فهرست

بهترین‌ها قبل از انتخاب لو رفت: طارمی برترین بازیکن سال می شود

آی اسپورت - چند فصلی است که بعد از پایان رقابت‌ها، برترین‌های لیگ انتخاب و معرفی می‌شوند. این مساله هم انگیزه زیادی در بین بازیکنان و مربیان ایجاد کرده و هم اینکه جذابیت خاصی به مسابقات داده. مراسمی که قرار است امشب هم در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شود و برترین‌های لیگ معرفی شوند. هر فصل قبل از اینکه مراسم شروع شود، تا حدود زیادی نام برترین‌ها لو می‌رفت اما این بار سازمان لیگ، تمهیداتی در نظر گرفته که نام برترین‌ها لو نرود تا همه به فکر حدس و گمان باشند. البته با این سختگیری‌ها باز هم نام چند نفر از برترین‌ها لو رفته.
رای فردوسی‌پور به طارمیشاید برای خیلی‌ها جالب باشد که بدانند این برترین‌ها را چه کسانی انتخاب می‌کنند؟ قبلا گفته می‌شد خود مسوولان سازمان لیگ چنین کاری را انجام می‌دهند اما اینطور نبوده و نیست چرا که برترین‌های هر فصل با نظرسنجی که از اهالی فوتبال صورت می‌گیرد، انتخاب می‌شوند. این نفرات را مربیان باشگاه‌ها، روسای هیات‌های فوتبال استان‌ها، کارشناسان فوتبال، کادرفنی تیم ملی، سردبیران ورزشی و مدیران عامل باشگاه‌ها انجام می‌دهند. نکته جالب این است که در بین کارشناسان فوتبال، ظاهرا نام عادل فردوسی‌پور هم به چشم می‌خورد. گفته می‌شود رای فردوسی‌پور برای عنوان برترین بازیکن سال، به مهدی طارمی بوده.
طارمی و تغییر جهت درباره انتخابشقبل از اینکه مهدی طارمی به ایران برگردد، گفته می‌شد سازمان لیگ به خاطر هواداران پرسپولیس و دلخوری آنها از این بازیکن، تصمیم دارد نام طارمی را از لیست برترین‌های فصل پانزدهم بیرون بیاورد. این مساله البته نه تایید شد و نه تکذیب اما حالا که طارمی به ایران برگشته و محبوبیت خاصی در بین هواداران پیدا کرده، بدون شک می‌تواند در بین برترین‌های فصل پانزدهم باشد. گفته می‌شود مهدی طارمی علاوه بر اینکه توانست عنوان آقای گل و بهترین گلزن لیگ پانزدهم را به خود اختصاص دهد، گزینه اصلی برای کسب عنوان برترین بازیکن سال است.
حدادی‌فر بازیکن اخلاق یا بهترین بازیکن میانی؟یکی از نام‌هایی که لو رفته، قاسم حدادی‌فر است. کاپیتان دوم ذوب‌آهن اصفهان که به خاطر آسیب‌دیدگی‌اش در تهران به سر می‌برد تا پای خود را به تیغ جراحان بسپارد. اگرچه نام او لو رفته اما هنوز مشخص نشده قرار است عنوان بهترین بازیکن اخلاق را از آن خود کند یا بهترین بازیکن خط میانی. گفته می‌شود حدادی‌فر شانس زیادی برای کسب عنوان بهترین بازیکن اخلاق دارد و احتمالا این عنوان را از آن خود خواهد کرد. البته در کنار او ظاهرا مهدی رجب‌زاده قرار دارد که در 30 بازی لیگ پانزدهم، هیچ کارتی دریافت نکرده بود.
برترین‌های بانوانبرخلاف آقایان، نام برترین‌های بانوان خیلی راحت‌تر لو رفت. گفته می‌شود در مراسم امشب قرار است سارا قمی برترین گلزن بانوان باشد، شبنم بهشت عنوان برترین بازیکن سال بانوان را کسب کند و انسیه خبازمافی‌نژاد برترن کمک داور زن فوتبال بانوان شود.
گزینه‌ها هم تقریبا مشخص شدنددر بین برترین‌های دیگر بخش‌ها، به نظر می‌رسد فرناندو خسوس دروازه‌بان فصل گذشته استقلال خوزستان عنوان برترین دروازه‌بان را از آن خود خواهد کرد که در کنار او احتمالا نام مهدی رحمتی و رشید مظاهری هم به چشم خواهد خورد. در بین مربیان عبدا... ویسی، برانکو ایوانکوویچ و یحیی گل‌محمدی حضور خواهند داشت. میلاد ترابی شانس اول پدیده سال است که رقبایی مثل احسان پهلوان و علی علیپور را در کنار خود دارد. محسن ترکی، اشکان خورشیدی و بیژن حیدری هم گزینه‌های برترین‌های داوری هستند. امید ابراهیمی، بختیار رحمانی و رحیم زهیوی برترین بازیکنان خط میانی‌اند. امید عالیشاه، مهدی رجب‌زاده و سروش رفیعی هم برترین گلسازان خواهند بود. برترین باشگاه هم بدون شک استقلال خوزستان خواهد بود که احتمالا گزینه‌هایی مثل پرسپولیس و ذوب‌آهن در کنار آن قرار خواهند گرفت.منبع: ایران ورزشی
     
آی اسپورت
2016-07-23 07:45:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر