فهرست
یادداشت: پوگبا باید خط میانی یووه را به یونایتد ترجیح دهد
یادداشت: پوگبا باید خط میانی یووه را به یونایتد ترجیح دهد

یادداشت: پوگبا باید خط میانی یووه را به یونایتد ترجیح دهد

کریس وواکس

هواداران منچستریونایتد هنوز هم با خبر احتمال پیوستن پوگبا به تیمشان خوشحالند. اما شکست 4 بر یک این تیم مقابل دورتموند در دیدار دوستانه نشان داد که ستاره فرانسوی نمی تواند همه کار را خودش بکند. در حالی که یونایتد در انتظار بازگشت شوانشتایگر و مورگان اشنایدرلین است و به مایکل کریک یک شب استراحت داده، آندر هررا و دلی بلیند بازیکنان خط میانی این تیم در دیدار مقابل غول آلمانی بودند. آن ها فرصت خوبی داشتند تا توانایی هایشان را هم پیش از شروع فصل جدید به مربی تازه واردشان نشان دهند.
اما در عوض چیز دیگری به مورینیو ثابت شد و آن هم این بود که مربیان قبلی هم مربی های بزرگی بودند، اما درست کردن این منچستر کار سختی است. هررا و بلیند اصلا در حد انتظار نبودند و یونایتد هم اینترنشنال چمپیونزکاپ را با شکست، آن هم از نوع سنگین آغاز کرد. منچستر که پیش از این یک دیدار دوستانه انجام  داده بود به مصاف دورتموندی رفته بود که 4 بازی در پیش فصل انجام داده بود. این یعنی دورتموند هماهنگ تر بود. اما دلیل نمی شود عملکرد ضعیف یونایتدی ها نادیده گرفته شود و دو بازیکنی که در خط میانی بودند که به هیچ وجه نتوانستند مربیشان را برای بیشتر بازی کردن در طول فصل متقاعد کنند. هرچند که آن ها تنها بازیکنان ضعیف یونایتد نبودند و بدتر از آن ها فیل جیمز و مارکوس روخو بودند. اما برای آمدن پوگبا باید خط میانی قوی تر باشد و شاید عملکرد هررا و بلیند برای او نکته ای قابل توجه باشد که او را از تصمیم پیوستن به یونایتد بازدارد. پوگبا بازیکنی سرعتی و با توانایی بالا در بازی سازی و انجام حرکات تکنیکی است. در کنارش هم بازیکنانی نیاز دارد که حداقل بتوانند کمی بازیکنان حریف را سرگرم خودشان کنند تا پوگبا راحت تر کارش را انجام دهد.
در یوونتوسی که در حال آماده شدن برای رقابت های فصل 17-2016 است در میانه میدان نام سامی خدیرا و میرالم پیانیچ دیده می شود. این دو می توانند مکمل بهتری برای پوگبای 23 ساله باشند. اما بازیکنان خط میانی یونایتد متاسفانه در شانگهای استعدادی از خود نشان ندادند که به غیر از مورینیو، توجه پوگبا را هم به خود جلب کند.
هررا فصل گذشته تنها 17 بازی انجام داد. بلیند هم توسط فان گال به عنوان یک مدافع میانی استفاده می شد. مطمئنا هر دوی این بازیکنان برای فصل آینده باید برای جایگاهشان در ترکیب اصلی بجنگند. اگر پوگبا هم به این تیم بیاید که کار آن ها سخت تر هم می شود. بازیکن هلندی البته این شانس را دارد که در خط میانی هم بازی کند. اما پست تخصصی او در میانه میدان است.
در دیدار مقابل دورتموند تک گل یونایتد را میخیتاریان زد. این می تواند برای پوگبا نکته ای مثبت باشد. لوک شاو هم ریکاوری را با موفقیت به پایان رسانده و این هم خود یک نکته مثبت دیگر است. مارکوس راشفورد هم با به زمین آمدن سرعت بهتری به یونایتد بخشید و شاید این ها برای متقاعد کردن پوگبا برای پیوستن به یونایتد با مورینیو کافی باشد. هرچند خاطره بد روز جمعه از ذهن هیچ هواداری پاک نمی شود و مطمئنا پوگبا که این روزها بازی های یونایتد را با دقت بیشتری دنبال می کند هم این بازی را در ذهن خواهد داشت. اگر پوگبا به یونایتد نیاید می توان هررا و بلیند را در تصمیم او کمی دخیل دانست. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-07-23 18:05:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر