک انتخاب فوق العاده دشوار و حتی غیرممکن است. چرا که در طول 15 دوره ای که لیگ برتر برگزار شده، ستاره های بی شماری در سپه فوتبال ایران درخشیده اند و البته به موفقیت های چشمگیری نیز چنگ زده اند.
 

مهدی رحمتی
مهدی رحمتی در طول تاریخ 15 دوره لیگ برتر همیشه در اوج بوده و در موفقیت تیمهایش از فجر سپاسی گرفته تا مس کوچک و درنهایت سپاهان و استقلال بزرگ نقشی کلیدی و غیرقابل انکار داشته و خوش درخشیده.
 

جلال حسینی
یک صخره مستحکم و با ثبات که کمتر در مصاف های تک به تک مغلوب می شود و به ندرت مرتکب اشتباهات وحشتناک می شود. حسینی یکی از طلایه داران قهرمانی در لیگ برتر محسوب می شود؛ چه در سایپا و چه در سپاهان.
 

 پژمان منتظری
یکی از باثبات ترین مدافعان لیگ برتر که با قهرمانی اول فولاد در لیگ ایران چهره شد و بعد از آن در استقلال نزدیک به یک دهه در تمامی موفقیت ها نقشی کلیدی داشت. استقلال بدون او حتی سهمیه هم نمی گیرد.
 

خسرو حیدری
هر کجا که بوده چه سپاهان و چه استقلال با سانترها و نفوذهایش پایه گذار قهرمانی تیمش شده. هنوز هم نمی توان توانایی های حیدری در ارسال ها و برداشتن مدافعان روبرویش و تبدیل شدن به ماشین گلسازی را کتمان کرد.
 

احسان حاج صفی
کشف بوناچیچ و یکی از 10 جوان بااستعداد آسیا در سال 2009 که با نیمی از توانایی هایش از همه مدافعان چپ نیمه دوم پانزده دوره لیگ بهتر و برتر است. وقتی بود، سپاهان قهرمانی را جشن می گرفت ولی وقتی رفت، سپاهان همه چیزش را از دست داد.
 

کریم باقری
یکی از کاملترین هافبک تدافعی های تاریخ فوتبال ایران و آسیا. مردی که بعد از یک دوره فترت کوتاه و هرز رفتن در پست دفاع آخر پرسپولیس با نگاه تیزبین مصطفی دنیزلی و سپس افشین قطبی در آخرین قهرمانی دراماتیک سرخ ها نقشی انکارناپذیر داشت.
 

ابراهیم صادقی
تصور او بدون پیراهن نارنجی سایپا تحمل ناپذیرتر است یا دیدن سایپایی که کاپیتان صادقی ندارد؟ صادقی فصل قبل جشن چهارصدمین بازی اش برای سایپا در تاریخ لیگ برتر را هم گرفت و کماکان با این تیم ادامه می دهد.
 

فابیو جانواریو
تنها خارجی حاضر در تیم رویایی و تنها برزیلی واقعی فوتبال ایران. درخشش او از فولاد شروع شد و سپس با قهرمانی های استقلال و سپاهان تداوم یافت. جان واریو هنوز هم بازیکن محبوب هواداران استقلال است و هر خارجی با او مقایسه می شود.
 

محرم نویدکیا
یکی از استعدادهای بی بدیل فوتبال ایران در دهه 80. حضورش الهام بخش قهرمانی های سریالی سپاهان بود. اما با آن ساق های کریستالی اش و البته کاریزما و رهبری اش قطار سپاهان را یک تنه به ایستگاه موفقیت و قهرمانی را رهنمون می کرد.
 

مجتبی جباری
یک مهندس واقعی که فوتبال را با سلول های خاکستری مغزش بازی می کند. جباری هرگاه بود با آن پاس های استادانه یک تنه مسیر قهرمانی تیمش را هموار کرد و هر وقت که نبود، استقلال کاسه چه کنم چه کنم به دست گرفت مثل تمامی این چند فصل اخیر.
 

رضا عنایتی
یک چارچوب شناس قهار و درجه یک که سالهاست در فوتبال ایران بازی می کند، خوش می درخشد، دروازه ها را به توپ می بندد، آقای گل می شود و فرقی هم ندارد که کجا بازی کند؛ ابومسلم، استقلال، مس یا صبا.
 

سرمربی: امیر قلعه نویی
رکورددار حضور در تاریخ لیگ برتر‏، اولین کسی که از عنوان قهرمانی اش، دفاع کرده، اولین کسی که 3 سال پیاپی قهرمان لیگ شده. در یک سوم دوره های تاریخ لیگ برتر او قهرمان بوده، مس در یک قدمی سقوط را در یک نیم فصل نجات داده، روی نیمکت استقلال اهواز، قهرمان لیگ را زمینگیر کرده و تیمش را ماندنی و ... کافی است؟
 
 

هفته نامه فوتبال ایرانی
  ۲۰  
آی اسپورت
2016-07-21 19:45:30
نظر دهید
۲۰ نظر
با طارمی هم هیچ گوهی نمیشی
پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۴۸
کریم باقری تیم رو خراب کرده. تو باشگاه خوب نبود
لنگی زیرشی
پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۱۹:۵۴
لنگیای کیسه کش رو پرت کن بیرون تیم رو خراب کردن
علی سینز و برانکو الکسیس
پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۰۰
با این ترکیب بازم لنگیا زیر استقلال رفتن
-
پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۰۸
هفته نامه ای که صاحب امتیازش فتح اله زاده باشه همینجوری هم تیم انتخاب میکنه
لوگوی لنگیا: دو تا الاغ
پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۲۲
بیشترشون استقلالی هستند
pers
پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۲۰:۳۷
توهمات یک کیسه کش
چس چس
پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۲۱:۲۶
استقلال سرور پرسپولیسه
یکی از 40میلیون
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۰:۱۳
البته نظر نوبسنده محترمه اما جانواریو اصلا در اینجا جایی نداره اگه میخاستی خارجی انتخاب کنید ابراهیم توره مناسب تر بود
کیسه کشا هم درست میگن باقری نباید باشه باقری کلاسش از لیگ ایران بالاتره. جای هادی عقیلی خالیه بجای منتظری.
یکی از 40میلیون
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۰:۱۳
البته نظر نوبسنده محترمه اما جانواریو اصلا در اینجا جایی نداره اگه میخاستی خارجی انتخاب کنید ابراهیم توره مناسب تر بود
کیسه کشا هم درست میگن باقری نباید باشه باقری کلاسش از لیگ ایران بالاتره. جای هادی عقیلی خالیه بجای منتظری.
-
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۰:۱۴
یه مشت کیسه کش بی خاصیت.خود کیسه کشا با دیدن این ترکیب خندشون گرفته.کلا کیسه کشا از هر فرصتی برای عقده گشایی استفاده می کنن
mr.masoud
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۰:۲۶
سرمربی رو هم میذاشتی مطلومی که خاطره ابمون زاید بیشتر به ذهن بیاد
سینا
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۳۵
اگه دقت کنید ستاره های ما همشون تو اروپا درخشیدن از مهدویکیا که 11 سال در هامبورگ بود تا علی کریمی علی دایی وخید هاشمیان . ضمنا این ترکیب کلا الکیه آخه مجتبی جباری نصف فوتبالشو تو لیگ های عربی بوده بقیه عمر فوتبالیشم رباط پاره کرده . خسرو حیدری هم که فقط سرتوپ میزنه اون که کلا مخش تعطیله . رحمتی کلا تو عمر فوتبالیش 2 سال درخشان داشته . رضا عنایتی خدا وکیلی حال آدم از بازیش بهم میخوره .
رضا
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۳۸
آخه پروین و پیوس و عابد زاده و ....... دقیقا کجای تاریخن؟
-
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۶:۵۸
کفشگری هم باید می بود
-
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۰۳
اوباش استقلالی طبق معمول سطح شعور خودشون رو در کامنتهای این صفحه هم نشون دادن
-
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۲۸
پس مبعلی چی که یه تنه فولاد رو قهرمان کرد
با اختلاف زیاد
-
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۳۶
توقع دارید از تیمی که همیشه تو بحران بوده سالی چهار تا مربی عوض کرده نه ساله قهرمان نشده کاپیتانش شیث و حقیقی و کفشگری و ... بوده بازیکن انتخاب میکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه ذره منصف باشید لنگیای آشغال
معین
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۴۲
ممنون واسه وقت گذاشتنو انتخابتون ولی واقعا چطور پژمان منتظری که یا تیم کلی نبود یا وقتیم بود بعد از عقیلی قرار میگرفت در این تیم قرار داره ؟ و در ادامه نکونام پاس با اختلاف بهتر از صادقی سایپا نبود ؟ به نظرم بهتره درباره این دو انتخاب بیشتر دقت کنید موفق باشید
بهزاد قوشاچای
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۵۶
خخخخخخ پس علی دایی کو آقای گل جهان می فهمید آقای گل جهان
میثم
جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۱۹
الحق ک استقلال باید بیشترین سهمیه رو داشته باشه - ی سری ب تاریخ لیگ برتر بزنین می فهمیم . بازیکنای دیگه ای هم میتونستن تو لیست باشن - امیر حسین صادقی - هادی عقیلی - ارش برهانی - علی نیکبخت - فرهاد مجیدی .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر