فهرست
حضور در تیم ملی جایگزین سربازی می شود؟ تکذیب شد
حضور در تیم ملی جایگزین سربازی می شود؟ تکذیب شد

حضور در تیم ملی جایگزین سربازی می شود؟ تکذیب شد

آی اسپورت - به دنبال انتشار خبری مبنی بر اینکه حضور در تیم ملی جایگزین خدمت سربازی خواهد شد، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح این خبر را تکذیب کرد و درباره نحوه خدمت سربازی اعضای تیم‌های ملی توضیحاتی را ارائه کرد. سردار موسی کمالی درباره این موضوع گفت: احتمالا سوءتفاهم یا سوء برداشتی در انتشار چنین خبری صورت گرفته است، چرا که چنین اقدام و تصمیمی به هیچ عنوان صحت ندارد و دعوت به تیم ملی یا حضور در تیم ملی به هیچ عنوان به منزله انجام خدمت سربازی نیست.
وی با بیان اینکه دعوت به تیم ملی و حضور در آن به هیچ عنوان جزو خدمت سربازی محسوب نمی‌شود، درباره شرایط سربازی اعضای تیم‌های ملی تصریح کرد: تنها آن دسته از اعضای تیم های که موعد اعزام به خدمت‌شان رسیده باشد و غیبت هم نداشته باشند، پس از دریافت برگه اعزام به خدمت و گذراندن دوران آموزشی می‌توانند تا زمانی که در تیم ملی حضور دارند، سربازی‌شان را هم در همین تیم سپری کنند.
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اضافه کرد: بنابراین اینطور نیست که اگر فردی بر فرض مثال دو سال قبل در تیم ملی بود و حالا بخواهد به سربازی برود، سابقه حضورش به عنوان مدت سربازی‌اش محاسبه شود، بلکه فرد باید از زمان تصمیم برای اعزام به سربازی و پس از گذراندن دوران آموزشی به تیم ملی دعوت شود.


منبع: ایسنا
     
آی اسپورت
2016-07-23 07:12:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر