فهرست
گزارش: جدال سوپر ایجنت‌ها؛ تیمِ مندس علیه تیمِ رایولا
گزارش: جدال سوپر ایجنت‌ها؛ تیمِ مندس علیه تیمِ رایولا

گزارش: جدال سوپر ایجنت‌ها؛ تیمِ مندس علیه تیمِ رایولا

داوید دخئا (مندس) – جی‌جی دوناروما (رایولا)
 
به پدیده‌یِ 17 ساله‌یِ میلان لقبِ بوفونِ جدیدِ فوتبالِ ایتالیا را داده‌اند. اما دوناروما تا رسیدنِ به سطحِ دخئا، یکی از بهترین دروازه‌بان‌هایِ حالِ حاضرِ فوتبالِ جهان، اگر نگوییم بهترین، راهِ زیادی دارد.
 
نیکولاس اوتامندی (مندس) – ایگناتزیو آباته (رایولا)
 
بینِ بازیکنانِ مندس فول‌بکِ راستِ درجه یکی پیدا نمی‌شود. پس برایِ ساختنِ تیمِ یازده نفره‌اش باید اوتامندی را به این پست ببریم و با آباته‌یِ میلان مقایسه کنیم. آباته فصلِ نسبتا خوبی را در سریِ آ پشتِ سر گذاشت و حالا دیگر بدل به دفاعِ راستی مطمئن شده است. اما اوتامندی با تمامِ جنجال‌هایی که برایِ پیوستن به سیتی از والنسیا به پا کرد، نمایش‌هایِ بسیار پایین‌تر از انتظارات داشت، وضعیتی که حتی آینده‌اش تحتِ رهبریِ پپ گواردیولا را هم زیرِ سوال برده است.
 
فابیو کونترائو (مندس) – مکسول (رایولا)
 
دو مدافعِ چپی که به نظر می‌رسد از اوجشان دیگر فاصله گرفته‌اند. البته مکسول فصلِ گذشته همچنان گزینه‌یِ اول لوران بلان در پاریس سن ژرمن بود، اما رئال مادرید کونترائو را به موناکو قرض داده بود.
 
تیاگو سیلوا (مندس) – بارتوژ سالامون (رایولا)
 
دو مدافعی که قابل مقایسه با هم نیستند. سیلوا همچنان یکی از بهترین مدافعینِ جهان و ستاره و رهبرِ پاریس سن ژرمن است، اما سالامون، مدافعِ کالیاری، حتی جایی در فهرستِ نهاییِ لهستان برایِ یورو 2016 هم نداشت.
 
پپه (مندس) – رودریگو الی (رایولا)
 
در جدال یازده به یازده تیم‌هایِ سوپر ایجنت‌ها مرکزِ خطِ دفاعی متعلق به مندس است. پپه قهرمانِ چمپیونز لیگ و جامِ ملت‌هایِ اروپا، در حالِ حاضر فاصله‌یِ بسیاری با مدافعِ برزیلی و 22 ساله‌یِ میلان دارد.
 
رناتو سانچس (مندس) – پل پوگبا (رایولا)
 
جدال دو تا از جذاب‌ترین هافبک‌هایِ نسلِ جدیدِ فوتبالِ اروپا را در فینال یورو 2016 مقابلِ هم دیدیم، جدالی که چه به لحاظِ نمایش و چه به لحاظِ نتیجه به سودِ هافبکِ جدیدِ بایرن مونیخ به پایان رسید. اما حقیقت اینجاست که سانچسِ 18 ساله، با تمامِ استعدادی که ازش دیدم، هنوز جایِ زیادی برایِ اثباتِ خودش دارد. در نقطه‌یِ مقابل اما پوگبایِ 23 ساله چهار فصلِ پیاپی مهره‌یِ کلیدیِ یوونتوس در قهرمانیِ سریِ آ و رسیدن به فینالِ چمپیونز لیگ بوده، ستاره‌ای که قرار است به زودی لقبِ گرانقیمت‌ترین بازیکنِ تاریخِ فوتبال را به خودش اختصاص دهد. پس فعلا پوگبا را باید برتر از سانچس بدانیم. اگرچه ادامه‌یِ حرفه‌یِ این دو هافبک در مونیخ و احتمالا منچستر می‌تواند این تعادل را به هم بزند.
 
آنخل دی ماریا (مندس) – هنریک مخیتاریان (رایولا)
 
هودارانِ منچستر یونایتد امیدوارند اتفاقی که برایِ دی ماریا در اولدترافورد افتاد برایِ مخیتاریان تکرار نشود. ستاره‌یِ سابقِ رئال مادرید که به عنوانِ بهترین بازیکنِ فینالِ چمپیونز لیگِ 2014، در پیروزیِ 1-4 تیمش مقابلِ اتلتیکو مادرید انتخاب شد، با وجودِ شروعِ درخشانش در یونایتد، به دلایلِ مختلف، از سازگار نشدنش با محیطِ جدید و رژیمِ کسالت‌بارِ لویی ون گال، در نهایت یک فصل بیشتر در انگلیس دوام نیاورد و به پاریس سن ژرمن منتقل شد، جایی که باز هم ارزشِ خودش را نشان داد. مخیتاریان هم یک فصلِ عالی را با دورتموند سپری کرده و حالا قرار است نیرویِ خلاقِ اصلیِ یونایتدِ مورینیو باشد. با این وجودِ سابقه‌یِ دی ماریا این جدال را به سودِ مندس به پایان می‌برد.
 
ژائو موتینیو (مندس) – بلز ماتویدی (رایولا)
 
موتینیویِ خلاق و تکنیکی مقابلِ ماتویدیِ دونده و قدرت‌مند. حداقل در مقایسه‌یِ نمایشِ تیمی و افتخاراتِ دو بازیکن، ماتویدی با پاریس سن ژرمن دستِ بالا را نسبتِ به موتینیو با موناکو دارد.
 
خامس رودریگز (مندس) – جاکومو بون‌اونتورا (رایولا)
 
اگر نسبتِ به فصلِ پیش مقایسه کنیم نمایشِ بون‌اونتورا برایِ میلان بهتر از خامس برایِ رئال بوده است. خامس با آمدنِ زیدان به برنابئو و تشکیلِ خطِ میانیِ کازمیرو، مودریچ و کروس، مجبور شد دقایق و بازی‌هایِ زیادی را رویِ نیمکت بنشیند. اما طبقِ گفته‌یِ خودش این فصل باعث نمی‌شود او به ترکِ مادرید فکر کند. در کلِ خامسِ آماده و رویِ فرم، سطحِ بالاتری از بون‌اونتورایِ حتی در اوج دارد.
 
دیگو کاستا (مندس) – روملو لوکاکو (رایولا)
 
دو سال پس چنین مقایسه‌ای اصلا موضوعیتی نداشت. بی‌اعتمادیِ ژوزه مورینیو به لوکاکو، با وجودِ فصلِ امیدوارکننده‌ای که به صورتِ قرضی در اورتون پشتِ سر گذاشته بود، پایانِ کارِ مهاجمِ جوانِ بلژیکی را در استمفورد بریج رقم زد. به جایِ او دیگو کاستا از اتلتیکو مادرید آمد و یکی از کلیدی‌ترین مهره‌هایِ چلسی در قهرمانیِ لیگ شد. اما فصلِ پیش سقوطِ مورینیو، چلسی و کاستا به قدری شدید بود که این مقایسه را یه شدت تحتِ تاثیر قرار می‌دهد. حالا چلسی دوباره به لوکاکو که یک فصلِ درخشانِ دیگر را با اورتون سپری کرد علاقه‌مند شده و گویا قصد دارد با نظرِ آنتونیو کونته دیگو کاستا را به اتلتی بازگرداند.
 
کریستیانو رونالدو (مندس) – زلاتان ایبراهیموویچ (رایولا)
 
جدالِ سوپراستارهایِ سوپر ایجنت‌ها، ستاره‌یِ سابقِ یونایتد مقابلِ ستاره‌یِ جدیدِ تئاتر رویاها. سالِ 2013 که هر دو بازیکن در اوج بودند رونالدو در پلی آفِ مقدماتیِ جامِ جهانی یک تنه سوئدِ زلاتان را شکست داد و برنده‌یِ این جدالِ سنگین‌وزن شد. زلاتان قطعا در بیش از یک دهه‌یِ اخیر همیشه جزوِ 10 بازیکنِ برتر جهان بوده، اما هرگز به سطحی که رونالدو، به عنوانِ یکی از بهترین فوتبالیست‌هایِ تاریخ، بهش رسید، نرسیده است.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-07-24 13:14:30
نظر دهید

۱ نظر
برزو 4&9
يكشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۳۹
اعتماد به نفس شاخصه ی هردوی این سوپرایجنت هاست. امسال رایولا با انتقال پوگبا رکورد نقل و انتقالاتی تاریخ فوتبال رو خواهد شکست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر