فهرست
اینفوگرافیک: معنای خرید واینالدوم برای لیورپول
اینفوگرافیک: معنای خرید واینالدوم برای لیورپول

اینفوگرافیک: معنای خرید واینالدوم برای لیورپول

آی‌اسپورت – واینالدوم فصلِ پیش جزو معدود نقاطِ روشنِ نیوکاسل بود. کاپیتانِ سابقِ پی.اس.وی آیندهوون در اولین حضورش در لیگِ برتر 11 گل زد، که برایِ یک هافبک آماری چشمگیر است. نوعِ بازیِ واینالدوم حتی مقایسه‌هایی با فرانک لمپارد هم به میان آورد. و حالا او به لیورپول پیوسته است.
 
با وجودِ جذابیتِ نوعِ بازیِ واینالدوم، دو نکته درباره‌یِ آخرین خریدِ یورگن کلوپ برایِ ساختنِ لیورپولی جدید سوال برانگیز است. نکته‌یِ اول اینکه درسته واینالدوم فصل را خیلی خوب برایِ نیوکاسل شروع کرد، اما بعد از چهار گلی که در پیروزیِ عجیبِ 2-6 مقابلِ نوریچ سیتی زد، در 29 بازیِ بعدِ لیگ تنها چهار گلِ دیگر زد. در واقعِ دو گلِ آخرِ واینالدوم هم که در یک پیروزیِ عجیبِ دیگر با نتیجه‌یِ 1-5 در هفته‌یِ آخر مقابلِ تاتنهام زده شد، پایانی بود بر 15 بازیِ بدونِ گل برایِ هافبکِ هلندی. این افتِ فرمِ مقطعی نکته‌ایست که واینالدومِ 25 ساله برایِ رسیدن به سطحِ اول فوتبالِ لیگِ برتر و قرار گرفتن در ترکیبِ اصلیِ لیورپول باید برطرفش کند.
 
اما سوالِ دوم درباره‌یِ انتقالِ واینالدوم به لیورپول پستی است که قرار است برایِ تیمِ کلوپ بازی کند. واینالدوم فصل پیش در 19 بازیِ لیگِ برتر به عنوانِ هافبکِ چپ برایِ نیوکاسل به زمین رفت و در این پست هشت گل زد و دو پاسِ گل داد و نمره‌یِ 7.01 از هواسکورد گرفت، نمره‌ای که بالاتر از نمره‌‌اش در 17 بازی به عنوانِ هافبکِ میانی بود (6.83).
 
پس منطقی است اگر تصور کنیم طرحِ کلوپ برایِ واینالدوم بازی در پستِ هافبکِ چپ است، طرحی که به فیلیپه کوتینیو اجازه می‌دهد به مرکزِ زمین و پستِ شماره‌یِ 10 منتقل شود. استفاده از کوتینیو در این پست می‌تواند قدرتِ خلاقه و هجومیِ لیورپول را بالاتر ببرد. آمار نشان می‌دهد که ستاره‌یِ برزیلیِ آنفیلد در تنها شش بازی‌ای که فصلِ پیش در لیگ در این پست به زمین رفت سه گل زد و دو پاسِ گل داد و نمره‌یِ 7.55 از هواسکورد گرفت، نمره‌ای که بالاتر از 7.21 ای بود که در 20 بازی در پستِ هافبکِ چپ گرفت.
 
البته نکته‌یِ مثبت درباره‌یِ واینالدوم همین چند پسته بودنش است، عاملی که می‌تواند کمکِ زیادی به کلوپ برایِ پر کردنِ جایِ خالیِ آدام لالانا، روبرتو فرمینو و خودِ کوتینیو که سابقه‌یِ مصدومیت زیاد دارند کند.
     
آی اسپورت
2016-07-24 10:37:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر