فهرست
سوال روز: چرا دایی آخرین گزینه تیم‌های بدون مربی است؟
سوال روز: چرا دایی آخرین گزینه تیم‌های بدون مربی است؟

سوال روز: چرا دایی آخرین گزینه تیم‌های بدون مربی است؟

آی اسپورت - در سال‌های اخیر اتفاق عجیب و جالبی برای علی دایی «سرمربی» رخ داده است که البته اصلا برای او خوب نیست. دایی تقریبا در هیچ تیمی نتوانسته بیشتر از یک سال دوام بیاورد. البته در پایان همان سال هم با مدیران باشگاهش به مشکل خورده است، اما نکته تلخ برای دایی این است که او هیچگاه گزینه اصلی هیچ‌کدام از تیم‌های لیگ برتری نبوده است و اغلب تیم‌هایی که در جذب مربی موردنظر خودشان به نتیجه نرسیده‌اند به سراغ او رفته‌اند. البته این تیم‌ها هم به‌دلیل کمبود وقت و نزدیکی شروع لیگ انگشت روی دایی می‌گذارند تا بلکه عقب‌ماندگی خودشان را با برند بزرگ «دایی» جبران کنند.
 
این اتفاق سال گذشته برای صبای قم رخ داد و دایی یک هفته مانده به شروع لیگ ناگهان جای مهدی تارتار را گرفت؛ در نهایت هم با این تیم پرمهره به رتبه هفتم لیگ رسید. امسال هم این اتفاق به شکل مشابهی رخ داد؛ نفت تهران چند روز پیش، او را به‌عنوان سرمربی انتخاب کرد، چون بقیه تیم‌ها مربی خودشان را انتخاب کرده بودند یعنی 15 تیم از تیم‌های لیگ برتر تمایلی به انتخاب دایی به‌عنوان مربی نداشتند. جالب اینکه نفت هم در ابتدا افشین پیروانی را به‌عنوان سرمربی انتخاب کرده بود، اما با مخالفت فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش با این اتفاق در نهایت نفتی‌ها به گزینه علی دایی رسیدند.
 
در واقع این طور به‌نظر می‌رسد که تیم‌ها در شرایط عادی تمایل چندانی به همکاری با دایی ندارند (احتمالا به‌دلیل خصوصیات اخلاقی دایی)، اما وقتی در شرایط سخت قرار می‌گیرند ناچار می‌شوند به دایی رو بیاورند تا ضعف‌های احتمالی‌شان زیر سایه نام او قرار بگیرد. 

منبع: روزنامه وقایع اتفاقیه
  ۹  
آی اسپورت
2016-07-23 09:38:17
نظر دهید
۹ نظر
امید
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۲۵
چون مربی نیست اخلاق هم نداره، با همه اختلاف پیدا میکنه، اختلاف هم پیدا کنه دیگه خدا را بنده نیست و همه را از دم تیغ میگذرونه ضمن اینکه کار اصلی علی جنگی، بیزینس و تجارت و معامله گری است و برای تفریح و سرگرمی، مربی گری هم میکنه و به دلیل مشغله زیاد روزی تیم هم تمرکز نمیگذاره و وقتی ناکام میشه پدر بقیه را درمیاره
حمید
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۲۶
دو تا دلیل وجود داره اول اینکه دایی مربی خیلی خوبی نیست و کارنامه درخشانی نداره و نکته دوم هم اینکه ایشان همیشه درخواست دستمزد بالا برای خودشان و برادرشان محمد دایی و دوست صمیم شان غلامپور دارند به همین دلیل همیشه در آخرین دقایق با مبلغ کمتر و رابطه یه تیم پیدا میکنند.
-
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۴۳
نه چون گرونه
-
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۲۰
مشکل اساسی دایی اینجاست که هیچوقت مسئولیت کارهاشو قبول نمیکنه و عمیشه به شکل بی منطقی فرافکنی می کنه
خراب مورینیو
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۰۹
خیلی واضحه دوستان چرا ؟؟ جوابش یک کلمه س ... لابی و فشار قوی !!! دنبال چیز دیگه ای هم الکی نروید ... تا چند سال پیش اکثر روزنامه نگارها میگفتن علم مربیگری داره و از این صحبت ها .... هر چی که میگذره عیار این آقای نسبتا محترم بیشتر معلوم میشه ! کاش یک دهم توجهی که به این میشد به وحید شمسایی آقای گل فوتسال جهان میشد اونم دروازه زیر 2 متری نه دروازه 8 متری !!! بگذریم گذر زمان همه چیز رو روشنتر میکنه ولی افسوس !
مشروح
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۳۴
چون خیلی از بازیکنان به اعتبار دایی میان با اون تیم قرارداد میبندن! ولی این هم جای تعجب داره که ایشون همیشه هم تو تیمهای تهرانی و اطراف تهران تیم داره!
-
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۰۵
با دلال ها کار نمی کنه… دلیلش همینه
-
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۳۹
مگه پارسال تو صبا بد کار کردشما کلا با دایی حال نمیکنید
-
شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۲
چون اهل دلال بازی ولابی نیست وزیربارزورهم نمیره شمانگران خودتون باشین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر