فهرست
پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک: ریو آخرین المپیک من است
پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک: ریو آخرین المپیک من است

پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک: ریو آخرین المپیک من است

آی اسپورت - مایکل فلپس با کسب ۲۲ مدال که ۱۸ تای آن طلا است، پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک محسوب می شود. این ورزشکار آمریکایی که در چند سال گذشته نیز با مسائل حاشیه ای دست به گریبان بوده است، می خواهد برای آخرین بار حضور در بازی های المپیک را تجربه کند. حضوری که این شناگر آمریکایی تاکید کرده آخرین حضور او در بازی‌های المپیک است.
 
بعد از اعلام بازنشستگی و منصرف شدن از آن، این شناگر در رقابت های ریو حضور خواهد داشت تا اولین شناگر مرد آمریکایی باشد که حضور در پنج دوره بازی های المپیک را تجربه می کند. این ورزشکار ۳۱ ساله درباره آخرین حضور خود در بازی‌های المپیک گفت: بدون هیچ شکی این آخرین حضور من در المپیک خواهد بود. کار من تمام شده است. بدن من دیگر توان رقابت بیشتر را ندارد. به هیمن خاطر بعد از ریو دیگر مسابقه نخواهم داد.
 
فلپس بعد از المپیک لندن از شنا خداحافظی کرد ولی ۱۸ ماه بعد از تصمیم خود منصرف شد و برای حضور مجدد در عرصه شنا به رقابت پرداخت. این ورزشکار در یک سال گذشته با رسوایی مصرف مشروبات الکلی روبرو شده بود که به شدت مورد انتقاد رسانه های این کشور قرار گرفت ولی آن طور که فلپس اعلام کرده است او توانسته خود را درمان کند و از این کار خود ابراز ندامت کرده است.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-07-23 11:24:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر