فهرست
یادداشت/ بازگشت آقای «خائن» به دورتموند
یادداشت/ بازگشت آقای «خائن» به دورتموند

یادداشت/ بازگشت آقای «خائن» به دورتموند

پیتر استاونتون
ماریو گوتزه مانند یک کالای آسیب دیده است. به همین دلیل هم بایرن مونیخ تصمیم گرفت از دست او راحت شود و به همین دلیل هم دورتموند توانست او را در ازای رقمی که میلیون ها از چیزی که او را فروخته اند کمتر است، دوباره به خدمتش بگیرد.

گوتزه در بایرن موفق نبود. خرید او بیشتر باعث ضعیف شدن دورتموند شد تا رشد گوتزه و قوی تر شدن ترکیب بایرن. بایرن برای خرید او حتی خودش را برای مذاکره با دورتموند آزار نداد و رقم فسخ قراردادش که 37 میلیون یورو بود را پرداخت کرد و توافق را با خود بازیکن انجام داد.

گوتزه هدیه خوش آمد به گواردیولا برای زمانی که به آلیانتس آمد بود. اما مربی کاتالانی تصمیمی برای بازی دادن به این بازیکن در ترکیب اصلی تیمش نداشت. او لواندوفسکی، کسی که بعد از گوتزه از دورتموند به بایرن آمده بود را ترجیح می داد. همچنین خرید داگلاس کاستا و کینگزلی کومان به وضوح نشان می داد که او برنامه ای برای استفاده از گوتزه ندارد.

کارلو آنچلوتی هم به وضوح گفته بود که نمی خواهد از گوتزه در ترکیب اصلی تیمش برای بازی های فصل آینده استفاده کند. او در تماسی تلفنی با گوتزه به او توضیح داده بود که مولز و کاستا به او ترجیح داده می شوند. پس مشخص بود که گوتزه باید به فکر آینده اش باشد.

حتی زمانی که مشخص شد او باید از بایرن برود،باشگاه آلمانی زیاد خوشحال نبود که بازیکنش سوژه اصلی رسانه ها شود. گوتزه پیشنهاد لیورپول و کلوپ را رد کرد و بعد از گذراندن تابستانی پیچیده دیگر، او دوباره به دورتموند بازگشت. انتخابی که برایش بد هم نبود.

کسی که گل قهرمانی آلمان در جام جهانی 2014 را زد، به پایان کابوس 2 ساله اش رسید. هم مصدومیت ها او را آزار داد و هم خودش نتوانست نظر پپ را عوض کند و به ترکیب اصلی راه پیدا کند. در نیمه نهایی لیگ قهرمانان در بازی با اتلتیکو او نقشی نداشت. همان طور که در بازی حذفی مقابل دورتموند هم بازی نکرد. اما حالا فرصتی دیگر دارد. آن هم با انتقال از بهترین تیم بوندسلیگا به دومین تیم برتر این لیگ.

وقتی او به بایرن رفت میخیتاریان به عنوان جانشینش به دورتموند رفت و توانست به تیم ملی ارمنستان راه پیدا کند. حالا دوباره گوتزه جایگاه قبلی را به دست آورده است. از زمانی که گوتزه رفت دورتموند به جهنم رفت و بازگشت. کلوپ رفت و اتفاقاتی در لیگ قهرمانان افتاد. آن ها لواندوفسکی و بازیکنان دیگری را هم از دست دادند.

حالا او به تیمی متحول شده بازگشته و باید در مار امره مور و اوسامه دمبله بازی کند. باید توماس توخل را متقاعد کند که استحقاق حضور در ترکیب اصلی را دارد. اما شاید بزرگترین مسئولیت او این باشد که اعتماد هواداران را دوباره جلب کند. وقتی رفت همه به او لقب خائن را دادند و اخیرا هم هوادارن روی بنری نوشته بودند که او را نمی خواهند و باید از تیمشان گم شود! اما شکی نیست که راه هایی برای بخشیده شدن وجود دارد. این برای او یک فرصت طلایی است و او باید از این فرصت که شاید آخرین باشد استفاده کند.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-07-22 19:32:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر