فهرست
اینفوگرافیک: گومس و سوارز، خون تازه‌ای در رگ‌های بارسلونا
اینفوگرافیک: گومس و سوارز، خون تازه‌ای در رگ‌های بارسلونا

اینفوگرافیک: گومس و سوارز، خون تازه‌ای در رگ‌های بارسلونا

آی‌اسپورت – با اینکه رافا هونیگستاین اعتقاد دارد گومس کیفیتِ لازم برایِ قرار گرفتن در ترکیبِ اصلیِ بارسلونا را ندارد و استیو نیکول بعد از شنیدنِ خبرِ انتقالِ 41 میلیون پوندیِ او به نوکمپ درخواست کرد با تخته تویِ سرش بکوبند و اعلام کرد جهان فوتبال رسما خل و چل شده، اما آمار و عملکردِ هافبکِ پرتغالیِ سابقِ والنسیا نشان می‌دهد، حداقل بدونِ در نظر گرفتنِ قیمتش، می‌تواند خریدی خوب برایِ بارسلونا باشد.
 
بارسا بعد از خریدِ دو مدافع، ساموئل اومتیتی و لوکاس دینیه، دنبالِ خریدِ یک هافبکِ دونده و پرانرژی بود. گومس فصلِ پیش در ترکیبِ والنسیایی که به شدت بحران‌زده و سرگردان بود، یکی از بازیکنانِ شاخصِ تیمش بود. در مقایسه با بازیکنان بارسلونا به طورِ مثال گومس با اینکه با مشکلِ مصدومیت هم درگیر بود و تنها 27 بار در ترکیبِ اصلیِ والنسیا قرار گرفت، اما نمره‌یِ کلی‌اش (6.94) از آردا توران (6.73) بالاتر بود.
 
نوعِ بازیِ گومس که در واقع یک هافبکِ باکس-تو-باکس است و تخصصِ انتقالِ بازی از دفاع به حمله را دارد، باعث شد تا فصلِ پیش به طور میانگین در هر بازی 1.5 بار رویش خطا کنند. آمارِ مهم دیگر میانگینِ 1.7 دریبلِ موفقش در هر بازی بود که در مقایسه با بازیکنانِ بارسلونا بعد از نیمار و مسی از همه بالاتر است. گومس در یورو 2016 هم با اینکه هنوز مشکلِ مصدومیتش کاملا رفع نشده بود در ترکیبِ پرتغال در بازی‌هایِ اول حاضر بود، ولی از دورِ حذفی به بعد جایش را به رناتو سانچس داد. در همین دقایقِ نه چندان زیاد گومس میانگینِ 1.6 پاسِ کلیدی در هر بازی داشت.
 
اما خریدِ دیگر بارسلونا یک سوارزِ دیگر است، دنیس سوارز. سوارز که پیش از این بازیکنِ بارسلونا بود و به ویارئال رفته بود و حالا با تنها سه میلیون یورو بیشتر از قیمتِ فروشش به زیردریایی‌هایِ زرد به نوکمپ بازگشته، پوششِ خوبی برایِ آندرس اینیستا محسوب می‌شود و البته خطری جدی برایِ رافینیا.
 
ویارئال فصلِ پیش با درخششِ سوارز تا نیمه نهاییِ یوروپا لیگ پیش رفت، جایی که مقابلِ لیورپول شکست خورد. سوارز در این تورنمنت با 7 پاسِ گل، بهترین پاسورِ کلِ جام و کلیدی‌ترین مهره‌یِ تیمش در بعدِ خلاقیتِ هجومی بود. سوارز جدا از خطِّ میانی، به عنوانِ بالِ چپ هم می‌تواند بازی کند، کیفیتی که برایِ استراحت دادن به نیمار می‌تواند مفید باشد. فصلِ پیش مارسلینو 19 بار از سوارز به عنوانِ وینگرِ چپ استفاده کرد که حاصلش دو گل، چهار پاسِ گل و نمره‌یِ قابلِ قبولِ 7.16 بود.
 
با توجه به اینکه روبرتو فرناندز، مدیر ورزشیِ بارسلونا، اعلام کرده باشگاه با اعتمادِ کامل به الکس ویدال و سرخی روبرتو برایِ پر کردنِ جایِ خالیِ دنی آلوس، قصدِ خریدِ مدافع راست ندارد، به نظر می‌رسد ترنسفرهایِ تابستانیِ بلاگرانا به پایان رسیده باشد. البته هنوز حرف از خریدِ یک مهاجمِ مرکزی برایِ پوششِ لوئیس سوارز است. به هر حال چه این اتفاق بیفتد، چه نه، بارسا همچنان یکی از بهترین اسکوادهایِ کلِ اروپا را دارد، اسکوادی که با چهار خریدِ این پنجره عمقِ بیشتری هم پیدا کرده است.
 
 
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-07-23 12:25:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر