فهرست
برهانی، سودمندترین مهاجم ؛ سه مهاجم تنها با 3 گل !
برهانی، سودمندترین مهاجم ؛ سه مهاجم تنها با 3 گل !

برهانی، سودمندترین مهاجم ؛ سه مهاجم تنها با 3 گل !

آی‌اسپورت- تیم فوتبال استقلال تهران بعد از فراز و نشیب های طولانی امسال نتوانست آنطور که باید و شاید به ایده آل های مدنظرش دست پیدا کرده و از عنوان قهرمانی سال گذشته خود دفاع کند .
تیم قلعه نویی بعد از بدنسازی نصفه و نیمه ای که در ابتدای لیگ سیزدهم در مجموعه خود تجربه کرد ، هیچ گاه نتوانست به مرز آمادگی و هماهنگی ایده آل کادرفنی خود دست پیدا کرده و بازی های همیشگی تیم های تحت هدایت امیر را در قالب نمایشی روان و هجومی به معرض نظاره بگذارد.
با این همه باز هم این استقلال بود که در کنار مشکلات سریالی پیرامون خود از کورس قهرمانی بازی ها فاصله نگرفت و دست آخر هم با اختلاف امتیاز کمی عطای جام و حتی سهمیه آسیایی را به لقایش بخشید تا ناکام ترین فصل پیش روی مربی پرافتخار خود را تجربه کرده باشد.
با تمامی این اشارات و تفاسیر اما خط آتش آبی ها نیز سال کم فروغی را پشت سر گذاشت و با جدایی مجیدی گل آوراژ کمی را در کارنامه اش ثبت کرد .
مهاجمین استقلال در رقابت های داخلی نتوانستند رزومه ای در حد و اندازه های نام این تیم برجای گذاشته و از اعتبار خود دفاع کنند .
آماری که نه در اندازه خط حمله تیم های قلعه نویی بود و نه در اندازه نام نفرات این ناحیه از ترکیب استقلالی ها .
با بررسی و نگاهی تیتروار به عملکرد مهاجمین استقلال در فصلی که مردان میانی و چه بسا دفاعی این تیم جورکش شده و ایفاگر نقش گلزنی بودند ، آرش برهانی به رغم دقایق کمتر حضورش در زمین ، موثرترین مهاجم لقب گرفت و سه مهاجم دیگر نیز در بین مردان خط آتش استقلال با مجموع 1747 دقیقه حضور خود در میدان تنها با 3 گل نتوانستند نقش پررنگی در گل آوراژ تیم امیر ایفا کنند.
با این حال محمد مهدی نظری نیز ضعیف ترین مهاجم استقلال طبق آمار بوده و در مجموع 1404 دقیقه حضورش در میدان که 3 دیدار کامل 90 دقیقه ای را نیز در خود می بیند، تنها یک توپ را به تور رقبا دوخته و رکوردی جالب توجه را برای یک مهاجم خلق کرده است  .
با این حال همانطور که اشاره شد، آرش برهانی بهترین عملکرد را با در نظر گرفتن میانگین دقایق حضورش در زمین از خود بر جای گذاشته و در مجموع حضور 1218 دقیقه ای خود در میدان که سه دیدار کامل نیز در کارنامه او ثبت شده ، موفق به زدن 5 گل شده که این آمار بدون تردید می توانست با بیشتر بودن دقایق حضور این بازیکن در زمین بالاتر نیز باشد .
پس از آقای شماره 9 ، سیاوش اکبرپور نیز با مجموع 1591 دقیقه بازی نتوانسته آمار قابل قبولی به ثبت رسانده و علی رغم 11 حضور 90 دقیقه ای در زمین در کنار سایر دقایق بازی خود تنها 2 توپ را به دروازه رقبا وارد کند .
محمد قاضی دیگر مهاجم استقلالی ها تعداد گل بیشتری را در کارنامه دارد و با مجموع 2184 دقیقه بازی برای تیمش و البته تجربه 23 حضور 90 دقیقه ای ، 7 گل را به ثمر رسانده است.
فرهاد مجیدی ، دیگر مهاجم آبی ها که در دیدار دراماتیک مقابل مس کرمان در آزادی کفشهای خود را آویخت ، در جمع 544 دقیقه بازی برای استقلال ، 4 گل را به تور رقبا نشانده تا به این شکل لینک جالبی با عدد " 4 " داشته باشد .
ابوباکر کبه ، مهاج بورکینافاسویی-فرانسوی استقلال هم در مجموع 280 دقیقه بازی یک گل را به ثمر رسانده که این آمار با توجه به مصدومیت سنگین وی چندان هم غیر قابل توجیه نیست .
مهرداد اولادی نیز در بین مهاجمین یک گله استقلال حضور دارد که تک گل خود را در مجموع 280 دقیقه بازی به ثمر رسانده است.
اثر گذار ترین مهاجم استقلال از لحاظ به ثمر رساندن گل های حساس و تاثیر گذار باز هم آرش برهانی است که با زدن 2 گل 3 امتیازی به تیم های سایپا و فولاد خوزستان 6 امتیاز را برای تیمش خریده است .
پس از او نیز محمد قاضی با به ثمر رساندن 2 گل 3 امتیازی در جایگاه بعدی قرار دارد که این آمار را با گلزنی به تیم های صبا و استقلال خوزستان به نام خود ثبت کرده است  . البته قاضی دقایق بیشتری را به نسبت برهانی بازی کرده است.
فرهاد مجیدی، دیگر مهاجم آبی ها نیز با زدن یک گل به داماش نتیجه تساوی را به سود تیمش عوض کرده و البته در دیدار مقابل نفت نیز گلی سه امتیازی را به دروازه تیم گل محمدی دوخته است .
و اما در آخر نیز گل سه امتیازی نظری به راه آهن را نیز می توان در این دسته جای داد و در نظر گرفت .

محمد جعفری 
     
آی اسپورت
2014-04-15 14:28:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر