فهرست
یادداشت/ آندره گومز، اشتباه محض بارسلونا
یادداشت/ آندره گومز، اشتباه محض بارسلونا

یادداشت/ آندره گومز، اشتباه محض بارسلونا

بن هیوارد
بیشتر هواداران بارسلونا راضی به نظر می رسند. تیم کاتالانی پول خرج کرد تا ستاره جوان والنسیا را به خدمت گیرد. اما این خرید جز خط و نشان برای رقیب دیرینه، رئال مادرید که دیگر مشتری این بازیکن بود، دلیل منطقی دیگری نمی تواند داشته باشد.

صبح سه شنبه مارکا صفحه اصلی اش را با تیتر آندره گومز بست. در ادامه اش نوشته: او به رئال نزدیک تر شد. اما فقط دو روز بعد بارسلونا رسما اعلام کرد که این بازیکن را خریده است. آن هم در ازای 35 میلیون یورو.

با خرید او، بارسلونا در این تابستان تا به حال حدود 60 میلیون یورو برای خرید بازیکن خرج کرده است. شکی نیست که گومز بازیکن خوبی است، اما هافبک میانی پستی نبود که بارسا بیش از همه در آن پست نیاز به بازیکن داشته باشد.

زمستان گذشته این باشگاه نیاز به خرید مهاجمی داشت که کار مسی، سوارس و نیمار را آسان تر کند و هدف اصلی شان نولیتو بود. اما موفق به جذب او نشد و تاوانش را هم به حذف از لیگ قهرمانان داد.

6 ماه گذشت و هنوز مهاجمی در کار نیست. دنیس سوارس برگشت، بارسلونا بند قرارداد او مبنی بر پرداخت رقم فسخ قرارداد را استفاده کرد. ساموئل اومتیتی و لوکاس دینیه هم آمدند. همه این ها مفید خواهند بود. اما در پست دیگر شاید می شد پول را بهتر خرج کرد.

در حالی که دنی آلوس از بارسلونا رفته، شاید بهتر خرید یک دفاع راست بود. بهترین گزینه هم می توانست هکتور بلرین، بازیکنی که در لاماسیا رشد کرده باشد.

اما حالا به نظر سرخی روبرتو یا سرخی سمپر در این پست بازی خواهند کرد. البته که شکی نیست این دو بازیکن با استعداد هستند و با بازی کردن باتجربه تر هم می شوند. آندره گومز اما به نظر قرار است جانشین ژاوی شود که آردا توران هرگز نتوانست جای خالی اش را پر کند. قرار است گومز در کنار بزرگانی مثل اینیستا و راکیتیچ بازی کند.

او اما فقط 22 سال سن دارد و مطمئنا رشد می کند. اما در حال حاضر علامت سوال بزرگی مقابل توانایی او وجود دارد. او همچنین بازیکن کندی است که این خودش یک مشکل است. هرچند شاید با فلسفه مالکیت محور بارسلونا این موضوع جای نگرانی نداشته باشد.

خیلی از هواداران بارسلونا معتقدند که باشگاهشان همیشه در جذب بازیکنان میانی بزرگ مانند لوکا مودریچ و ایسکو ضعیف عمل کرده است. بازیکنانی که سبک بازی شان با بارسلونا بیشتر هماهنگ بود تا رئال مادرید. این بار اما باشگاه بارسا توانسته در جذب یک بازیکن رقیب دیرینه اش را شکست دهد و همین موضوع برای خوشحالی بارسایی ها کافی است. اما فقط زمان ثابت می کند که این خرید ارزش دیگری هم داشته است.
کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-07-22 16:09:28
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر